Останнім часом громадян, що мають негативне кредитне досьє, стає все більше.

Населення сильно закредитовані, багато платять одночасно по кілька кредитів, а хтось з-за кризи переживає фінансові труднощі.

Все це веде до простроченням і того, що громадяни починають цікавитися як виправити кредитну історію.

Зміст:

 • Можна прибрати з досьє негативну інформацію?
 • Якщо негативна інформація внесена помилково
 • Як поліпшити кредитну історію?
 • Допомога мікрофінансових організацій
 • Просто звернутися за мікрокредитом
 • Підбір кращих пропозицій по мікрокредитах
 • Спеціальна послуга МФО щодо покращення кредитної історії
 • Якщо вам обіцяють виправити досьє за гроші
 • до змісту ↑

  Можна прибрати з досьє негативну інформацію?

  Дані про всіх позичальників і їх зобов’язання перед кредиторами зберігаються у спеціалізованих бюро БКІ. Це організації комерційного типу, але працюють вони під жорстким наглядом держави та Центрального Банку. Інформація, що зберігається в бюро, носить конфіденційний характер і надається або самому громадянинові, або за запитом кредитної установи.

  Зміст роботи БКІ полягає в тому, щоб давати банкам актуальну інформацію про кожного потенційного позичальника. Бюро створене для того, щоб кредитні організації могли вірно оцінювати заявників та їх благонадійність. Завдяки цьому знижуються ризики банків, зменшується кількість проблемних кредитів.

  Якщо б громадяни могли виправити погану кредитну історію, прибравши з неї негативну інформацію, то сенс роботи БКІ був би просто втрачено. Вони для того і створені, щоб надавати дійсно актуальну інформацію про громадян, які користуються послугами кредитування. Всі дані надійно захищені, вони недоступні для безпричинного видалення. Це жорстке правило, створене ЦБ, і все БКІ його бездоганно виконують. Видалити негативну історію не можна.

  Перевірити свою кредитну історію можна за допомогою безкоштовного онлайн-сервісу БКІ Эквифас.

  до змісту ↑

  Якщо негативна інформація внесена помилково

  Буває і так, що відомості, збережені в БКІ, не є достовірними. Це може бути якась системна помилка або людський фактор. Тільки в цьому випадку можна прибрати негативну інформацію.

  Зазвичай про такій ситуації громадяни дізнаються, коли починають відчувати нез’ясовні труднощі при оформленні кредитів. Вони подають заявки на отримання кредитних коштів, вважаючи себе благонадійними позичальниками, але весь час надходять відмови. У такій ситуації є сенс звернутися в БКІ і дізнатися свою кредитну історію.

  Якщо там виявлена інформація невірна, у ваших інтересах подбати про те, щоб все було виправлено. Для цього зверніться в банк, який подав таку інформацію або напишіть заяву в БКІ. Після розглядів негативна інформація зникне з вашого досьє.

  до змісту ↑

  Як поліпшити кредитну історію?

  Виправити кредитну історію неможливо, але поліпшити її в ваших силах. Зробити це можна тільки шляхом додавання в досьє позитивної інформації. А це доступно при оформленні кредиту і благополучній його виплати без здійснення прострочень.

  Але тут виникає проблема: як взяти новий кредит для виправлення досьє, якщо банк не схвалює його через зіпсованість цього досьє. Здається, що це замкнуте коло, але вихід із ситуації є, тому що банки — не єдині кредитори, які працюють на фінансовому ринку країни.

  до змісту ↑

  Допомога мікрофінансових організацій

  МФО — це точне такі ж кредитори, що і банки, просто їх продукти дещо відрізняються. Мікрокредітние компанії також працюють з БКІ, подаючи в них інформацію про позичальників і здійснюючи запити кредитних досьє громадян, які звертаються за кредитом.

  Можна використовувати кілька наступних методів виправлення досьє.

  до змісту ↑

  Просто звернутися за мікрокредитом

  Ви можете вибрати будь-яку МФО та подати заявку на видачу позики. Такі компанії видають позики громадянам з негативним досьє, але не всі вони настільки лояльні. Перш ніж подати заявку на мікрокредит, подивіться на сайті МФО умови надання позик, там вказується, чи працює організація з громадянами, які мають негативну репутацію.

