Навряд чи хто-небудь стане заперечувати той факт, що фінанси вважаються однією з найбільш важливих складових у житті кожної людини. Саме з цієї причини багато людей прагнуть знайти таку посаду, яка є як можна більш високооплачуваною. При цьому варто відзначити, що при повній зайнятості, працюючи 5-6 днів в тиждень, людина проводить на роботі більше третини всього свого життя. І це при тому, що така ж кількість часу йде на сон. Погодьтеся, залишається не так вже й багато вільних годин, якими ми могли б розпорядитися так, як нам хочеться.

Так чи варто витрачати значну частину свого життя на одну гонку за грошима на виснажливої і зненавидженої роботі? Як знайти свою професію і займатися улюбленою справою, яке приносило б не тільки матеріальний достаток, але і приносило задоволення, а також сприяло реалізації вашого потенціалу? Давайте ж розберемося в цьому хвилюючому питанні докладніше.

Зміст:

 • Чому так важливо знайти роботу до душі?
 • У чому секрет успіху?
 • Корисні рекомендації
 • Де знайти улюблену роботу і як займатися улюбленою справою?
 • до змісту ↑

  Чому так важливо знайти роботу до душі?

  Як ви розумієте, не відчуваючи будь-якого морального задоволення, не отримуючи ніякого задоволення і не знаходячи можливості для реалізації в тому виді діяльності, яким ви зайняті, дуже важко працювати ефективно. У такій ситуації навіть престижна та добре оплачувана професія дуже швидко набридне і стане просто нестерпним. Звичайно, всім і завжди потрібні гроші, якщо не для пустих розваг, то хоча б для того, щоб просто оплачувати житло, купувати їжу, одяг та інше. Але працювати все життя, як кінь, заради виживання і декількох тижнів відпустки раз у році є не самої райдужною перспективою.

  У той же час, коли вам потрібно займатися улюбленою справою, ви отримуєте вже згадане задоволення і моральне задоволення. Правильно обрана професія сприяє максимальному розвитку всіх ваших особистісних якостей і реалізації потенціалу. Тобто ви відчуваєте себе затребуваним і дійсно потрібним на роботі, професіоналом своєї справи. А таким людям завжди готові платити хороші гроші.

  до змісту ↑

  У чому секрет успіху?

  Звичайно, природжених геніїв науки і великих першовідкривачів, які залишають свій слід в історії всього людства, не так вже й багато. Однак зробити невеликий, але все ж свій внесок у розвиток цього світу здатний кожен з нас. Це є однією з головних причин займатися улюбленою справою, яка буде розвивати вас самих і відкривати нові вершини для їх досягнення.

  Насправді не так вже й важливо, чим саме ви займаєтесь – це лише зокрема. Марно копіювати і намагатися повторити історії успіху інших людей. Ними можна надихатися, але не сліпо повторювати ті ж дії. Зміст секрету успішності криється трохи глибше: не так важливо, чим конкретно ви займаєтеся, а важливо те, як ви це робите. Тобто найбільш підходяща робота повинна максимально сприяти розвитку ваших якостей, природних талантів і повною мірою розкривати ваш потенціал. Саме реалізація вас як особистості і приносить щастя і задоволення.

  до змісту ↑

  Корисні рекомендації

  Не варто тут же кидати вашу поточну зайнятість і залишатися без засобів до існування. Головне почати пошуки тієї справи, яким ви могли б і хотіли займатися всю вашу життя (або більшу її частину). Не варто відкладати такі пошуки на потім. Приділяйте цього питання хоча б по 30 хвилин в день, вірте в себе і свої сили. Звичайно, все нове і невідоме лякає, але це нормально. Важливо не боятися розширювати межі своєї зони комфорту, а, як відомо, без випробування почуття дискомфорту ніяке розвиток неможливо в принципі.

  Боязнь будь-яких змін змушує багатьох людей терпіти нецікаву і низькооплачувану роботу, яка дає лише звичне розуміння незадоволеності своїм життям. При цьому немає ніяких непередбачених обставин: в кінці тижня очікуються вихідні, а в кінці року – заповітний відпустку. Але варто бути чесним із собою і зізнатися в тому, чи дійсно вам подобається ваша робота, або ви просто займаєтеся їй заради одного лише заробітку грошей.

  Звичайно, сам факт того, що ви знайдете собі справу по душі, зовсім не означає, що ви будете цілодобово плавати на власній яхті, проводячи весь вільний час у тяжких роздумах про те, куди ж подіти всю ту купу грошей, яка так раптово звалилася на вас. Так, навіть якщо з самого дитинства ви мріяли стати художником, то досягнення вашої мети аж ніяк не означає, що при такій роботі вам більше не потрібно буде ні краплі напружуватися і прикладати якісь зусилля.

  Наприклад, ви любите малювати картини, у вас це добре виходить, і ви маєте спеціальну освіту. Але для того, щоб ваше захоплення приносило відчутного і постійний дохід, вам самим доведеться працювати регулярно, а не тоді, коли на вас зійде натхнення або просто з’явиться бажання. То є улюблена справа дасть вам відмінну можливість для самореалізації та набуття щастя, але лише при належному працьовитість і прикладених до цього зусиль з вашого боку.

