Розвиток електронних технологій просувається все більшими темпами. Так, більше десяти років тому цей прогрес торкнувся і фінансової сфери. А вже сьогодні важко уявити собі існування і навіть роботу інтернету без електронних грошей та відповідних платіжних систем. Не варто вже говорити про тих людей, які працюють віддалено, і отримують зарплату виключно у цифровій валюті. Варто відзначити, що історія таких фінансів володіє масою цікавих відомостей. А щоб дізнатися про найцікавіші факти про електронні гроші, читайте текст далі.

Якщо ви вважаєте, що електронна валюта з’явилася лише на початку 21 століття, то сильно помиляєтеся. Першими у цьому напрямку стали США. Так, саме в цій країні у 1918 році був здійснений перший в історії безготівковий платіж за допомогою звичайного телеграфу. Варто відзначити, що ця подія і стало згодом поштовхом для створення і розвитку сучасних онлайн платіжних систем. Правда, перш ніж світ дізнався про електронні гроші, з того моменту пройшов ще не один десяток років.

Вже на початку 1970-х років практично всі американські, а потім і європейські банки стали допомогою телеграфного переказу, а точніше кабельного зв’язку, здійснювати грошові транзакції між один одним. При цьому кожен такий платіж забезпечувався спеціальним паперовим чеком.

Але справжній бум у фінансовій сфері стався в 90-х роках з широким поширенням Всесвітньої павутини, яка і дала потужний поштовх для розвитку такого нового прибуткового напрямку, як інтернет-торгівля. Але для цього потрібно було створити відповідну електронну систему платежів, що дозволяє оплатити товар як в самій країні, так і за її межами. І тут цікаві факти про електронні гроші тільки починаються.

Так, батьком і творцем цифрових фінансів можна по праву вважати американського доктора наук з інформатики Девід Чаума. Саме цей учений у 1992 році винайшов першу електронну валюту під назвою eCash, а своєї компанії доктор дав ім’я DigiCash. І це була перша в світі електронна платіжна система, протестована і прийнята багатьма банками світу.

Що стосується території СНД, то перша вітчизняна платіжна система виникла в 1998 році під назвою PayCash, яка спочатку була єдиною компанією на ринку електронних платежів. Але через рік виникла молода і перспективна компанія Webmoney, конкуренції з якої PayCash винести не змогли. Потім у 2002 році з останньою згаданою фірмою вирішила об’єднатися система Яндекс, внаслідок чого з’явився популярний сьогодні сервіс Яндекс Гроші. А ще через кілька років на російський ринок прийшла міжнародна компанія PayPal.

Приблизно в той же час, а саме в кінці 1998 року, надихнувшись успіхом інших електронних платіжних систем, японець Вен Дай при підтримці свого друга Ніка Сабо вирішив створити абсолютно нову цифрову систему оплати, яка була б повністю децентралізована, не мала системного адміністратора і була абсолютно незалежна від будь-якої держави. Однак цю сміливу ідею вдалося втілити лише 11 років потому.

Так, у 2009 році виникла абсолютно нова грошова одиниця під назвою криптовалюта Биткоин. Якийсь геній математики та криптографії Сатосі Накамото, що в перекладі з японської означає «ясно мислить усередині системи», розробив і опублікував у публічному доступі електронний клієнт Биткоин. По суті, дана валюта є проектом з відкритим вихідним кодом, який щодня продовжує доопрацьовуватися і вдосконалюватися. Цікаво, що ще в 2010-2011 роках 1 биктоин можна було купити всього за 5-10 доларів, але зараз одна така грошова одиниця коштує вже не менше 600$.

З цими вельми незвичайними електронними грошима пов’язано кілька цікавих пригод. Так в 2010 році американець на ім’я Ласло придбав за 10 000 биткоинов два великих шматка піци, що на той момент складала 40-45 доларів. 3 роки тому хлопець дуже шкодував про такий платі, так як до того моменту витрачена сума вже становила майже 10 000 000$ завдяки рекордним показникам зростання валюти в 2013 році. Але і це ще далеко не всі дивовижні факти про електронні гроші, про які слід знати кожному.

Цікаво, що відомий британський мільярдер і підприємець Річард Бренсон вирішив всерйоз зайнятися створенням і організацією туристичної компанії для польотів у космос під назвою Virgin Galactic. При цьому Річард публічно заявив, що в якості оплати прийматимуться виключно биткоины.

Чи знаєте ви, що найбільша освітня установа Кіпру, а саме Нікосійскій університет, чиї філії розташовані в Нікосії, Ларнаці і Лимсоле, приймає оплату виключно у вигляді електронних грошей, у тому числі і криптовалютой?

А чи відомо вам, що перша в світі зафіксована оплата через інтернет була здійснена за доставку піци на будинок? Так, тільки що відкрилася компанія з виготовлення та доставки згаданого страви зважилася взяти на себе ризик оплати новим способом і в результаті залишилася дуже задоволеною результатом, так як кошти за їжу надійшли в якості передоплати. Незабаром, як ви вже розумієте, електронною валютою почав користуватися і весь світ.

Як бачите, факти про електронні гроші можуть бути досить різноманітні і пізнавальними, а сама цифрова валюта може похвалитися не тільки цікавим минулим, але і вельми багатообіцяючим майбутнім.

Автор: Олексій Півень

Це вам буде цікаво

18 червня 13:58
Принцип Парето. Як фокусуючись лише на 20% всіх дій, досягати 80% результату?
Якщо ви ще нічого не чули про принцип Парето, то вам обов’язково варто відповісти на запитання – чи хотілося б вам домогтися максимальної ефективності в якій-небудь справі і показувати високі результати, застосовуючи при цьому мінімальну кількість зусиль? Вирішити цю дилему намагаються не тільки різні бізнесмени і підприємці, але і багато цілком звичайні люди. Як вийти на новий професійний рівень, підвищити продуктивність свого підприємства або добитися будь-яких інших…

8 червня 20:53
Методика SMART. Правильна постановка і 100% досягнення вашої мети
Ви чули що-небудь про методики досягнення цілей SMART? Але спочатку скажіть, чи згодні ви з твердженням, що кожен чоловік повинен мати у своєму житті певні…

3 червня 10:20
7 дієвих рекомендацій щодо суттєвого збільшення ваших доходів
Навряд чи хто-небудь буде сперечатися з тим твердженням, що фінанси відіграють важливу роль в житті кожної людини. Звичайно, існують і набагато більш значимі цінності,…
11 травня, 09:56
Активи і Пасиви — те, що приносить нам гроші, і те, що їх забирає
У багатьох людей поняття про фінансові активи і пасиви часто пов’язано з якимись складними бухгалтерськими обліками, баланс, сальдо та іншими малозрозумілими…
28 квітня 18:39
Топ–10 країн з найвищим рівнем життя у світі. В якій державі жити найкраще?
Чи знаєте ви, що всього в світі існує 252 країни, кожна з яких відрізняється своїми унікальними умовами проживання? Причому серед них є такі держави, де…
26 квітня 10:09
Як правильно збирати гроші? Практичні поради та рекомендації
Цікавило вас коли-небудь питання про те, як правильно збирати гроші? Здавалося б, що тут може бути складного, адже потрібно просто регулярно відкладати частину…