Чи відомо вам, що близько половини всього сімейного бюджету середньостатистичної сім’ї залишається в супермаркетах, на ринках і в продуктових магазинах? Як вийти з торгової точки з грошима в гаманці? Як навчитися економити на продуктах, не відмовляючи собі у повноцінному і здоровому харчуванні? Здавалося б, це занадто складно, однак існують прості і ефективні способи економії на харчуванні, завдяки яким ви збережете до 30% сімейного бюджету за місяць.

Зміст:

 • Планування витрат
 • Складання списку
 • Де дешевше
 • Оптові бази
 • Оманливість бренду
 • Увагу упаковці
 • Продукти на вагу
 • Знижки та акції
 • Самостійна готування
 • Кожному фрукту свій час
 • Раціональні порції
 • Порядок в холодильнику
 • Свій пакет
 • Стратегічний підхід
 • Не будьте голодними
 • до змісту ↑

  Планування витрат

  У ідеалі вам необхідно заздалегідь визначати, скільки саме ви витратите коштів на продукти в цьому місяці, тижні або в конкретний день. Так, вам потрібно відразу ж при отриманні зарплати розподіляти гроші на конкретні статті витрат. Наприклад, якщо ви виділили на харчування в цьому місяці 5000 рублів, то вкрай бажано не перевищувати цієї суми. Ідеально, якщо від місяця до місяця ці витрати будуть приблизно однакові.

  до змісту ↑

  Складання списку

  Вкрай важливо виховати в собі корисну звичку перед кожним походом в магазин, навіть якщо це просто прогулянка за хлібом, складати чіткий список покупок. Так, сядьте в спокійній обстановці і подумайте, що саме ви бажаєте придбати. Не обов’язково вказувати конкретні найменування – це може бути просто визначення «молочне», і бюджет в 50-100 рублів.

  Таким чином ви без особливих зусиль уникнете спокуси витратити на що-небудь зайве, звівши до мінімуму ризик імпульсивних покупок. Дотримання однієї лише цієї простої рекомендації дозволить вам значно більше заощаджувати на продуктах харчування.

  до змісту ↑

  Де дешевше

  Якщо ви вже не перший день живете в своєму місті, то напевно вам відомі місця, де певні товари можна купити дешевше. Не секрет, що ціни на один і той же продукт може істотно відрізнятися в різних магазинах або супермаркетах. Можливо, має сенс купувати м’ясні товари в окремій торговій точці, а молочні – в інший, хліб ще в одному магазині і т. д. А бути може, вас поблизу є супермаркет, де можна знайти демократичні ціни на всі ці товари?

  до змісту ↑

  Оптові бази

  Практично в кожному великому місті можна без праці знайти оптові продовольчі бази. Справа в тому, що тут ви зможете виявити звичні товари на 10-15% дешевше, ніж в самому бюджетному магазині. Однак багато товари тут можна купувати не тільки оптом, але і у роздріб. Так що має сенс пам’ятати про таких місцях, особливо якщо ви плануєте закупити по-крупному.

  до змісту ↑

  Оманливість бренду

  Дану рекомендацію про економію на продуктах можна виразити наступним чином – не купуйте товари дорогих брендів, якщо можна купити інші продукти схожої якості. Звичайно, щоб знайти такі товари знадобиться час. Можливо, багато продукти від нових виробників вам доведеться спробувати вперше. Але тільки так ви зможете визначити оптимальне співвідношення «ціна/якість» і не переплачувати зайві гроші за розрекламовану фірму.

  до змісту ↑

  Увагу упаковці

  Вкрай необачно купувати продукт тільки через яскравою і красивою упаковки. На жаль, далеко не завжди зображення товару на картинці відповідає змісту такої упаковки. Свою увагу слід приділяти не яскравим картинкам, а ціною і складу продукту. Крім цього, чим красивіше обгортка, тим дорожче вона коштує.

  до змісту ↑

  Продукти на вагу

  Напевно ви вже не раз помічали, що купувати різні продукти на вагу значно вигідніше, ніж в упаковках від виробника. Насамперед, мова йде про цукор, крупи, інших сипучих продуктах, печиво, цукерки та ін. Навіщо вам переплачувати за непотрібні упаковку, яка піде на викид?

  до змісту ↑

  Знижки та акції

  Якщо ви регулярно відвідуєте супермаркети, то швидше за все, вже знаєте, що в таких торгових точках постійно проводяться різноманітні знижки та акції. Наприклад, на цьому тижні може бути знижка 30% на товари зі сфери «кава», на наступній – мінус 20% на молочні продукти та ін Зазвичай всі ці подробиці вказуються в рекламних листівках і буклетах від магазину. Намагайтеся стежити за подібними пропозиціями і при можливості закуповувати про запас тими продуктами, якими используетесь постійно. Природно, перевагу краще віддавати товарами з тривалим терміном зберігання.

  Також у багатьох магазинах можна отримати спеціальну дисконтну картку, яка дозволить вам економити близько 4-5% від всіх покупок. При цьому банки часто випускають свої картки, при використанні яких в конкретних магазинах ви економите 1-3% від покупки. Користуйтеся цими пропозиціями.

