Російські банки надають заставні та беззаставні кредити. В якості забезпечення розглядають не тільки нерухомість, припустимі і транспортні засоби. Наприклад, автокредит належить до цільових позик, тобто він оформляється на покупку авто. Протягом усього строку кредитування придбаний транспортний засіб знаходиться під заставою. Якщо позичальник не сплачує позичку, банк забирає машину.

Зміст:

 • Чи правомірні дії банку?
 • Як зберегти своє майно?
 • Банк забирає машину?
 • до змісту ↑

  Чи правомірні дії банку?

  При оформленні заставних кредитів з клієнтом укладається кредитний договір і договір застави. У цих документах чітко вказано, що у випадку невиконання клієнтом своїх боргових зобов’язань банк має право вилучити заставу.

  Дане рішення приймається в судовому порядку. Стандартно суд стає на бік банку, так як його претензії абсолютно правомірні.

  Слід зазначити, що фінансові установи в дуже рідкісних випадках вдаються до даної міри. Судові процеси та продаж застави – не їх спеціалізація, тому клієнту пропонують варіанти виходу з цієї складної ситуації, наприклад, реструктуризацію боргу.

  до змісту ↑

  Як зберегти своє майно?

  Оформлення заставного кредиту – відповідальний крок. Дане рішення повинно бути добре виваженим і обдуманим, так як сума отриманої позики буде значною. Якщо ж клієнт переоцінив свої фінансові можливості або занадто закредитований, то рано чи пізно у нього виникнуть проблеми з виплатою позики.

  Не потрібно затягувати зі зверненням до банку. Клієнт повинен звернутися у відділення, в якому він отримував кредит, та скласти заяву на реструктуризацію боргу. Зробити це потрібно заздалегідь, а не чекати, поки виникне прострочена заборгованість і будуть застосовані штрафні санкції.

  Щоб зберегти свій автомобіль, необхідно погодитися на той варіант реструктуризації боргу, який буде запропонований банком. Для зниження боргового навантаження фінансова установа може:

 • Збільшити строк договору. Клієнт продовжує і далі виплачувати основний борг і відсотки. Але за рахунок збільшення терміну кредитування зменшується розмір щомісячного платежу.
 • Надання кредитних канікул. Якщо клієнт потрапив у скрутне становище, йому можуть дати відстрочення по виплаті тіла кредиту. Нараховані відсотки він буде продовжувати погашати.
 • Рефінансування кредитів. Якщо у позичальника одночасно оформлено кілька позик, то, об’єднавши їх в один, розмір щомісячного платежу значно зменшитися.
 • З рефінансування банки пропонують вигідні умови і низькі процентні ставки. Але скористатися цією пропозицією можуть клієнти з позитивною кредитною історією, тому зробити рефінансування своїх кредитів необхідно заздалегідь, до того, як виникне прострочення по автокредиту.

  до змісту ↑

  Банк забирає машину?

  Якщо з клієнтом не досягнута домовленість, і він не відновив виплату по кредиту, то банк починає вести активну роботу з боржником. Спочатку його справу передадуть колекторському агентству. Його працівники зроблять усе можливе і неможливе, щоб «вибити» борг з клієнта.

  Якщо і після цього прострочення не була закрита, банк звертається до суду. На підставі прийнятого рішення автомобіль вилучається у позичальника і продається на аукціоні. За рахунок отриманих коштів погашається кредит у банку. Якщо грошових коштів від продажу транспортного засобу недостатньо для закриття позики, то борг залишається «висіти» на клієнті. В результаті клієнт позбавляється свого майна і залишається винен банку.

  Коли справа дійшла до суду, потрібно звернутися за допомогою до професійного юриста. Він допоможе захистити клієнту свої права в ході розгляду. Якщо грамотно вибудувати захист, то можна схилити чашу терезів на свою сторону.

  Автор: Ірина Кірова

  Це вам буде цікаво

  18 травня 13:14
  Як отримати мікрозайм за хвилину? Звертаємося до МФО
  Навіщо витрачати дорогоцінний час на збір паперів, довідок і очікування рішення, щоб взяти необхідну суму в борг? В МФО можна цілком реально отримати мікрозайм за хвилину. Параметри швидкого кредиту Мікрофінансування розрахована на людей, яким необхідно терміново отримати деяку суму в борг на нетривалий період. Параметри кредитних пропозицій від різних МФО схожі: Суми позик становлять 1000-50000 рублів. При первинному зверненні…

  16 травня 09:26
  Де можна отримати кредит готівкою під квартиру? Розглядаємо банк, МФО та приватного кредитора
  Термінова необхідність у готівкових грошах може виникнути раптово. Скориставшись пропозицією про отримання швидких грошей, доведеться сплатити чималий відсоток за…

  11 травня 11:52
  Що можуть забрати пристави? Порядок вилучення майна за борги
  Судові пристави – представники закону, вони втручаються в тих випадках, коли громадяни ігнорують власні зобов’язання по виплаті кредитів. Але яким би не був…
  6 травня 09:05
  Позика на карту Ощадбанку: як його правильно оформити?
  Ощадбанк – лідер за обсягом видачі платіжних карток, які споживачі використовують не тільки для зберігання або розміщення власних коштів, а і для отримання соціальних…
  5 травня 06:37
  Чоловік взяв кредит: що дружина повинна в цьому випадку?
  У зв’язку з особливостями законодавства обидва з подружжя мають рівні права не тільки на майно і грошові кошти, накопичені протягом шлюбу, але і на всі можливі…
  3 травня, 21:37
  Як направити материнський капітал в рахунок іпотеки? Покрокова інструкція
  Кожен позичальник мріє достроково розрахуватися з кредитором, тим більше у випадках довгострокових позик під заставу нерухомості. В деяких випадках можна…