Євро – одна з головних валют світу.

Вона є грошовою одиницею 19-ти країн, а в 9-ти другою національною валютою.

За минулий рік євро стало володіти найбільшою сумарною вартістю порівняно з іншими грошовими знаками.

Історія євро дуже довга і повне захоплюючих подробиць.

Зміст:

 • Прообрази об’єднаної валюти
 • Історія появи
 • Безпосереднє поява євро
 • до змісту ↑

  Прообрази об’єднаної валюти

  Відомо досить багато прикладів, коли кілька держав починали випуск єдиної валюти з різних причин, тому історія євро не унікальна.

  Ще в Стародавній Греції люди користувалися однаковими монетами: оболами і драхмами. А в XIV столітті також відомий випадок об’єднання валют, коли Ганзейський союз об’єднував 70-170 країн Прибалтики. Крім торгової складової, таке рішення мало і політичну — укладення союзу. У 1379 році монетний договір встановив нову грошову одиницю – Ганзу, яка діяла не тільки в Скандинавії, але і в Пскові і Новгороді. Незважаючи на регулювання емісії монет, через пару десятиліть союз розпався.

  У XIX столітті утворилися нові проекти єдиної валюти: Скандинавський і Латинський. Така міра спростила обіг грошей, так як тільки в одній країні карбувалися більше 10 видів монет (як у Швейцарії). Національні валюти збереглися і діяли нарівні з єдиної. Цієї успішної системі завадили стрибки в цінах на золото і срібло, а також погано регульована емісія і циркуляція грошей. У 1926 році союз остаточно розпався.

  до змісту ↑

  Історія появи

  Ідея грошової одиниці, однаковою в країнах Європи, дозріла ще до створення Євросоюзу. Так, на з’їзді Бельгії, Нідерландів, Італії, Люксембургу, ФРН і Франції 1957 року було підписано рішення про створення Європейського економічного товариства.

  Вже в 1962 році був скликаний перший меморандум Європейського економічного товариства. Темою обговорення було введення єдиної валюти. Передбачалося утворити «економічну змію» — фіксацію обігу та обміну валюти в певній зоні Європи. Але ідеї поки не судилося втілитися з-за кризи 1972 року, викликаного підвищенням цін на нафту.

  Реалізувати оборот об’єднаної валюти в країнах Європи вдалося лише в 1979 році. Було укладено угоду, за якою всі союзні держбанки обмежили коливання курсу валют. Також була введена та затверджено грошовий знак-прообраз сучасного євро – ЕКЮ.

  В 1986 році був прийнятий Єдиний європейський акт, а в 1992 році – Маастріхтський договір. Новій валюті належало міцно втриматися на економічному полі світу, тому всі члени угод зобов’язалися відповідати встановленим у документах критеріям стабільності:

  • держава, присоединяющееся до єврозони, не повинен мати рівень інфляції, що перевищує більш ніж на 1,5% рівень інфляції трьох передових країн об’єднання;
  • борг країни-учасника не повинен перевищувати 60% від ВВП, а дефіцит в держбюджеті – 3% від ВВП;
  • країни-кандидати не повинні проводити девальвацію національної одиниці протягом 2-х років за своєю ініціативою.

  до змісту ↑

  Безпосереднє поява євро

  Пройшовши такий довгий шлях, молода валюта отримала своє остаточне ім’я «євро» тільки 15 грудня 1995 року на міжнародному саміті в Мадриді.

  Спочатку валюта вводилася в безготівковий обіг. У 1997-1998 роках був завершений конкурс на дизайн купюр і монет. Переможцем був визнаний австралійський дизайнер Центробанку — Роберт Калина.

  У 1999 році готівкові євро були введені в обіг. А через три роки євро витіснило деякі національні валюти. В цей час до єврозони приєдналися Греція, Ватикан, Монако, Андорра.

  Знак євро – грецька літера іпсилон з двома паралельними лініями. Монети можуть відрізнятися оборотною стороною, залежно від випускаючої країни.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  30 травня 10:02
  Історія долара: докладно про купюрах і їх номіналах
  Американський долар – одна з найбільш відомих, стабільних і впливових сучасних валют. Її відрізняє не тільки надзвичайна поширеність в усьому світі, але і цікаве минуле. Історія долара дозволяє зрозуміти, в чому полягає її феномен, і якими відмітними особливостями він володіє. Історія долара: походження, цікаві факти Своє походження долар бере від валюти, яка виникла кілька століть тому в німецькому місті Йоахимсталь: після скорочення цього…

  16 травня 15:30
  Що робити, якщо у вас вимагають гроші?
  Вимагання грошей – злочин, який суворо карається законом, тому всім треба знати, що робити і куди звертатися, якщо вимагають гроші або інші…

  28 квітня 09:23
  Як відкладати гроші без шкоди сімейному бюджету: поради фахівців
  При будь-економічної ситуації в країні тема особистих заощаджень не втрачає своєї актуальності. Економісти радять не брати грошей у борг у банку на придбання великих…
  27 квітня 07:32
  Ефективне управління фінансами: робимо кроки до фінансового благополуччя
  Не багато люди вміють розпланувати свій бюджет хоча б на місяць. Але ефективне управління фінансами необхідно, так як воно дозволяє заощадити гроші….
  26 квітня 22:09
  Методи управління особистими фінансами: чотири конверти
  Управління особистими фінансами починається з переосмислення суті фінансового планування та зміни підходу до збереження капіталу. Основні проблеми, що заважають нам…
  19 квітня 21:00
  Банківська комірка Ощадбанку: умови відкриття та використання
  Кращим способом зберегти свої заощадження для більшості людей стає збереження коштів у банку. Те ж правило діє і для інших цінностей: для зберігання…