Варто відзначити, що багато людей мріють про те, щоб поліпшити свої житлові умови або ж придбати власне житло. Проте будинок або квартира стоять далеко не копійки і, якщо у вас недостатньо коштів на покупку власного кута, то оптимальним рішенням може стати іпотека. Але багатьох людей часто відлякує та фінансова «кабала», в яку вони заженуть при оформленні такого кредиту. А якщо ви бажаєте максимально зменшити свої витрати при іпотечному кредитуванні, заощадити шестизначні суми, уникнути багатьох ризиків і зрозуміти, як правильно оформити іпотеку, то читайте текст далі.

Зміст:

 • Розмір має значення
 • Оформляйте кредит у валюті вашого основного доходу
 • Фіксовані чи плаваючі відсотки – що вибрати?
 • Оптимальний розмір платежів
 • Будьте в курсі цін на нерухомість
 • Значення ліквідності
 • Вибір страхування
 • Підбір кращих пропозицій за кредитами
 • до змісту ↑

  Розмір має значення

  При виборі банку для оформлення іпотеки варто уважно поставитися до розміру процентної ставки. Звичайно, це розуміють всі – чим менше відсотки виплат, тим краще. Але на жаль, більшість людей не надає значення тієї невеликої різниці, яка може спостерігатися при порівнянні різних банків.

  Наприклад, 12% і 12,6% можуть здатися практично однаковими. Однак варто розуміти, що ви оформляєте іпотеку не на декілька місяців, а на багато років. І настільки невелика різниця в процентній ставці з часом може вирости в дуже серйозну переплату. Так, якщо ви оформите іпотеку на 3 мільйони рублів строком на 30 років, то різниця всього в 0,5% обійдеться вам додатково в 460 000 рублів.

  до змісту ↑

  Оформляйте кредит у валюті вашого основного доходу

  Це правило справедливо не тільки для іпотечного кредитування, але і для всіх інших видів позик. Логіка проста – якщо ви отримуєте вашу зарплату в рублях, то і сама іпотека теж повинна бути оформлена в рублях, інакше при зростанні курсу валют ви сильно ризикуєте понести додаткові витрати.

  В якості наочного прикладу згадайте кризи 2008 і 2014 роки, коли багато позичальників втратили свої квартири, оскільки були не в змозі виплачувати різко зросли щомісячні платежі за своїми позиками. Але тут інформація про те, як правильно оформити іпотеку, тільки починається.

  до змісту ↑

  Фіксовані чи плаваючі відсотки – що вибрати?

  Перед кожним позичальником завжди стоїть вибір – оформити іпотеку під фіксовані відсотки виплат на весь період кредитування або ж під так звані плаваючі відсотки.

  Останній варіант може здаватися більш привабливим, так як плаваючі відсотки багато в чому залежать від ставки ЦБ і, якщо вона буде знижуватися, те і розмір щомісячних виплат теж буде ставати все менше.

  Але ключове слово тут – це «якщо». Так як ця ставка може як знижуватися, так і підніматися, а зменшуватися вона здатна лише при тривалому періоді економічної стабільності у всій країні. Тому в більшості випадків краще віддати перевагу саме фіксованою ставкою.

  до змісту ↑

  Оптимальний розмір платежів

  Мабуть, ви вже чули про те, що платежі за вашим позикою не повинні перевищувати 25-30% від сукупного доходу вашої сім’ї. Але багато людей мають такі заборгованості, які забирають у них 50%, а іноді навіть 70% від їх щомісячного заробітку. Сподіваючись при цьому на те, що найближчим часом їх матеріальне становище зміниться в кращу сторону – підвищать зарплату, переведуть на іншу посаду, знайдеться більш престижна робота та ін.

  Проте нерідко такі надії залишаються невиправданими. Адже в такому разі практично будь-яка несподіванка здатна сильно погіршити фінансовий стан – хвороба, звільнення, необхідність ремонту житла, авто і т. д.

  Тобто ваші фінансові можливості повинні адекватно співвідноситися з розмірами платежів по іпотеці, яку ви збираєтеся оформити.

  до змісту ↑

  Будьте в курсі цін на нерухомість

  Перед тим як правильно оформити іпотеку, вам обов’язково необхідно самим ретельним чином вивчити ринок нерухомості, щоб не придбати житло за завищеною ціною, яку хоче отримати продавець. Для це випливає як мінімум переглянути кілька підходящих для вас варіантів квартир і дізнатися, що саме входить у вартість нерухомості – є необхідність ремонту, близькість до центру міста, магазинах, школам, дитячим садкам, вид з вікна, поверховість, опалення та ін

  І тільки після врахування всіх цих відомостей та порівняння різних варіантів слід вибирати квартиру по найбільш прийнятною для вас ціною, тобто підібрати оптимальний варіант.

