Сьогодні багато працівників незалежно від їх професії і місця зайнятості часто не можуть зрозуміти, чи є день звільнення останнім робочим днем на поточній посаді. На перший погляд це питання здається незначним. Однак є ціла маса важливих нюансів, незнання яких може істотно ускладнити процес звільнення. А щоб зрозуміти, як зробити все правильно і грамотно, читайте далі.

Зміст:

 • Чи вважається дата звільнення днем роботи?
 • Важливі нюанси при звільненні
 • Якими можуть бути обставини звільнення?
 • Висновки
 • до змісту ↑

  Чи вважається дата звільнення днем роботи?

  Природно, головним дороговказом у вирішенні даного питання буде Трудовий Кодекс Російської Федерації. Так, слідуючи вказівкам статті 80 ТК РФ, працюючий громадянин має право розірвати трудовий договір при повідомленні роботодавця у письмовому вигляді мінімум за два тижні до звільнення з місця роботи. Коли цей термін підійде до кінця, громадянин може припинити свою робочу діяльність і одержати розрахунок від роботодавця.

  Ще можливий варіант звільнення працівника і до кінцевого терміну, зазначеному у письмовому попередженні. Однак це можливо лише при згоді самого начальства і працівника. Начальство й працюючий громадянин можуть прийняти спільне рішення щодо конкретної підходящої для обох сторін дати звільнення.

  В особливих ситуаціях роботодавець може розірвати договір праці в той день, що зазначений працівником у заяві. Сюди варто віднести такі обставини, як неможливість у майбутньому продовжувати трудову детальність з різних причин. Наприклад, це може бути надходження в коледж, училище або ВУЗ на денне відділення, з-за свого переїзду на нове місце проживання, догляду на пенсію тощо

  до змісту ↑

  Важливі нюанси при звільненні

  • Відповідно до статті 84.1 в ТК РФ, при вирішенні розірвати трудовий договір працівник закінчує трудовою діяльність на підприємстві на дату розірвання контракту. Саме цей день і буде вашим останнім робочим днем. Одним винятком з цього правила вважається той випадок, коли працівник при офіційною збереження за ним місця роботи там не перебував.
  • Слідуючи 14 статті Трудового Кодексу РФ, датою необхідного офіційного попередження роботодавця про звільнення вважається наступний день після того, як було подано цю заяву. Тобто звіт обумовлених двох тижнів буде вважатися саме з цієї дати. Так, якщо лист було подано керівнику 2 квітня, то відлік 14 днів розпочнеться з 3 квітня.

  Скачати Трудовий кодекс Російської Федерації (ТК РФ) N 197-ФЗ, редакція від 05.02.2018 (.pdf)

  • Важливо відзначити, що якщо останній день роботи потрапляє за календарем на вихідний день, то він пропускається. Тоді офіційним робочим днем вашого останнього перебування на робочому місці, наприклад, понеділок після вихідних днів. Або перший робочий день після закінчення свят.
  • Якщо працівник подає заяву на надання йому відпустки з наступним звільненням, то останнім днем в компанії буде та ж дата, що і самий останній день відпустки. Описана ситуація допустима лише при звільненні за власним бажанням працівника, але не за наміром начальства.
  • В останній робочий день начальник повинен надати своєму працівникові, який звільняється всю документацію, що пов’язана з його діяльністю в цій організації. Крім цього, за письмовою заявою працюючого громадянина з ним здійснюється остаточний розрахунок на підприємстві.
  • Також в останній день роботи бухгалтерія підприємства повинна не тільки провести розрахунок полагаемых співробітникові виплат і компенсацій (заробітна плата, відшкодування ще невитраченого відпустки та інші подібні виплати), повернути трудову книжку, але і здійснити перерахування податку з доходу працівника в бюджет.

  до змісту ↑

  Якими можуть бути обставини звільнення?

  Тепер давайте більш детально розглянемо, яким чином можна з’ясувати конкретну дату закінчення професійних зобов’язань перед компанією в різних ситуаціях.

