Якщо ви цікавитеся світом криптовалют, те напевно вам не раз доводилося стикатися з поняттям ICO або ж чути про привабливі перспективи ICO-токенів. Однак багатьом користувачам досі не відомо, що ж означає ця абревіатура. А адже насправді це нове явище для всього фінансового світу, знання про який може принести чималі дивіденди. А щоб розібратися у всьому цьому докладніше, читайте далі.

Зміст:

 • Що таке ICO криптовалют? Визначення терміна
 • Особливості ICO криптовалют
 • Регулювання законодавством
 • Як правильно вибрати ICO криптовалют?
 • Переваги і недоліки інвестування на стадії ICO
 • Де дивитися майбутні ICO-проекти?
 • Підсумки
 • до змісту ↑

  Що таке ICO криптовалют? Визначення терміна

  Як правило, під терміном ICO, що розшифровується як Initial Coin Offering (первинне пропозицію монет), мається на увазі первинний випуск цифрових монет для зібрання коштів та подальшого розвитку певного проекту в сфері криптовалют. За фактом, це особлива форма залучення інвестицій в інноваційні технологічні проекти або ж стартапи у формі емісії та продажу інвесторам нових цифрових валют. Також вам може зустрітися поняття «первинне пропозицію токенів», що означає те ж саме.

  Так, окрема група розробників випускає певну кількість нових монет за заздалегідь визначеною ціною. Після виходу токенів на криптобиржи ціна однієї монети складається з попиту та пропозиції на неї під час проведення ICO. За своєю формою проведення цей процес найбільше схожий на IPO, тобто первинне розміщення акцій якої-небудь компанії.

  до змісту ↑

  Особливості ICO криптовалют

  В основному головним завданням проведення ICO є збір фінансів для запуску конкретного бізнесу, хоча деякі компанії підвищують таким чином і свій оборотний капітал. Причому цим механізмом залучення коштів користуються не тільки проекти з сфери криптовалют, фінансів та інфо-технологій, але і багато виробників фізичних товарів з «реального» сектора економіки.

  При цьому досить часто процес ICO помилково пов’язують з краудфандінгом. Ось основні відмінності.

 • ICO не викликає прямого порушення законодавчих норм будь-якої держави, але часто знаходиться поза правового контролю. При цьому інвертори часто зберігають за собою повну анонімність.
 • В ході проведення ICO не продаються акції компанії, а сама криптовалюта, тобто цифрові монети, які в майбутньому можна буде обміняти на які-небудь послуги або продати. Це дещо інший варіант розподілу прибутку. Він не передбачає безпосереднього отримання дивідендів, як у випадку з акціями, і не дозволяє вам брати участь у керівництві компанії. Цей варіант базується лише на коливаннях курсів ціни, більшість з яких вважаються спекулятивними.
 • Ринок ICO відрізняється більшою гнучкістю. На відміну від все того ж краудфандингу, де вже багато років всім володіє знаменитий проект Kickstarter, він включає в себе відразу кілька незалежних платформ зі своїми особливими правилами.
 • Тут варто виділити два основних відмінності від IPO. Цікаво, що сам термін ICO як раз і утворений за аналогією з IPO. Отже, основні відмінності полягають в наступному.

  Відсутність на сьогоднішній день жорсткого регулювання з боку держави, характерного для IPO, і будь-яких інших публічних фінансових, а також інвестиційних видів діяльності. Проте ця проблема вже обговорюється на всіх можливих рівнях і, швидше за все, це лише питання часу.

  Відсутність будь-яких юридичних прав, які отримують власники акцій. Ця відмінність є фундаментальним. За своїми якостями токени, тобто цифрові монети, більше нагадують облігації.

  до змісту ↑

  Регулювання законодавством

  Тут варто більш детально висвітлити питання про регулювання процесу збору коштів з боку законодавчих органів. Так, у США процес ICO кріптовалюти прирівнюють до торгівлі цінними паперами, що тягне за собою і відповідні наслідки. Але в той же час в регулюючому відомстві визнають, що існуючі механізми низькоефективні і потребують удосконалення. Причому в самих законодавчих нормах поки немає вичерпного і точного визначення того, що таке ICO, і це викликає певні труднощі.