  до змісту ↑

  Де знайти улюблену роботу і як займатися улюбленою справою?

  Всі ми коли-то закінчили загальноосвітню школу і багато предметів, які ми вивчали, в житті так і не знадобилися. Але головною метою всього цього навчання було дати нам загальне уявлення про весь світ і визначити, що нам більше підходить. Дійсно, постарайтеся згадати ті предмети, які вам найбільше не подобалися і давалося з найбільшою працею. І запишіть ті предмети, в яких ви часто отримували гарні оцінки, а самі уроки робили без особливих зусиль і з великим інтересом.

  Можливо, вже в ранні роки ви почали писати вірші, зацікавилися комахами, захопилися електроприладами чи відчули величезний інтерес до автомобілів. Можете взяти аркуш паперу і записати найбільш нелюбимі вами шкільні предмети і така ж кількість самих для вас цікавих уроків. Вже одне це просте дію дозволить зробити правильні висновки щодо найбільш підходящої для вас професії.

  Не можна забувати і про ваші захоплення. Припустимо, ви працюєте бухгалтером, але є великим любителем тварин. Обожнюєте всіх собак, кішок, рибок хом’ячків та інше. Тоді, можливо, вам варто задуматися про кар’єру ветеринара або власника зоомагазину?

  Ви все життя мрієте займатися улюбленою справою в Парижі або якому-небудь іншому місті світу? Тоді, швидше за все, вам відмінно підійде посада гіда екскурсовода і в цих населених пунктах. А, може, просто гуляючи по вулицях, у вас в голові буквально кожну хвилину виникають думки щодо реалізації нових бізнес-планів. Наприклад, звичайний ліхтарний стовп на дорозі викликає у вас масу ідей, як на ньому заробити (припустимо, розмістити на ньому великий рекламний банер і залучити рекламодавців), коли інші люди абсолютно про це не замислюються. У такому разі, цілком імовірно, що ви природжений підприємець і отримуєте справжнє задоволення лише від успішної реалізації ваших ідей.

  Звичайно, для втілення в життя всіх вищеописаних припущень необхідно докласти масу зусиль, волі й працьовитості, але без цих якостей жодна навіть сама очевидна і проста ідея не зможе бути реалізована.

  Перш ніж займатися улюбленою справою, в якості висновку можна порадити наступне.

 • Запишіть на аркуші всі свої цілі – що ви хочете мати, ким бути, яких людей бажаєте бачити навколо вас, де жити та інше (не менше 10-20 різних цілей).
 • Напишіть, які сфери діяльності вам найбільш цікавими і де ви можете максимально застосувати свої здібності (наприклад, стати письменником, писати захоплюючі книги і зворушливі вірші).
 • Визначте, яким чином ви можете досягти успіхів у обраній вами сфері діяльності, щоб досягти вже описаних цілей (наприклад, закінчити відповідний ВУЗ, пройти певної навчання).
 • Напишіть конкретний поетапний план дій, до реалізації якого ви приступите вже сьогодні.
 • Як бачите, займатися улюбленою справою може кожен з нас. Не бійтеся експериментувати і не зупинятись в своїх пошуках. Головне – почніть діяти і ніколи не впадайте у відчай. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  7 квітня 10:53
  Як забезпечити собі відчутної пасивний дохід? 7 найбільш перспективних варіантів
  Хотіли б ви замість того, щоб цілі дні безперервно в поті чола заробляти гроші, змусити ваші фінанси працювати на вас 24 години на добу і 7 днів на тиждень? В наші дні це зовсім не казка, а справжнісінька реальність! Причому варіанти пасивного доходу доступні кожному. Більш того, важко знайти людину, який був би дуже задоволений розміром своєї пенсії. Так, створення пасивного доходу можна вважати однією з найважливіших завдань для забезпечення гідної старості і всього життя в цілому. Але як…

  6 квітня 10:30
  Як заробляти більше грошей: 5 цінних рекомендацій на всі випадки життя
  У нашому світі важко знайти такого чоловіка, який не прагнув би заробляти більше грошей. Адже саме завдяки фінансовим можливостям ми можемо забезпечити себе…

  30 березня 11:30
  ТОП–5 ефективних способів швидко заробити гроші. Як завжди залишатися при фінансах?
  Практично кожній людині завжди потрібні гроші, причому як можна в більшій кількості. Та й навряд чи ви знайдете хоч одного із знайомих вам людей, хто відмовився б від…
  24 березня 11:02
  ТОП–7 найпопулярніших видів хобі, які можуть принести вам добрі гроші
  У житті багатьох людей поняття ” робота та вільний час часто є протилежними. Так, той же бухгалтер лише після виконання свого робочого графіка може…
  5 листопада 16:20
  Чи вважається день звільнення останнім робочим днем?
  Сьогодні багато працівників незалежно від їх професії і місця зайнятості часто не можуть зрозуміти, чи є день звільнення останнім робочим днем на поточному…
  2 листопада 15:08
  Як заробити в декреті: зручні і реальні варіанти
  Фінансові труднощі супроводжують поява першої дитини у багатьох сім’ях. А так як молода мама змушена тимчасово відмовитися від постійної роботи, є сенс знайти…