  Якщо ви знайшли такого кредитора, направте йому заявку на отримання мікрокредиту. Вибирайте невелику суму, все-таки ви берете на себе зобов’язання просто заради того, щоб поліпшити кредитну історію. При відмові однієї МФО, звертайтеся в іншу. Якщо ви отримаєте гроші в борг, обов’язково загасіть позику без нарікань, за рахунок цього ваше досьє стане краще.

  до змісту ↑

  Підбір кращих пропозицій по мікрокредитах

  За допомогою цього сервісу ви можете безкоштовно підібрати найкращі пропозиції по мікропозик, кредитами або кредитними картками. Все просто, в онлайн режимі, тільки дотримуйтесь інструкцій.

  Натискаючи кнопку «Оформити», ви приймаєте угоду і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

  до змісту ↑

  Спеціальна послуга МФО щодо покращення кредитної історії

  Деякі МФО ввели в свою продуктову лінійку таку послугу. Вони паперів видають громадянину позику, але по факту позики не існує. Далі цю позику немов гаситься, а інформація про це направляється в БКІ. За послугу микрокредитная організація бере певну плату.

  Якщо вам вдалося виправити кредитну історію позикою, в подальшому ви можете претендувати на кредити в банках або в тих же МФО, але запитувати більш вагомі суми. Поступово по мірі виплати кредитів ваше досьє буде ставати все краще.

  Покращити свою кредитну історію можна за допомогою послуги Кредитний Доктор Совкомбанку.

  до змісту ↑

  Якщо вам обіцяють виправити досьє за гроші

  Є організації, які на питання про те, чи можна виправити кредитну історію, відповідають позитивно. Вони обіцяють прибрати негативну інформацію, вимагаючи плату за здійснення даної операції.

  Але все це — просто вимагання грошей. Ви можете заплатити, вам скажуть, що все, ваша історія ідеально чиста, але насправді нічого не змінюється. Не варто вірити обіцянкам таких компаній, тому що прибрати негативну інформацію з досьє неможливо. Ви даремно витратите гроші.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  28 грудня 00:24
  3 реальних методу оформити безплатний кредит: користуємося грошима і не платимо банку відсотки
  Що може бути краще для позичальника, ніж безкоштовні кредити. Можна користуватися банківськими коштами як завгодно і при цьому абсолютно не турбуватися про відсотках. На перший погляд таке здається нереальним, але на практиці дійсно можна відшукати такі пропозиції. Метод №1. Кредитна картка з пільговим періодом Це найпростіший метод взяти безкоштовно кредит. При цьому кредитна лінія картки відновлювальна, тому і користуватися такою послугою можна регулярно. Суть в тому,…

  26 грудня 21:57
  Чи Реально отримати кредит без роботи? Шукаємо вихід із ситуації
  Кожен банк пред’являє до позичальникам певні вимоги, і головна з них – це працевлаштування заявника та отримання регулярного доходу, достатнього для…

  30 жовтня 13:48
  Кредитна картка з кэшбэком: кращі пропозиції ринку
  З метою залучення клієнтів банки підключають до кредитних карток різні опції, одна з яких – кэшбэк. Вона дає можливість повертати назад на рахунок частину…
  20 жовтня 23:53
  iPhone в кредит: порівнюємо варіанти покупки і вибирає кращий
  Бажання купити iPhone в кредит виникає у більшості його потенційних покупців. Вартість телефону відомої марки починається приблизно від 15000 рублів і…
  18 жовтня 16:12
  Захист позичальника: де шукати допомогу боржнику?
  Багато громадян не можуть впоратися з борговими зобов’язаннями і здійснюють прострочення. Це веде до роздування боргу і до контактированию з колекторами. Деколи стягувачі…
  11 жовтня 10:58
  Дають кредити вагітним? На що можна розраховувати в такому положенні
  Немає жодних законодавчих норм, які забороняють вагітним жінкам користуватися послугами кредитування. І жоден банк ніколи категорично не заявляв, що не…