  Що стосується території РФ, то поки що офіційний оборот криптовалют заборонений, але вже зараз багато депутати активно дискутують щодо нових змін у законодавстві. Так, члени ініціативної групи заявляють, що їх основним завданням є не винахід принципово нового варіанту правового регулювання, а імітація та адаптація успішного досвіду інших країн, таких як Китай чи Індія.

  Можна припустити, що в недалекому майбутньому і громадяни РФ зможуть не тільки абсолютно законно інвестувати в цифрові активи, винятком і процес ICO, але і самостійно залучати таким чином інвестиції, а також розплачуватися криптовалютой за звичайні товари у великих фірмах. Цілком можливо, що самі правила обігу цифровий валюти стануть залежати від регіонального уряду, а грамотна політика у цій сфері здатна значно прискорити всі економічний розвиток деяких суб’єктів РФ.

  до змісту ↑

  Як правильно вибрати ICO криптовалют?

  Для правильного вибору перспективного ICO-проекту інвестору слід зробити наступне.

 • Оцінка перспективності проекту. Визначте, яку задачу збирається вирішувати та чи інша команда розробників? Наскільки сильно затребувана і актуальна ця мета? Вона є здійсненним? Якщо така задача актуальна, а займана ніша вільна, значить, проект перспективний.
 • Оцінка складу команди розробників. Якщо така команда складається з відомих розробників, які вже володіють позитивним досвідом роботи в ICO, то ймовірність натрапити на якесь шахрайство з їх боку мінімальна. Завдання, поставлені творцями в даному випадку, швидше за все, будуть успішно реалізовуватися.
 • Оцінка здійсненності ідеї. Розробники повинні поставити перед собою нездійсненні завдання, вирішення яких зможе знайти застосування в житті. Інакше процес ICO краще обійти стороною.
 • Оцінка плану розробки проекту. Досвідчена команда розробників на етапі проведення ICO повинна викласти в публічний доступ уже повністю готовий план подальшого довгострокового розвитку їх проекту, де буде показано, які саме завдання і протягом якого конкретного періоду стане вирішувати команда. Це ще один вагомий плюс на користь участі в ICO.
 • Аналіз інформаційного тла навколо ICO-проекту. Тут слід ретельно вивчити всі інформаційні портали, щоб краще зрозуміти, яка саме думка склалася у інших людей навколо даного ICO, особливо якщо це оцінки досвідчених інвесторів.
 • Також додатковим плюсом на користь конкретного ICO-проекту буде складання командою не тільки плану розвитку, але і плану поетапного збору коштів на розв’язання кожної підзадачі або організації контрольованого збору коштів в ході ICO.
 • до змісту ↑

  Переваги і недоліки інвестування на стадії ICO

  Багато інвесторів вважають, що вкладення коштів на стадії проведення ICO кріптовалюти обіцяє небувалі відсотки прибутковості, адже деякі цифрові монети дійсно зростали в десятки і навіть у сотні разів всього за 3-6 місяців від моменту їх появи. Наприклад, вкладники в ICO-проект Golem згодом збільшили свої вкладення в 3,6 разу, а інвестори в ” Stratis – в 21 раз. Причому ці показники ще далеко не межа.

  Однак заради справедливості варто зазначити, що зворотних прикладів можна відшукати ще більше, коли після попередніх продажів вартість нової кріптовалюти починає різко падати. Але зазвичай зростання всього одного перспективного активу цілком здатний покрити ці збитки.

  Ліквідність цифрових монет залежить здебільшого від самого проекту. Так, якщо в ході інвестицій в ICO вдалося залучити кошти в повному необхідному обсязі, то ціна акцій часто відчутно підвищується, в іншому випадку дуже ймовірним буде її падіння ще до запуску кампанії чи початку продажів.

