Говорячи про те, як правильно вибрати банк, варто відзначити, що більшість людей роблять свій вибір, виходячи з однією лише величини депозитної ставки. Але цей крок є досить необачним, так як крім розміру річних відсотків, існує і багато інших часто більш важливих факторів. І всі ці моменти обов’язково варто враховувати вкладнику, перш ніж віддати зароблені гроші «в чужі руки», та ще й на тривалий термін.

В сучасних реаліях визначитися з фінансовою організацією, якій не страшно довірити свої накопичення, зовсім не так вже і просто. Однак далі ви знайдете цінні рекомендації, що дозволяють значно спростити цю задачу і знайти оптимальний варіант для здійснення надійного вкладу.

Зміст:

 • Розмір процентної ставки
 • Як правильно вибрати банк – аналізуємо репутацію і надійність
 • Термін існування компанії
 • Розмір і структура капіталу
 • Власники компанії
 • Реєстрація в системі страхування вкладів
 • Рейтинг і відгуки
 • Відповідне місце розташування
 • Додаткові і допоміжні сервіси
 • Приклади банків з вигідними депозитами
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Розмір процентної ставки

  Перед тим, як правильно вибрати банк, варто відзначити, що високий відсоток річних виплат за вкладом дуже приваблює багатьох потенційних інвесторів, тобто вкладників. Але якщо враховувати, що середній розмір доходу від банківського депозиту дорівнює 9-12%, то чому ж раптом який-небудь банк пропонує вам цілих 15, а то і 20%? Причому варто відзначити, що це привід швидше насторожитися, але зовсім не радіти.

  Як правило, такі щедрі пропозиції зазвичай пропонують ті банки, які відчувають сильну нестачу в наявних коштах для погашення різноманітних зобов’язань перед кредиторами або своїми вкладниками. Щоб вийти з такої ситуації, фінансові організації часто вкладають велику частину капіталу в високо ризиковані активи. Наприклад, видають кредити під високий відсоток починаючим підприємцям або приватним особам без якого-небудь певного джерела доходу.

  Природно, що ймовірність банкрутства установи в такому випадку доволі висока. Підвищену на 1-3% прибуток за короткостроковими депозитами ще можливо пояснити певною тимчасовою нестачею ліквідності. Але якщо ж банк обіцяє фантастичні відсотки за «довгим» депозитами (строком від 1 року), то цей факт вказує на відсутність інших джерел для залучення коштів. І це слід розцінювати як умовний сигнал небезпеки.

  Саме з перерахованих вище причин вибирати фінансову організацію з одного лише величиною відсотків ставки вкладу вкрай необачно. Набагато розумніше зупинитися на певних депозитах з середньою прибутковістю (не більше 10% в рік), а потім вже продовжувати відбір за такими критеріями.

  до змісту ↑

  Як правильно вибрати банк – аналізуємо репутацію і надійність

  Чи відомо вам, що згідно з опитуваннями клієнтів банків Москви, лише 30% всіх респондентів завжди оцінюють репутацію і поточний стан фінансової організації перш ніж довірити їй свої кошти. При цьому 50% вкладників роблять це лише час від часу або досить поверхово, а 20% людей при здійсненні вкладу взагалі не звертають увагу на репутацію і рейтинг компанії. Для порівняння в тій же Європі і США більше 75% вкладників обов’язково аналізують надійність банку в першу чергу.

  Слід зазначити, що будь-який банк обов’язково публікує фінансову звітність за певні періоди часу. Всі ці відомості можна переглянути на офіційному сайті організації. Отже, на що ж тут слід звернути увагу?

  до змісту ↑

  Термін існування компанії

  Банк повинен здійснювати свою діяльність на фінансовому ринку не менше п’яти років.

  до змісту ↑

  Розмір і структура капіталу

  Пройдіться по вашому місту і зверніть увагу на кількість відділень, філій і просто банкоматів. Той банк, який володіє найбільшою кількістю таких точок, цілком логічно можна вважати більш надійним, ніж інші.

  Також у фінансовій звітності можна знайти інформацію про високій частці в загальному капіталі власних коштів. Дрібні фінансові організації, де велика частина фінансів складається із залучених позик, зазвичай оцінюються експертами як не цілком надійні і нестабільні компанії.

  При цьому дуже бажано, щоб величина самого статутного капіталу була вище одного мільярда рублів.

  до змісту ↑

  Власники компанії

  В ідеалі власниками чи акціонерами організації мають бути великі промислові групи. При цьому найбільш надійними вважаються ті фінансові установи, в капіталі яких бере участь сама держава. Наприклад, Ощадбанк, Внешторгбанк. Великим плюсом можна вважати і участь іноземних вкладень.

  до змісту ↑

  Реєстрація в системі страхування вкладів

  Що стосується території РФ, то всі комерційні банки зобов’язані пройти реєстрацію в системі страхування вкладів. Так, за умовами цієї програми всі депозити розміром до 700 000 рублів неодмінно виплачуються інвестору навіть при оголошенні банкрутства підприємства. Але і це ще далеко не все, що варто знати про те, як правильно вибрати банк.

  до змісту ↑

  Рейтинг і відгуки

  Так, зовсім не зайвим буде згадка про рейтингу банків. В інтернеті ви завжди можете знайти значну кількість професійних рейтингів, які оцінюють стабільність російських і багатьох інших банків по декільком факторам.

  Наприклад, експерти таких міжнародних рейтингових агентств Fitch Ratings, Moody’s, Standart & poor’s, періодично проводять аналіз конкретних фінансових установ з урахуванням економічної ситуації в державі.

