Багато громадян, які взяли кредит в банку, який потім закрився, вважають, що відтепер можуть не виплачувати борг, так як вимагати з них гроші тепер нікому. Це не так: повноваження, а значить, і права банку, який перестав існувати, нікуди не зникають, і існують структури, які продовжують справу потерпілої крах фінансової структури. З цієї причини кредит в закритому банку підлягає обов’язкових виплат.

Зміст:

 • Правила виплати кредиту в закритому банку
 • Кредит в закритому банку: деякі нюанси
 • до змісту ↑

  Правила виплати кредиту в закритому банку

  У тих випадках, коли банк оголошують банкрутом, або відбувається його ліквідація, усіма невирішеними питаннями займається уповноважена на це особа, як правило, тимчасовий керуючий.

  При наявності незакритих кредитів, всі позики, що підлягають виплаті, передають іншим фінансовим структурам. Таким чином, у боржника просто змінюється кредитор, про що його, як правило, попереджають.

  Відмовитися від виконання зобов’язань за кредитом позичальник не має права, але він може не виплачувати взятий кредит до тих пір, поки йому не нададуть доказ того, що стався перехід цього права.

  При наявності деяких сумнівів щодо дійсності повноважень нового кредитора боржник може продовжувати платити за тими реквізитами, які прописані в кредитному договорі. Щоб уточнити це питання, позичальник завжди може звернутися до тимчасової адміністрації, введеної в банк після оголошення його банкрутом або ліквідованим.

  Перед тим як продовжувати платити кредит в закритому банку, клієнту варто уточнити, яка сума кредиту ще повинна бути виплачена їм. Ці відомості повинні надати йому в письмовій формі. Після цього у боржника є два варіанти:

  • сплатити решту суму достроково;
  • підписати новий договір і виплачувати вже новому кредитору.

  до змісту ↑

  Кредит в закритому банку: деякі нюанси

  Виплачувати достроково доведеться позичальникам і в тому випадку, якщо після банкрутства банку не знаходиться нових інвесторів, і тому організацію просто ліквідують. Але навіть тоді борг позичальників не пробачать, оскільки спеціальні посадові особи — ліквідатори стежать за тим, щоб всі виплати на користь банку були здійснені. При цьому всіх боржників просять виплатити борги достроково. У такому разі обережними слід бути клієнтам, що мають заставні кредити — при невиплаті всієї суми заборгованості борг з них можуть вимагати через суд.

  Клієнти, які мають кредит в закритому банку, повинні знати і про таке явище, як перехідний банк. Це можливо, коли фінансова структура при закритті сама передає всі свої повноваження іншому банку. Він, у свою чергу, може змінити процентні ставки та інші умови позик. Але в такому разі обов’язково офіційно повідомляють про цей факт клієнтам.

  Таким чином, незалежно від того, яке майбутнє чекає закривається банк, всі борги за кредитами обов’язково доводиться повертати.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  8 грудня 11:27
  На що звернути увагу, підписуючи кредитний договір банку?
  Близько третини громадян рано чи пізно стикаються з необхідністю звернення в банк за кредитом, у зв’язку з цим слід вміти розбиратися в положеннях, які містить кредитний договір банку. Це допоможе запобігти неприємні ситуації, коли внаслідок неправильного розуміння умов договору клієнт фактично добровільно бере на себе невигідні зобов’язання. Кредитний договір: якими особливостями відрізняється документ? Якщо розглядати кредитний договір з юридичної позиції,…

  28 листопада 13:07
  Що буде з кредитом, якщо позичальник помер?
  Не всі знають, що очікує кредит, якщо сталося так, що позичальник помер, не розплатившись за нього. Майже завжди борг залишається на совісті родичів позичальника…

  25 листопада 15:08
  Як банки і колектори ведуть пошук боржників, які від них ховаються?
  Громадяни, які потрапляли в ситуації нездатності виплати боргу, знають, що пошук боржників банків і колекторським агентствам вдається дуже добре, навіть незважаючи на всі…
  12 листопада 18:57
  Чорний список боржників: хто в нього потрапляє, і як з нього вибратися
  Не завжди банківський кредит вдається сплатити своєчасно, в такому випадку клієнт може потрапити в чорний список боржників банку. Цей статус клієнт отримує не тільки…
  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш…
  8 листопада 20:11
  Вам відмовили в кредиті? Розбираємося з причинами
  Звертаючись в банк для оформлення позики, багато потенційні клієнти отримують відмову. Тому громадянам, які бажають отримати позику, важливо знати, що робити, якщо в банку…