  До числа мінусів і потенційних ризиків можна віднести наступні моменти:

  • недостатня кількість інформації про компанії, відсутність у неї заслуженої репутації;
  • висока частка всіляких спекулятивних і незаконних операцій з ICO-криптовалютами;
  • можливі проблеми технічного плану, в тому числі й у сфері безпеки.

  Яскравим свідченням останнього фактора є історія з проектом DAO, який зміг залучити понад 150 млн інвестицій в доларах США, а згодом втратив майже третину від цієї суми з-за несподіваного злому. Розміщення ICO не вимагає від компанії майже ніяких особливих фінансових витрат, що залучає на ринок величезну кількість недобросовісних розробників. Як ви розумієте, в точності розпізнати цей момент досить важко – необхідно проводити ретельний аналіз. У разі шахрайства повернути ваші вкладення і вже тим більше покарати шахраїв буде вкрай складно.

  до змісту ↑

  Де дивитися майбутні ICO-проекти?

  Природно, багатьох хвилює питання про те, де ж шукати інформацію про майбутні ICO-проектах, щоб не упустити привабливі можливості цього високоризикованого, але і вельми прибуткового способу інвестування. У вирішенні цього завдання вам допоможуть спеціальні ресурси. Ось найбільш популярні з них:

  • tokenmarket.net;
  • icorating.com;
  • ico-list.com;
  • coinschedule.com;
  • icocountdown.com.

  Тут ви зможете знайти дати проведення майбутніх ICO криптовалют, їх докладний опис і деякі статистичні викладки. Інформація надана англійською мовою.

  до змісту ↑

  Підсумки

  В якості висновку слід зазначити, що інвестування в ICO все ще залишається вельми ризикованою процедурою, в тому числі і з причин недосконалості законодавчих норм та недостатнього рівня міжнародного співробітництва в даній області. Вже точно не варто інвестувати в нові кріптовалюти ваші останні гроші і розраховувати на швидкий і стабільний в часі дохід. Тут слід починати з маленьких сум, підвищуючи їх по мірі накопичення вашого досвіду.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  12 вересня 14:09
  Найпопулярніші біржі криптовалют. Вибираємо кращу криптобиржу
  Сьогодні ви можете знайти в мережі десятки самих різних криптобирж і кожна з них унікальна по-своєму. Але як вибрати дійсно зручний, надійний і перевірений ресурс? Які з цих сервісів по-справжньому заслуговують вашої уваги? Відповіді на всі ці хвилюючі питання знаходяться в цій статті. Вибір біржі криптовалют: на що звертати увагу? В інтернеті функціонує досить велика кількість ресурсів з обміну цифровими монетами, у зв’язку з чим у недосвідченого користувача…

  10 вересня 07:22
  Як правильно вибрати гаманець для кріптовалюти? Найбільш популярні варіанти
  Рано чи пізно будь-який користувач, який цікавиться криптовалютами, всерйоз замислюється про вибір найбільш відповідного сервісу для надійного зберігання своїх цифрових…

  5 вересня 20:01
  Що таке хмарний майнінг? Кращі сервіси для заробітку кріптовалюти
  На сьогоднішній день хмарний майнінг є одним з найбільш перспективних варіантів для вкладення коштів. Це явище виникло на основі широкого розповсюдження…
  1 вересня 19:25
  Що таке майнінг простими словами? Як проводиться криптовалюта
  Якщо ви хоч трохи цікавитеся криптовалютой, те напевно вам не раз доводилося чути про таке поняття, як майнінг. По суті, це процес видобутку монет…
  30 серпня 10:25
  Де і як можна купити (обміняти) криптовалюту? Найбільш зручні варіанти
  Досить часто у багатьох користувачів інтернету виникає потреба в обміні тих чи інших грошових знаків на інші валюти. По суті, цей процес можна назвати…
  29 серпня 14:19
  7 найбільш поширених міфів і міфів про Биткоине. Чим є ця криптовалюта насправді?
  Буквально з кожною годиною про криптовалюте і про Биткоине зокрема дізнається все більше людей. Природно, кожен починає сприймати нову технологію…