  до змісту ↑

  Самостійна готування

  Багато людей під час обідніх перерв на роботі чи навчанні люблять відвідувати різні пункти швидкого харчування, кафе, їдальні або просто купувати фастфуд. На цей пораду про те, як економити на продуктах, слід звернути особливу увагу. Якщо ви проведете нескладні розрахунки і з’ясуйте, скільки саме коштів у вас іде навіть на звичайну столову, то сума виявиться аж ніяк не маленькою.

  Природно, набагато раціональніше готувати їжу вдома, упаковувати її і брати з собою. Так ви не тільки заощадите масу коштів, але і будете харчуватися здоровою їжею.

  до змісту ↑

  Кожному фрукту свій час

  Намагайтеся купувати різні фрукти і овочі у відповідний сезон, коли дозріває даний урожай. Саме в цей час ціни на такі товари найнижчі. Не забувайте, що багато що з цього можна заморожувати і зберігати довгі місяці без втрати якості. Звичайно, в сучасних супермаркетах ті ж яблука і апельсини можна купити практично в будь-який час року, але в даному випадку вам доведеться суттєво переплачувати за товар, не кажучи вже про можливу обробці його особливими препаратами для збільшення терміну придатності.

  до змісту ↑

  Раціональні порції

  Якщо ви маєте звичку періодично позбавлятися від надлишків їжі, то від такої пристрасті варто якомога швидше постаратися позбутися. А точніше, не варто готувати більше, ніж ви або ваші гості в змозі з’їсти. Якщо ви замислюєтеся про те, як заощадити на продуктах, то уважно прорахуйте, яку кількість їжі вам потрібно в добу, і не готуйте більше, ніж вам потрібно.

  до змісту ↑

  Порядок в холодильнику

  Якщо ваш холодильник буває часто переповнений всілякими продуктами, які регулярно знаходяться в безладді, і ви просто не знаєте, що де лежить, значить, багато з цієї їжі буде пропадати. Природно такій ситуації слід уникати. Логічною рекомендацією в даному випадку буде тримати холодильник в порядку, акуратно розкладати в ньому всі продукти і стежити, щоб нічого не пропадало дарма.

  до змісту ↑

  Свій пакет

  У всіх супермаркетах сьогодні можна купити будь-який необхідний вам пакет. Коштує він недорого, однак при частих походи в магазин ви будете переплачувати істотні суми за одні лише пакети. Звичайно ж, набагато розумніше буде придбати один раз хороший пакет або сумку і завжди брати їх з собою, коли їдете кудись за покупками.

  до змісту ↑

  Стратегічний підхід

  Намагайтеся не ходити за продуктами занадто часто. Справа в тому, що чим частіше ви відправляєтеся в магазин, тим більше піддаєтеся небезпечній спокусі купити що-небудь зайве і незаплановане. Набагато краще дотримуватися принципу «рідко, але влучно».

  до змісту ↑

  Не будьте голодними

  Останньою, але тому не менш важливою рекомендацією буде наступне – ніколи не ходіть в магазин за продуктами, будучи голодними. Коли ви перебуваєте в магазині з разыгравшимся апетитом, вам сильно хочеться купити їжі за принципом «більше і смачніше». В результаті чого ви купуєте масу незапланованих товарів, якими до того ж досить важко насититися.

  І звичайно ж, не варто брати з собою для покупок кредитну картку і влазити в борги. Раціональніше розплачуватися готівкою або стандартної банківської картою, на яку ви отримуєте вашу зарплату.

  Тепер вам відомо, як правильно економити на продуктах харчування і що потрібно для цього робити. Постарайтеся вже найближчим часом застосувати ці нескладні рекомендації на практиці. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  4 жовтня 17:32
  Як правильно економити електроенергію? 15 відмінних рекомендацій щодо економії на електриці
  Економія електроенергії стає дуже серйозною проблемою. І справа тут зовсім не у свідомості людей, а в тому, що тарифи на комунальні послуги постійно і неухильно зростають. При цьому кожен, хто отримує рахунку в кінці місяця, задається питанням про те, як економити електроенергію. А далі ви як раз і прочете найбільш ефективні і прості рекомендації щодо грамотної економії на електриці. Увагу розеток Постарайтеся виховати в собі корисну звичку завжди вимикати з мережі…

  10 травня 13:51
  Як перестати витрачати гроші і почати економити? Практичні поради
  Багато людей не можуть навчитися правильно розподіляти бюджет хоча б на місяць. У перші дні вони витрачають гроші по максимуму, а потім дні, що залишилися до зарплати…

  20 квітня 09:12
  На чому можна заощадити при ремонті? 6 доступних і корисних варіантів
  Історія недорого ремонту – не сама фантастична. При бажанні будь-хто може заощадити на ремонті, якщо скористається нашими рекомендаціями. Поговоримо про шість…
  11 грудня 21:17
  Які помилки покупців ведуть до марнуванні грошей
  Кожна людина майже щодня виступає в якості споживача, купуючи різні товари. При цьому більшість людей перебувають у полоні помилок, деякі з…
  23 жовтня 15:24
  Як навчитися економити? Прості, але актуальні поради
  Уміння розпоряджатися грошима — один із секретів успіху. У зв’язку з цим, щоб накопичити кошти на певні цілі, перш за все, потрібно знати про те, як навчитися…
  24 вересня 19:44
  Як уникнути зайвих витрат – 25 ефективних рекомендацій
  Напевно у вас вже раз траплялася така ситуація, коли до кінця місяця ви просто не можете пригадати, куди ж витратили певну частину своїх коштів? …