Все більше громадян задаються питанням про те, як позбавитися від кредитів. Кількість чинних кредитних договорів на душу населення просто зашкалює, так і криза наклала свій відбиток. Якщо раніше громадянин міг спокійно виплачувати 3-5 позик одночасно, то тепер це стало більш проблематичним. Доходи не ростуть, а видаткова частина бюджету постійно збільшується. Ось і доводиться шукати вихід із ситуації.

Зміст:

 • Чи можна позбутися від кредитних боргів?
 • Діалог з банком
 • Що може запропонувати банк:
 • Реструктуризація заборгованості
 • Кредитні канікули
 • Діалог з колекторами
 • Якщо банк продав борг колекторам
 • Кредитор подає в суд
 • Як позбавиться від кредитів законно після суду?
 • до змісту ↑

  Чи можна позбутися від кредитних боргів?

  По ідеї, позбутися тягаря виплати модно тільки одним методом — закрити заборгованість. Тільки тоді банк і колектори заспокояться і перестануть турбувати боржника. Просто так про зобов’язання ніхто не забуде.

  При оформленні позики позичальник підписав кредитний договір, який він зобов’язується виконувати. У цьому ж договорі прописані штрафні санкції, що застосовуються у разі вчинення прострочення. Якщо не платити кредит, борг буде збільшуватися щодня.

  Так як позбутися від боргів не вийде, то доведеться шукати точки дотику з банком або колекторами, намагатися домовитися. Зараз банки готові вести переговори, тому що вони також потерпають від величезної кількості прострочених кредитів. А великий портфель проблемних кредитів загрожує банкам санкціями від ЦБ. Деякі кредитори навіть втрачають із-за цього ліцензії.

  до змісту ↑

  Діалог з банком

  Якщо вашим кредитом все ще займається служба стягнення банку, а не колектори, то можна почати переговори щодо врегулювання питання. Звичайно, в банку вам не розкажуть, як позбутися від боргів по кредитах, але можуть піти назустріч і допомогти впоратися з проблемною ситуацією.

  до змісту ↑

  Що може запропонувати банк:

  до змісту ↑

  Реструктуризація заборгованості

  Це розтягування терміну виплати кредиту з метою зменшення розміру щомісячного платежу. Банк може максимально збільшити термін кредиту, значно зменшуючи при цьому розмір щомісячного платежу. У підсумку боргове навантаження на позичальника знижується, він зможе платити за рахунками.

  до змісту ↑

  Кредитні канікули

  Ця міра може здатися багатьом позичальникам більш зручним, і це дійсно так. Банк може надати своєрідні канікули на термін 3-12 місяців в залежності від ситуації. На цей термін кредит немов ставиться на паузу. Банк може повністю звільнити громадянина від здійснення платежів або зобов’язати платити тільки відсотки.

  У випадку з банком знадобиться довести, що ви потрапили в складну фінансову ситуацію, тому вам потрібна допомога. Наприклад, це може бути трудова з відміткою про скорочення, лікарняний лист на тривалий термін, довідка про зарплату з явною тенденцією зниження доходу. Підійде будь-який документ, проясняющий ситуацію.

  до змісту ↑

  Діалог з колекторами

  Якщо справа передана колекторам, то стандартними методами не домовитися. Якщо колектор діє за договором з банком, то переговори про допомогу взагалі найчастіше вести безглуздо. На цьому етапі стягнення для колектора важливо тільки одне, — щоб боржник повністю або хоча б частково погашав борг. Іншого завдання у стягувача немає.

  При цьому борг продовжує зростати за рахунок пені та діючої процентної ставки. Якщо вам нема чим платити, то краще перетерпіти натиск колекторів і почекати наступних етапів стягнення.

  до змісту ↑

  Якщо банк продав борг колекторам

  Якщо ж справа дійшла до того, що банк здійснив продаж кредитного боргу, то ситуація дещо видозмінюється. Стандартно банк продає борги дуже дешево, приблизно за 5% від номіналу боргу. Колектори скуповують величезна кількість проблемних боргів за копійки.

  Тепер ви вже повинні не банку, а колекторам, і з ними можна домовитися. Якщо колектор йде на діалог, не потрібно ховатися, краще послухати його пропозиції, це може бути:

  • пропозиція фіксації боргу та подальшої розстрочки;
  • списання до 50% боргу.

  Звичайно, такі пропозиції не будуть відразу виходити від колекторів, для початку вони спробують повністю стягнути борг, але поступово їх запал згасне, і вони можуть пропонувати цілком реальні виходи з ситуації

  до змісту ↑

  Кредитор подає в суд

  Якщо боржник ніяк не реагує, кредитор змушений звернутися в суд. На практиці до цього моменту може пройти 1-2 роки, а деколи і більше. Суд стає на бік кредитора і виносить рішення, яке передається в роботу судового пристава.

  Пристав діє такими методами:

  • заарештовує половину зарплати;
  • заарештовує рахунок боржника, вилучаючи з них кошти;
  • організовує вилучення майна боржника.

  до змісту ↑

  Як позбавиться від кредитів законно після суду?

  Може виникнути ситуація, що боржник офіційно не працює, не має рахунків і власного майна, а може і зовсім його місцезнаходження невідомо. Тоді пристав нічого не зможе зробити. Його робота чітко обмежена законом, нічого крім вищевказаних заходів він зробити не може.

  Якщо пристав розуміє безнадійність процесу стягнення, він надсилає кредитору документ, в якому вказує на неможливість стягнення боргу. Банк може знову повертати справу, але при неизменении ситуації пристав знову закриє справу. У результаті кредитор може просто списати борг. І це єдиний метод, актуальний при питанні як позбутися від кредитних боргів. Але враховуйте, що на це можуть піти роки.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  7 травня 18:39
  Як себе вести, якщо вам дзвонять з банку з приводу простроченого кредиту?
  Якщо ви зробили прострочення за кредитом, то не треба думати, що банк махне на борг рукою. Навіть якщо йдеться про зовсім невелику суму кредиту, банк все одно почне процедуру стягнення, він зробить все можливе, щоб боржник погасив борг і встав назад у графік платежів. Цілком логічно, що в такій ситуації вам дзвонять з банку і просять погасити утворену заборгованість. Але як вести себе по телефону? Що говорити банку, що обіцяти? З цими питаннями і розберемося. Коли банк…

  8 квітня 16:07
  Як правильно себе вести, якщо банк подав в суд за кредитом?
  Рано чи пізно прострочений кредит призводить до одного – банк подає в суд за кредитом. Це його законне право, яке відбите в кредитному договорі, підписаному…

  29 березня 12:46
  Що робити, якщо вас наполегливо вимагають повернути чужий кредит?
  Кількість чинних кредитних договорів просто величезна, і серед них є маса проблемних позик, які банки всіма способами намагаються повернути. Ситуації, коли з…
  22 березня 14:34
  Як купити машину в кредит без внеску? Розглянемо реальні можливості
  Надання цільового кредиту на придбання автомобіля стандартно передбачає внесення певного розміру початкового внеску, який зазвичай складає…
  16 березня 14:16
  Як користуватися мультивалютного картою? Її особливості, функції та переваги
  Кредитні організації пропонують клієнтам скористатися пропозицією щодо придбання мультивалютної картки. Вважається, що даний платіжний інструмент зручний у…
  14 березня 15:43
  Як банк приймає рішення? Вивчаємо процес розгляду заявки на кредит
  При подачі заявки на кредит кожен банк починає процес розгляду, в результаті чого виноситься рішення про видачу кредиту або про відмову в його наданні. …