Цікаві факти про електронні гроші. Чому так цікава цифрова валюта

0
3

Розвиток електронних технологій просувається все більшими темпами. Так, більше десяти років тому цей прогрес торкнувся і фінансової сфери. А вже сьогодні важко уявити собі існування і навіть роботу інтернету без електронних грошей та відповідних платіжних систем. Не варто вже говорити про тих людей, які працюють віддалено, і отримують зарплату виключно у цифровій валюті. Варто відзначити, що історія таких фінансів володіє масою цікавих відомостей. А щоб дізнатися про найцікавіші факти про електронні гроші, читайте текст далі.

Якщо ви вважаєте, що електронна валюта з’явилася лише на початку 21 століття, то сильно помиляєтеся. Першими у цьому напрямку стали США. Так, саме в цій країні у 1918 році був здійснений перший в історії безготівковий платіж за допомогою звичайного телеграфу. Варто відзначити, що ця подія і стало згодом поштовхом для створення і розвитку сучасних онлайн платіжних систем. Правда, перш ніж світ дізнався про електронні гроші, з того моменту пройшов ще не один десяток років.

Вже на початку 1970-х років практично всі американські, а потім і європейські банки стали допомогою телеграфного переказу, а точніше кабельного зв’язку, здійснювати грошові транзакції між один одним. При цьому кожен такий платіж забезпечувався спеціальним паперовим чеком.

Але справжній бум у фінансовій сфері стався в 90-х роках з широким поширенням Всесвітньої павутини, яка і дала потужний поштовх для розвитку такого нового прибуткового напрямку, як інтернет-торгівля. Але для цього потрібно було створити відповідну електронну систему платежів, що дозволяє оплатити товар як в самій країні, так і за її межами. І тут цікаві факти про електронні гроші тільки починаються.

Так, батьком і творцем цифрових фінансів можна по праву вважати американського доктора наук з інформатики Девід Чаума. Саме цей учений у 1992 році винайшов першу електронну валюту під назвою eCash, а своєї компанії доктор дав ім’я DigiCash. І це була перша в світі електронна платіжна система, протестована і прийнята багатьма банками світу.

Що стосується території СНД, то перша вітчизняна платіжна система виникла в 1998 році під назвою PayCash, яка спочатку була єдиною компанією на ринку електронних платежів. Але через рік виникла молода і перспективна компанія Webmoney, конкуренції з якої PayCash винести не змогли. Потім у 2002 році з останньою згаданою фірмою вирішила об’єднатися система Яндекс, внаслідок чого з’явився популярний сьогодні сервіс Яндекс Гроші. А ще через кілька років на російський ринок прийшла міжнародна компанія PayPal.

Приблизно в той же час, а саме в кінці 1998 року, надихнувшись успіхом інших електронних платіжних систем, японець Вен Дай при підтримці свого друга Ніка Сабо вирішив створити абсолютно нову цифрову систему оплати, яка була б повністю децентралізована, не мала системного адміністратора і була абсолютно незалежна від будь-якої держави. Однак цю сміливу ідею вдалося втілити лише 11 років потому.

Так, у 2009 році виникла абсолютно нова грошова одиниця під назвою криптовалюта Биткоин. Якийсь геній математики та криптографії Сатосі Накамото, що в перекладі з японської означає «ясно мислить усередині системи», розробив і опублікував у публічному доступі електронний клієнт Биткоин. По суті, дана валюта є проектом з відкритим вихідним кодом, який щодня продовжує доопрацьовуватися і вдосконалюватися. Цікаво, що ще в 2010-2011 роках 1 биктоин можна було купити всього за 5-10 доларів, але зараз одна така грошова одиниця коштує вже не менше 600$.

З цими вельми незвичайними електронними грошима пов’язано кілька цікавих пригод. Так в 2010 році американець на ім’я Ласло придбав за 10 000 биткоинов два великих шматка піци, що на той момент складала 40-45 доларів. 3 роки тому хлопець дуже шкодував про такий платі, так як до того моменту витрачена сума вже становила майже 10 000 000$ завдяки рекордним показникам зростання валюти в 2013 році. Але і це ще далеко не всі дивовижні факти про електронні гроші, про які слід знати кожному.

Цікаво, що відомий британський мільярдер і підприємець Річард Бренсон вирішив всерйоз зайнятися створенням і організацією туристичної компанії для польотів у космос під назвою Virgin Galactic. При цьому Річард публічно заявив, що в якості оплати прийматимуться виключно биткоины.

Чи знаєте ви, що найбільша освітня установа Кіпру, а саме Нікосійскій університет, чиї філії розташовані в Нікосії, Ларнаці і Лимсоле, приймає оплату виключно у вигляді електронних грошей, у тому числі і криптовалютой?

А чи відомо вам, що перша в світі зафіксована оплата через інтернет була здійснена за доставку піци на будинок? Так, тільки що відкрилася компанія з виготовлення та доставки згаданого страви зважилася взяти на себе ризик оплати новим способом і в результаті залишилася дуже задоволеною результатом, так як кошти за їжу надійшли в якості передоплати. Незабаром, як ви вже розумієте, електронною валютою почав користуватися і весь світ.

Як бачите, факти про електронні гроші можуть бути досить різноманітні і пізнавальними, а сама цифрова валюта може похвалитися не тільки цікавим минулим, але і вельми багатообіцяючим майбутнім.

Автор: Олексій Півень

Це вам буде цікаво

18 червня 13:58
Принцип Парето. Як фокусуючись лише на 20% всіх дій, досягати 80% результату?
Якщо ви ще нічого не чули про принцип Парето, то вам обов’язково варто відповісти на запитання – чи хотілося б вам домогтися максимальної ефективності в якій-небудь справі і показувати високі результати, застосовуючи при цьому мінімальну кількість зусиль? Вирішити цю дилему намагаються не тільки різні бізнесмени і підприємці, але і багато цілком звичайні люди. Як вийти на новий професійний рівень, підвищити продуктивність свого підприємства або добитися будь-яких інших…

8 червня 20:53
Методика SMART. Правильна постановка і 100% досягнення вашої мети
Ви чули що-небудь про методики досягнення цілей SMART? Але спочатку скажіть, чи згодні ви з твердженням, що кожен чоловік повинен мати у своєму житті певні…

3 червня 10:20
7 дієвих рекомендацій щодо суттєвого збільшення ваших доходів
Навряд чи хто-небудь буде сперечатися з тим твердженням, що фінанси відіграють важливу роль в житті кожної людини. Звичайно, існують і набагато більш значимі цінності,…
11 травня, 09:56
Активи і Пасиви — те, що приносить нам гроші, і те, що їх забирає
У багатьох людей поняття про фінансові активи і пасиви часто пов’язано з якимись складними бухгалтерськими обліками, баланс, сальдо та іншими малозрозумілими…
28 квітня 18:39
Топ–10 країн з найвищим рівнем життя у світі. В якій державі жити найкраще?
Чи знаєте ви, що всього в світі існує 252 країни, кожна з яких відрізняється своїми унікальними умовами проживання? Причому серед них є такі держави, де…
26 квітня 10:09
Як правильно збирати гроші? Практичні поради та рекомендації
Цікавило вас коли-небудь питання про те, як правильно збирати гроші? Здавалося б, що тут може бути складного, адже потрібно просто регулярно відкладати частину…

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here