  до змісту ↑

  Значення ліквідності

  При виборі вашого майбутнього житла намагайтеся уникати таких об’єктів, які в майбутньому буде складно продати. Навіть у тому випадку, якщо ви збираєтеся жити на цьому місці все життя. Можуть статися різні і абсолютно непередбачувані ситуації, у ході яких вам доведеться продати вашу нерухомість.

  Яке житло продавати найважче:

  • знаходиться в старих будинках, збудованих більше 30 років тому (причому сам банк рідко видає кредити на квартири, які були побудовані більше 40 років тому);
  • в незручному районі;
  • біля жвавої автотраси;
  • якщо житло знаходиться на першому або останньому поверсі будинку;
  • поруч з заводами і різними промисловими виробництвами;
  • далеко від зупинок громадського транспорту і при поганій інфраструктурі.

  до змісту ↑

  Вибір страхування

  У більшості випадків вартість страхування при купівлі житла по іпотеці дорівнює 0,5–2% від загальної ціни квартири. Зазвичай ці кошти потрібно вносити заздалегідь і потім регулярно продовжувати дію страховки. Саме з цієї причини важливо з усією увагою підійти до вибору найбільш підходящої компанії страхування.

  Сам розмір страховки залежить від різних факторів – вік позичальника, місце роботи, стан здоров’я та ін Причому в її вартість входить наступне:

  • страхування придбаного майна;
  • страхування життя і здоров’я;
  • титульне страхування на той випадок, якщо ви втратите прав власності на житло.

  Причому сам банк зазвичай пропонує укласти страховий договір через нього безпосередньо або ж дає список рекомендованих компаній. У даному випадку може підкупити простота і відсутність необхідності куди-небудь їхати заради оформлення нових документів.

  Однак краще все ж витратити свій час і дізнатися вартість цієї послуги відразу в декількох страхових компаніях. Швидше за все, ви дуже швидко знайдете значно більш вигідні умови, ніж ті, що пропонувалися банком. Так, якщо ви підберете страховку, яка буде коштувати всього на 0,5 відсотка в місяць дешевше, то протягом 30 років виплат по іпотеці тих же 3 мільйона рублів ви заощадите сотні тисяч.

  Автор: Олексій Півень

  до змісту ↑

  Підбір кращих пропозицій за кредитами

  За допомогою цього сервісу ви можете безкоштовно підібрати кращі пропозиції за кредитами, мікропозик або кредитними картками. Все просто, в онлайн режимі, тільки дотримуйтесь інструкцій.

  Натискаючи кнопку «Оформити», ви приймаєте угоду і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

  Це вам буде цікаво

  7 березня 12:42
  Типи кредитних карт
  Майже кожен має в своєму гаманці кредитку, але не всі розбираються в типах карток та особливості їх обслуговування. Пропонуємо дізнатися кредитні картки, які існують, в чому їх відмінності між собою, на що звернути увагу при виборі кредитки. Основні типи кредитних карт Кредитні картки можна класифікувати за кількома параметрами: увазі, використовуваної платіжній системі, основним можливостям, типу кредитного ліміту. Види кредитних карт Магнітні. Найбільш…

  22 лютого 16:42
  Як отримати онлайн-кредит на Ківі-гаманець?
  Багато хто вже встигли оцінити зручність і доступність електронних платіжних систем. При наявності електронного гаманця та необхідної суми ви легко можете оплачувати товари в…

  13 грудня 18:55
  Що робити, якщо у вас є кредит в закритому банку: платити чи не платити?
  Багато громадян, які взяли кредит в банку, який потім закрився, вважають, що відтепер можуть не виплачувати борг, так як вимагати з них гроші тепер нікому. Це не…
  8 грудня 11:27
  На що звернути увагу, підписуючи кредитний договір банку?
  Близько третини громадян рано чи пізно стикаються з необхідністю звернення в банк за кредитом, у зв’язку з цим слід вміти розбиратися в положеннях, які містить…
  28 листопада 13:07
  Що буде з кредитом, якщо позичальник помер?
  Не всі знають, що очікує кредит, якщо сталося так, що позичальник помер, не розплатившись за нього. Майже завжди борг залишається на совісті родичів позичальника…
  25 листопада 15:08
  Як банки і колектори ведуть пошук боржників, які від них ховаються?
  Громадяни, які потрапляли в ситуації нездатності виплати боргу, знають, що пошук боржників банків і колекторським агентствам вдається дуже добре, навіть незважаючи на всі…