Багато громадян, які мають проблеми з виплатою кредиту, приймає невірне рішення — вони цураються представників банку. Але в цій ситуації слід діяти навпаки, потрібно намагатися домовитися з кредитною організацією. Позичальнику може бути надана відстрочка по кредиту, з допомогою якої можна впоратися зі складною ситуацією.

Зміст:

 • Як банки дивляться на проблеми позичальників
 • Підготовка до візиту в банк
 • Що собою являє відстрочка в банку за кредитом
 • Якщо вже прострочений борг
 • до змісту ↑

  Як банки дивляться на проблеми позичальників

  Ще років п’ять тому банки сприймали прострочення як можливість отримання додаткового доходу у вигляді штрафів і пені. Але з настанням кризи ситуація кардинально змінилася.

  Доходи населення впали, багато громадяни перестали справлятися зі своїми борговими зобов’язаннями. Це призвело до того, що портфелі прострочених кредитів досягли рекордних обсягів. Банки зазнавали збитків, страждали їхні рейтинги і репутація.

  Саме з настанням кризи банки почали розробляти для позичальників, доходи яких впали, програми допомоги. Багато установ офіційно ввели реструктуризацію і кредитні канікули в свої продуктові лінійки. Відстрочка платежу по кредиту стала доступною, вона допомогла багатьом громадянам впоратися з борговим навантаженням.

  Так що, якщо ви розумієте, що настає момент, коли ви не зможете заплатити по кредиту, обов’язково зверніться в свій банк і розкажіть про ситуації. Якщо у вас є реальна проблема, вам обов’язково допоможуть. Але враховуйте, що банк може попросити документальне підтвердження вашої складної ситуації.

  до змісту ↑

  Підготовка до візиту в банк

  Надати відстрочку чи ні — це завжди вирішує банк. Закон не зобов’язує його допомагати позичальникам, тому кредитор може відмовити в допомозі. Щоб відстрочка була надана, слід потурбуватися про документальне підтвердження погіршення фінансового становища. Якщо прийти в банк і голослівно заявити про проблему, вам не повірять і допомога не нададуть.

  Які папери допоможуть вам отримати відстрочку по кредиту:

  • якщо ваш щомісячний дохід серйозно скоротився, слід взяти довідку 2НФДЛ за тривалий період, щоб у ній відбивалося падіння доходу;
  • якщо вас скоротили, потрібна трудова з відповідною відміткою. До звільнення за власним бажанням кредитори налаштовані менш лояльно;
  • якщо вас збираються скоротити, потрібен відповідний наказ;
  • якщо ви отримали інвалідність, слід принести довідку про це;
  • якщо ви або ваші близькі проходили дороге лікування, також потрібно принести довідки, квитанції, виписки з медкарти;
  • якщо ви втратили нерухоме майно у разі якого-небудь катаклізму, потрібні довідки з спецслужб;
  • якщо у вашій родині народилася дитина, свідчіть про його народження;
  • якщо позичальник-жінка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, потрібно також свідоцтво та довідка про це.

  В цілому банк розгляне будь-які документи, конкретного переліку немає. Але попередньо загляньте на сайт банку, можливо, ви знайдете розділ допомоги позичальникам, де зазначаються точні умови надання відстрочки.

  Важливо! Багато банки стали пропонувати надання кредитних канікул в якості платної послуги. Наприклад, платите 1000 рублів і можете пропустити 1-2 платежу. Незважаючи на платність, відстрочка сплати кредиту виручить в екстреній ситуації і доступна вона всім без збору документів.

  до змісту ↑

  Що собою являє відстрочка в банку за кредитом

  Допомога банку може мати різні форми. Взагалі, кредитна організація вирішує питання в кожному випадку індивідуально. Якийсь позичальник повністю залишився без джерела доходу, у кого-то просто скоротився доходу, а хтось взагалі втратив працездатність.

  Можливі два варіанти допомоги:

  Відстрочка платежу (кредитні канікули). Банк призупиняє необхідність гасіння на певний строк. Точний термін паузи встановлюється індивідуально. Передбачається, що в цей період позичальник повинен вирішити фінансові проблеми і далі встати в графік платежів.

  За фактом кредитні канікули застосовуються рідко. Але якщо ви тимчасово втратили джерело доходу, цілком можна на них розраховувати. Банк також може запропонувати часткові канікули — відстрочити виплату тільки основного боргу, а відсотки клієнт продовжить платити.

  Зміна графіка платежів або проведення реструктуризація. Щоб зменшити щомісячну боргове навантаження на позичальника, банк змінює графік погашення позики. Він робить термін повернення триваліше. У результаті сума місячного платежу скорочується, сплачувати позику стає простіше. Після, коли фінансове становище позичальника нормалізується, він завжди може закрити кредит достроково.

  до змісту ↑

  Якщо вже прострочений борг

  Стандартно відстрочка оплати кредиту можлива при відсутності прострочення. В цьому випадку банки максимально лояльні. Вони бачать, що позичальник фінансово грамотний, що його турбує борг, тому вони йдуть йому назустріч.

  Якщо ж прострочення вже є, шансів отримати допомогу значно менше. Багато банків в умовах проведення реструктуризації або надання канікул відразу вказують, що прострочення неприпустимі.

  Але в будь-якому випадку потрібно звернутися в банк і надати документи, які вкажуть на причини погіршення фінансового становища. Цілком можливо, що банк прийме рішення вам допомогти. Але враховуйте, що в такій ситуації всі нараховані пені все одно доведеться платити.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  30 червня, 12:01
  Як проходить продаж боргів за кредитом чому не варто її боятися?
  Всі банки, які надають населенню послуги кредитування, займаються і реалізацією боргів. Завжди є і будуть позичальники, які перестають виконувати зобов’язання. До таких клієнтів застосовують стандартні заходи стягнення, але якщо вони не дають результату, відбувається продаж боргів колекторським фірмам. І такі операції проводять всі кредитують населення і бізнес банки. Які борги продають банки Продажу підлягають борги, які банками визнаються безнадійними. Тобто кредитна організація…

  25 червня 12:38
  Кредит до 75 років: на що реально можуть розраховувати пенсіонери?
  Є кредитні організації, які заявляють, що активно працюють із пенсіонерами. У вимогах до позичальників вони взагалі не встановлюють максимальної планки віку або…

  14 червня 09:12
  Як вигідно взяти кредит готівкою? 12 актуальних порад для позичальників
  Ринок фінансових послуг рясніє різноманітністю кредитних пропозицій. Серед усього різноманіття важливо вміти підбирати найбільш підходящі умови позики….
  27 травня 15:49
  Відсотки за позикою від МФО: яка ставка буде оптимальною, що говорить закон про граничною ставкою
  При оформленні будь-якого кредитного продукту громадянин зобов’язується повернути отриману на руки суму разом з нарахованими відсотками. І банки, і мікрофінансові організації,…
  19 травня 14:02
  Коли і як банк забирає машину за кредитні борги? Можна зберегти авто
  Російські банки надають заставні та беззаставні кредити. В якості забезпечення розглядають не тільки нерухомість, припустимі і транспортні засоби….
  18 травня 13:14
  Як отримати мікрозайм за хвилину? Звертаємося до МФО
  Навіщо витрачати дорогоцінний час на збір паперів, довідок і очікування рішення, щоб взяти необхідну суму в борг? В МФО можна цілком реально отримати мікрозайм за…