Управління особистими фінансами починається з переосмислення суті фінансового планування та зміни підходу до збереження капіталу. Основні проблеми, що заважають нам ефективно керувати своїми грошима, що знаходяться в голові. Якщо ви не хочете себе обмежувати, правильно вибирати статті витрат, обдумано здійснювати покупки, то ніякий фінансовий інструмент не допоможе вам в накопиченні і збереженні грошових коштів. Змінивши мислення і ставлення до власних фінансів, ви зможете управляти грошима і отримувати бажане.

Зміст:

 • Що заважає управлінню особистими фінансами?
 • Метод чотирьох конвертів
 • до змісту ↑

  Що заважає управлінню особистими фінансами?

  Деякі фактори являють собою реальні перешкоди на шляху нагромадження капіталу та інвестування:

 • Невизначеність цілей.
 • Віддаленість перспектив.
 • Відсутність цінностей.
 • Для того щоб отримувати дохід завтра, необхідно обмежувати себе в чомусь сьогодні. Якщо цього не робити, всі гроші будуть витрачатися на задоволення сьогохвилинних бажань і досягнення короткострокових цілей. Коли ми живемо сьогоднішнім днем, майбутнє здається невизначеним і віддаленим. Це і заважає правильному керуванню фінансами. Відсутність довгострокових планів і цілей позбавляє вас можливості накопичити капітал та отримати належний ефект від інвестицій.

  Поставте собі довгострокову мету. Наприклад, до виходу на пенсію накопичити суму в розмірі, що дозволяє щорічно витрачати не менше 800 тисяч рублів. Це можуть бути як особисті заощадження, так і доходи від інвестицій. Коли ви визначите цілі на перспективу, вам буде простіше керувати своїми фінансами в найближчі роки.

  до змісту ↑

  Метод чотирьох конвертів

  Існує безліч інструментів, призначених для управління особистими фінансами. Спочатку краще використовувати найменш складні. Одним з таких відноситься метод чотирьох конвертів. На його застосування йде мінімум вільного часу. Ви можете випробувати дану методику і визначити її цінність для себе.

  Суть методу полягає в наступному:

 • Об’єктом управління стає ваш сукупний місячний дохід. Із загальної суми треба виділити 10% на довгострокові заощадження. Ці гроші підуть на створення Фонду майбутнього».
 • Ще 10% від доходу слід відкласти на планований відпустку, велику покупку, ремонт в будинку.
 • З суми, що залишилася, треба відняти витрати, які йдуть на обов’язкові щомісячні платежі. Це квартплата, страховка, внески за кредитами і т. п.
 • Отримана після всіх цих відрахувань сума – ваш місячний бюджет. Його треба поділити приблизно на чотири частини (якщо бути більш точним, то на 4,3). Таким чином, у вас вийде чотири конверти. Кожен з них розрахований на оплату витрат протягом тижня. Гроші з конверта ви витрачаєте на проїзд, продукти, походи в кафе, розваги, послуги перукаря і т.д. Якщо по закінченні тижня у вашому конверті залишилися кошти, їх можна витратити на досягнення довгострокових цілей або на поточні потреби.
 • Методика чотирьох конвертів проста в застосуванні. Цей інструмент управління фінансами працює за логічною схемою. Ви витрачаєте зовсім мало часу на планування витрат і можете контролювати свої фінанси. Даний метод можна адаптувати під себе. Ви самі ставите цілі, визначаєте статті витрат, вільно розподіляєте виділені суми.

  Відсутність якої-небудь схеми управління особистими фінансами призводить до того, що всі гроші йдуть на поточні витрати. Ви не можете займатися накопиченням капіталу, якщо витрачаєте всі сьогодні. Застосування такого простого інструменту, як метод чотирьох конвертів допоможе вам організувати планування на перших етапах. Надалі у вас з’явиться можливість оперувати більш складними методиками.

  Автор: Оксана Волгіна

  Це вам буде цікаво

  19 квітня 21:00
  Банківська комірка Ощадбанку: умови відкриття та використання
  Кращим способом зберегти свої заощадження для більшості людей стає збереження коштів у банку. Те ж правило діє і для інших цінностей: для зберігання паперів, документації і коштовностей нагоді банківська комірка Ощадбанку. Переваги зберігання цінностей у комірці банку Більшість відділень Ощадбанку оснащені спеціальними осередками, які призначені для зберігання цінних речей. Надійність таких осередків і безпеку для їх вмісту забезпечується…

  29 березня 10:50
  Що робити, якщо карту заблокували за кордоном?
  Зручно брати з собою банківську картку, якщо ви збираєтеся їхати за кордон. Так гроші будуть при вас, при цьому не потрібно набивати гаманець готівкою і переживати за…

  18 березня 08:50
  Як накопичити мільйон? Прості практичні поради
  При наявності дорогої цілі і небажання звертатися за позиковими коштами можна спробувати зменшити поточні витрати і почати відкладати гроші. При відповіді на…
  6 березня 20:35
  Як заробити на квартиру? План дій
  Мріючи про власне житло, багато громадян не роблять ніяких кроків у цьому напрямку. Звичайно, немає швидких і простих способів отримати бажану нерухомість,…
  22 лютого 15:58
  Як відключити Мобільний банк Ощадбанку?
  При оформленні пластикової карти Ощадбанку клієнтам пропонують автоматично підключити «Мобільний банк». Деякі люди не знають, що дали свою згоду на користування…
  18 грудня 17:52
  Банківська карта для дитини: переваги і функціонал
  Багато банків пропонують корисну послугу – оформлення карти для дітей, яка має ряд відмінностей від звичайних карт, стандартно видатних у фінансових…