 • Вище вже йшлося момент, коли процес розірвання трудового контракту ініційований фізособою. Однак інакше йдуть справи, коли працівник розриває трудовий договір за згодою двох сторін. У цій ситуації потреба у відпрацюванні ще 14 днів відсутня, а сам останній робочий день при звільненні вказується з урахуванням побажань кожної із сторін професійних відносин. Тобто в такому документі має бути зазначено, що обумовлений двома сторонами договору останній робочий день і вважається датою звільнення.
 • Слідуючи статті 84 Трудового Кодексу РФ, якщо працівник відсутній на своєму робочому місці з важливих причин зі збереженням за ним посади, то дата останнього робочого дня вважається інакше. До даних обставин можна віднести тимчасове стан непрацездатність або відпустка працівника. Так, в нормах трудового права особливо обмовляється, що працюючий громадянин не може бути звільнений на лікарняному, з-за чого датою звільнення стане найближчий робочий день, як буде закритий лікарняний лист, і працівник вийде на свою роботу.
 • Варто додати, що фахівці в галузі трудового права рекомендують вказувати в договорі точну дату звільнення. Якщо вказати в заяві, що звільнення відбувається «день звільнення», то такою датою можуть порахувати відразу наступний робочий день. Щоб уникнути подібних прикрих спорів, розумно вказувати в заяві саме фактично останній день перебування на робочому місці.
 • до змісту ↑

  Висновки

  Якщо підвести підсумок всьому вищесказаному, то в більшості випадків дата звільнення буде останнім робочим днем. Тобто в цей день вам доведеться відпрацювати вашу денну норму. При цьому заяву про звільнення з роботи має подаватися за 14 днів до бажаної дати. Все це вірно не тільки для громадян РФ, але і для інших країн СНД – України, Білорусі та Казахстану. Звичайно, при цьому у вас можуть виникнути різні обставини, внаслідок чого правила відходу з роботи можуть бути дещо змінені, але завдяки прочитання цієї статті ви вже знаєте, як варто чинити в таких випадках.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  2 листопада 15:08
  Як заробити в декреті: зручні і реальні варіанти
  Фінансові труднощі супроводжують поява першої дитини у багатьох сім’ях. А так як молода мама змушена тимчасово відмовитися від постійної роботи, є сенс знайти додатковий заробіток на дому. Існує кілька можливостей, як заробити в декреті без шкоди для сім’ї. Як заробляти гроші в декреті: основні тонкощі Молода мама змушена приділяти більшу частину часу дитині, тому, плануючи зайнятість в декреті, слід враховувати, що на підробіток залишиться…

  30 серпня 10:15
  Партнерські програми електронних платіжних систем (гаманців)
  У цій статті розглянуто партнерські програми електронних платіжних систем (ЕПС) з оплатою відсотками від комісії з операцій або фіксованими сумами за дії…

  22 квітня 22:52
  Як влаштуватися на роботу водієм таксі: кращі варіанти
  В наш час знайти прибуткову роботу не так вже й просто. Але якщо ви завзятий автолюбитель або хочете ним бути, для вас є хороший варіант – робота водієм таксі від…
  10 квітня 16:19
  Віддалена робота в Тінькофф Банку на дому
  Тінькофф – найбільший онлайн банк нашої країни, що швидко розвивається, з хорошими рейтингами зарубіжних агентств. Існує з 2006 року, створений на базі Хилмашбанка,…
  21 лютого 14:16
  10 варіантів заробітку в мережі інтернет для школяра
  Існує величезна кількість способів заробітку за допомогою всесвітньої інформаційної мережі. Основним плюсом в цьому випадку є те, що виконувати роботу може…
  18 липня 18:37
  Як відпочивати на роботі з користю для справи? Ефективні поради та рекомендації
  Як кажуть, хто наполегливо працює, той добре відпочиває. Однак важко безперервно і плідно трудитися без паузи для відпочинку. Але яким чином можна відпочити з…