Рано чи пізно прострочений кредит призводить до одного — банк подає в суд за кредитом. Це його законне право, яке відбите в кредитному договорі, підписаному позичальником. Завдання банку — повернути видану суму кредиту, а також відсотки, що набігли з моменту початку прострочення пені і штрафи. Якщо врахувати, що судовий процес починається мінімум через рік після здійснення позичальником порушення, то до цього моменту борг досягне великих розмірів.

Зміст:

 • Що робити, якщо ви отримали повістку в суд?
 • Чи можна зробити так, щоб суд відмовив банку в його вимогах?
 • Підготовка до судового засідання
 • Де і як буде проходити суд?
 • Після суду
 • до змісту ↑

  Що робити, якщо ви отримали повістку в суд?

  Почнемо з того, що повістка не повинна стати для позичальника несподіванкою, кредитори завжди попереджають про свій намір подати до суду заздалегідь. Вони надсилають вимога про повну виплату кредитного боргу. Якщо ви отримали такий папір, то це означає, що банк вже підготував всі документи і збирається подавати позовну заяву.

  Якщо вам прийшло запрошення в суд, вкрай не рекомендується його ігнорувати, навіть якщо до цього ви взагалі не вели з банком ніяких діалогів. Пам’ятайте, що сума вашого боргу в рази перевищила ту, що ви брали в банку, і ви маєте можливість цей борг зменшити, але тільки якщо не станете ігнорувати судовий процес.

  до змісту ↑

  Чи можна зробити так, щоб суд відмовив банку в його вимогах?

  Ви можете скільки завгодно вчитуватися в текст кредитного договору і шукати в ньому недоліки, які б хоч якось порушили ваші права. Але за фактом кредитні договори становлять юридичні відділи банків, які прописують всі умови видачі кредиту так, щоб вони мали повну законну силу.

  Можете спробувати розрахувати ваш поточний борг самостійно, сподіваючись, що банк вимагає з вас занадто багато. Але зараз Центральний Банк проводить досить жорстку політику щодо перевірок всіх банків країни, тому жодна установа не стане ризикувати своєю ліцензією, обманюючи позичальників і нараховувати їм щось зайве.

  Пройшли ті часи, коли банки використовували незаконні методи роботи, зараховували до суми боргу незрозумілі штрафи тощо. Якщо такі тенденції ще десь і застосовуються, то тільки в не зовсім чесних мікрофінансових організаціях.

  Так що, краще підготуйтеся до судового процесу і подумайте про те, як правильно себе подати, щоб суд списав частину боргів.

  до змісту ↑

  Підготовка до судового засідання

  Вам потрібно обов’язково відвідати засідання, інакше позов в суд за кредитом може бути задоволений у повному розмірі.

  У судовій практиці застосовується таке поняття, як невідповідність вимог банку щодо виданої спочатку суми в борг. Наприклад, ви спочатку брали в кредит 100 000 рублів, а тепер банк вимагає з вас мільйон. Обов’язково заявите в суді, що борг є невідповідним.

  Якщо у вас є якісь документи, які підтверджують вашу фінансову неспроможність на даний момент, то обов’язково їх зберіть для подання до суду, в такому випадку рішення суду по кредиту буде максимально м’яким.

  Це можуть бути:

  • лікарняні листи, актуальні на даний момент або актуальні на момент закінчення строку дії прострочення (ви не змогли впоратися зі своїми зобов’язаннями із-за хвороби);
  • лікарняні листи ваших близьких родичів;
  • рецепти та чеки на дорогі ліки;
  • свідоцтво про народження дитини (його народження могло стати причиною прострочення);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (через це ваше матеріальне становище погіршилося);
  • трудова з відміткою і скорочення або звільнення;
  • свідоцтво про смерть близького родича (вам довелося не заплановано витратити чималу суму на похорон).

  Загалом, ви можете принести будь-які документи, які будуть говорить про те, що ви не могли платити банку в повному обсязі з об’єктивних причин. Це буде вам на руку.

  Крім того, якщо ви зверталися в банк з проханням про надання відстрочки або про проведення реструктуризації, але вам було відмовлено, обов’язково підтвердіть це документально.

  до змісту ↑

  Де і як буде проходити суд?

  Засідання проходить стандартно в суді, який відноситься до прописки відповідача (боржника). Зараз такі засідання поставлені на потік, тому найчастіше відбуваються взагалі без участі сторін. Тому, якщо ви прийдете, то можете не знайти там представника позивача, який і подав заяву в суд за кредитом.

  В такому випадку, швидше за все, знадобиться ще одне засідання. Якщо б ви не прийшли, то тоді суддя виніс би рішення без присутності сторін, немов всі згодні з позовними вимогами. А так як ви прийшли, то це вже буде повноцінне засідання. Банк не зацікавлений у зниженні суми, тому висловить бажання бути присутніми на суді.

  Упродовж засідання ви виразіть свою незгоду з домірністю боргу, а також пред’явіть зібраний пакет документів. Як правило, суд виносить рішення на користь банку, але сума боргу встановлюється в рази нижче.

  до змісту ↑

  Після суду

  А далі стягнення кредиту через суд будуть проводити пристави. Тепер вам потрібно домовлятися саме з ними. Вони можуть накласти арешт на частину вашої зарплати, арештувати рахунки і прийняти інші законні заходи. Після суду ваш борг буде зафіксований, ви можете потихеньку погасити свій борг. Пристави діють не так, як колектори, тому заключний процес стягнення буде більш легким для позичальника.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  29 березня 12:46
  Що робити, якщо вас наполегливо вимагають повернути чужий кредит?
  Кількість чинних кредитних договорів просто величезна, і серед них є маса проблемних позик, які банки всіма способами намагаються повернути. Ситуації, коли з громадянина вимагають повернути чужі кредити, не є рідкістю. Деколи це пов’язано з якоюсь помилкою, а деколи це навмисне дію колекторів, які намагаються повернути гроші шляхом тиску на абсолютно сторонньої людини. Так що ж робити, якщо у вас вимагають оплати кредити, який ви не брали? Можливо,…

  22 березня 14:34
  Як купити машину в кредит без внеску? Розглянемо реальні можливості
  Надання цільового кредиту на придбання автомобіля стандартно передбачає внесення певного розміру початкового внеску, який зазвичай складає…

  16 березня 14:16
  Як користуватися мультивалютного картою? Її особливості, функції та переваги
  Кредитні організації пропонують клієнтам скористатися пропозицією щодо придбання мультивалютної картки. Вважається, що даний платіжний інструмент зручний у…
  14 березня 15:43
  Як банк приймає рішення? Вивчаємо процес розгляду заявки на кредит
  При подачі заявки на кредит кожен банк починає процес розгляду, в результаті чого виноситься рішення про видачу кредиту або про відмову в його наданні. …
  10 березня 22:41
  Як терміново отримати мікрокредит онлайн? Найшвидший метод видачі позикових коштів
  Мікрофінансові організації активно ведуть свою діяльність, кількість їх клієнтів постійно збільшується. Отримати мікрокредит онлайн бажають громадяни, яким терміново…
  5 березня 15:18
  Як отримати кредит для погашення інших кредитів? Кілька способів для різних ситуацій
  Сильна закредитованість населення змушує громадян шукати різні виходи із ситуації при виникненні труднощів з виплатами кредитних боргів. Деякі позичальники…