  Коли ви збираєтеся зробити покупку в якому-небудь інтернет-магазині, швидше за все, шукаєте в мережі відгуки про сайт. Точно так само можна вчинити перед тим, як правильно вибрати банк. Правда, варто відзначити, що такі коментарі досить суб’єктивні, так як люди часто описують свої думки, які засновані на суто особисті враження (довгі черги до каси, нарахування пені по кредиту, штраф за прострочення та інше).

  Тим не менш, якщо уважно вивчити тематичні співтовариства і форуми, то можна знайти чимало корисної інформації. Але, як ви розумієте, такі відомості варто лише приймати до відома, але не використовувати як визначальний фактор при виборі.

  до змісту ↑

  Відповідне місце розташування

  Так-так, крім раніше описаних моментів слід враховувати і зручність розташування найближчого відділення організації. Адже вільного часу у нас не так вже й багато, і навряд чи комусь захочеться витрачати кілька зайвих годин на одну лише дорогу, а також процедуру оформлення або зняття депозиту. З цієї причини, відібравши кілька підходящих для вас банків, уточніть і розташування їх відділень.

  Тут також варто звернути увагу на наступні фактори:

  • сервіс та обслуговування;
  • режим роботи відділень, перерви і вихідні;
  • можливість користування декількома послугами (погодьтеся, що дуже зручно, якщо в одному і тому ж банку ви зберігаєте свої гроші, отримуєте зарплату і оплачуєте комунальні послуги);
  • місце розташування терміналів самообслуговування (використання таких терміналів дозволяє значно економити ваш час).

  до змісту ↑

  Додаткові і допоміжні сервіси

  Визнайте, що дуже зручно за допомогою простого додатка в вашому смартфоні бути в курсі всіх подій, пов’язаних з вашим внеском. Це ж стосується і онлайн-клієнтів (інтернет-сервісів) банку, які дозволяють оплачувати «комуналку» не виходячи з будинку, різних СМС-повідомлень, бонусів, подарункових карт та ін.

  Також плюсом можна вважати і можливість поповнення тіла вкладу багатьма способами. Наприклад, будь-якою картою банку через інтернет, готівкою в касі відділення, переводом з іншої організації, поповнення в терміналі самообслуговування та ін). Щоб розуміти, як правильно вибрати банк, слід враховувати і такі дані.

  Звернути свою увагу також і на те, видається при відкритті депозиту пластикова карта і на самі способи зняття коштів (в ідеалі їх повинно бути декілька).

  Окремо варто згадати і про варіанти відкриття депозиту:

  • можливість вкладу в національній або іноземній валюті;
  • можливість поповнення або її відсутність;
  • мінімальний розмір вкладу;
  • строки нарахування відсотків дохідності;
  • щомісячна автоматична капіталізація (цей варіант краще, ніж просто фіксована ставка).

  Який би банк для зберігання грошей ви не вибрали – не розміщуйте в ньому всі свої заощадження. Диверсифікуйте, тобто розподіляйте свої накопичення на кілька різних активів – це значно знизить ризик їх втрати.

  до змісту ↑

  Приклади банків з вигідними депозитами

  Банк (посилання)РаботаетПрибыль в годМин. вкладСрок вкладу

  Банк Тінькофф
  з 2006 року • 5-7,77% (рублі);
  • 0,1-1,77% (долари);
  • 0,1-0,9% (євро).
  • 50000 рублів,
  • 1000 доларів,
  • 1000 євро.
  3 – 24 місяців.

  до змісту ↑

  Висновок

  Тепер вам відомо, як правильно вибрати банк і що при цьому варто враховувати. Як бачите, в цьому завданні немає нічого особливо складного. Головне – це знайти час і ретельно проаналізувати ваш об’єкт для вкладення фінансів. А про те, які важливі моменти при цьому варто враховувати, вам нагадають вищеописані поради і рекомендації. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  14 травня 12:14
  Розумні інвестиції: 7 важливих якостей, якими повинен володіти грамотний інвестор
  Чи знаєте ви, що понад 90% всіх людей, незважаючи на всі свої зусилля, так ніколи і не стають багатими і успішними лише з-за того, що не розуміють елементарних основ фінансової грамотності? А одним з найбільш важливих правил цієї науки є постійне інвестування відкладених коштів. Саме такий підхід може дозволити кожній людині з часом отримати заповітну фінансову незалежність. Але якщо необхідність інвестування усвідомлюють багато людей, далеко не кожен знає, якими…

  27 квітня 16:16
  Основні види інвестицій та їх характеристики — важлива підказка для інвестора
  Кожен фінансово грамотна людина чітко усвідомлює необхідність інвестицій, а саме постійного примноження своїх заощаджень. Та й усім, звичайно, хочеться, щоб гроші…

  4 квітня 11:51
  Мультивалютні вклади
  Як і на початку дев’яностих, сьогодні можна спостерігати за активними коливаннями курсів валют. У населення скоротилося довіра до рубля, тому що його цінність залежить від…
  8 березня 14:22
  Вклад померлого: як спадкоємцям одержати кошти з депозитного рахунку?
  Якщо вкладник банку йде з життя, все майно, що належить йому, розподіляється згідно з вказівками Цивільного кодексу. До майна, що підлягає…
  1 березня, 19:36
  Приватний інвестор: основні аспекти інвестиційної діяльності
  Всупереч поширеній думці інвестування фінансових коштів – справа нескладна і доступне кожному. Приватний інвестор повинен не тільки вміти економити…
  25 лютого 15:49
  Як правильно зробити вибір вкладу для найбільшої прибутковості?
  Умови банківських вкладів бувають різними. В залежності від того, який варіант вибере клієнт, може значно відрізнятися підсумковий дохід, який банку принесе…