Що таке аутсорсинг бухгалтерського обліку

12-8-2021

10 липня 2019 року завершилась угода, за якою компанія EBS, лідер на ринку  послуг аутсорсингу бухгалтерського обліку, придбала всі права на компанію  Інтеркомп-Україна - EBS
 

 

Аутсорсинг бухгалтерських послуг: плюси і мінуси підходу

Передача частини бухгалтерських функцій, а тим більше бухгалтерського обліку повністю на аутсорсинг-серйозний крок для будь-якої компанії. Тому керівник повинен чітко розуміти всі переваги і недоліки такого рішення.  Також хочемо вам порекомендувати бухгалтерское обслуживание в EBS.

Ринок послуг аутсорсингу бухгалтерії

Слово “аутсорсинг «утворено з двох англійських слів — out sourse, які дослівно переводяться як» зовнішнє джерело”, при цьому в своєму нинішньому значенні аутсорсинг має на увазі передачу частини функцій і завдань сторонньої компанії.

Аутсорсинг бухгалтерських послуг-передача ведення бухгалтерського обліку організації стороннім фахівцям. Робиться це для оптимізації бізнес-процесів — компанія отримує можливість сконцентруватися на основному бізнесі, знизити фінансові ризики і, що важливо, скоротити фінансові витрати.

Іноді аутсорсинг бухгалтерії плутають із залученням позаштатного бухгалтера. Це в корені невірно, оскільки аутсорсинг являє собою передачу регулярних функцій, а позаштатний бухгалтер в основному виконує епізодичні завдання.

У США послугами бухгалтерського аутсорсингу користується 92% компаній малого та середнього бізнесу, а в країнах західної європи — 86%.

Поява і стрімкий розвиток ринку послуг бухгалтерського аутсорсингу було викликано необхідністю компаній з іноземним капіталом вести звітність за міжнародними стандартами. На сьогоднішній день послугами аутсорсингу користуються безліч організацій будь-яких форм власності, розміру і сфери діяльності — від стартапів і малого бізнесу до великих підприємств і компаній-нерезидентів.

Найбільш істотне зростання сумарної виручки спостерігається якраз у сфері аутсорсингу ведення бухгалтерського та податкового обліку. В умовах кризи компанії прагнуть перейти на зовнішнє обслуговування, щоб отримати гарантовано якісний бухоблік і знизити фінансові витрати. Ще один фактор, що позитивно впливає на розвиток бухгалтерського аутсорсингу, — постійне посилення адміністрування у сфері податків. Держава регулярно ускладнює облік і звітність, збільшує штрафи навіть за незначні помилки. Це призводить до того, що компанії та індивідуальні підприємці прагнуть знизити ризики і починають шукати надійних постачальників бухгалтерських послуг.

Види бухгалтерського аутсорсингу

Умовно можна виділити чотири види бухгалтерського аутсорсингу:

  • бухгалтерське консультування-найпростіший з них, зазвичай застосовується в тому випадку, коли виникає необхідність контролю діяльності штатних бухгалтерів. Крім того, до послуг зовнішнього консультанта можна вдатися і тоді, коли облік і аудит бухгалтерської процедури має певну специфіку, наприклад проведення угод із зарубіжною компанією. Але навіть якщо бухгалтерська діяльність в компанії не викликає питань, періодичні консультації з досвідченими фахівцями можуть бути дуже корисні, особливо в області постійно мінливого податкового законодавства.
  • вибірковий аутсорсинг. Під ним розуміють передачу на аутсорсинг окремих функцій бухгалтерії: розрахунок заробітної плати, підготовка статистичної звітності, подача податкової декларації. При цьому ряд взаємопов’язаних функцій виконується компанією самостійно. Причиною передачі бухгалтерії на частковий аутсорсинг є бажання керівника або власника зберегти контроль за бухгалтерськими процесами. Також послугами часткового аутсорсингу користуються ті компанії, які хочуть розвантажити своїх співробітників від рутинної роботи при наявності великої кількості однотипних операцій або планують скоротити штат бухгалтерії.
  • повний аутсорсинг-це повне бухгалтерське обслуговування компанії сторонньою організацією. При виборі цього виду організація цілком може обійтися без штатної бухгалтерії, оскільки всі її функції візьме на себе компанія – аутсорсер.
  • ведення обліку від імені головного бухгалтера з наданням права підпису в документах бухгалтерського та податкового обліку. При необхідності компанія-замовник може повністю перекласти право підпису на представника компанії – аутсорсера, позбавивши себе від необхідності витрачати час на роботу з документами. Мінусом такого рішення є повна відсутність контролю над діяльністю аутсорсера.

Вибір того чи іншого способу бухгалтерського аутсорсингу залежить від специфіки діяльності компанії, її фінансових можливостей і ступеня готовності перейти на віддалене бухгалтерське обслуговування.