Фінансові труднощі супроводжують поява першої дитини у багатьох сім’ях. А так як молода мама змушена тимчасово відмовитися від постійної роботи, є сенс знайти додатковий заробіток на дому.

Існує кілька можливостей, як заробити в декреті без шкоди для сім’ї.

Зміст:

 • Як заробляти гроші в декреті: основні тонкощі
 • Робота онлайн: основні види зайнятості
 • Як заробити в декреті на вироби ручної роботи
 • Інші види зайнятості в декреті
 • до змісту ↑

  Як заробляти гроші в декреті: основні тонкощі

  Молода мама змушена приділяти більшу частину часу дитині, тому, плануючи зайнятість в декреті, слід враховувати, що на підробіток залишиться не більше 5 годин в день. Тим не менше можна знайти вид діяльності, яким можна займатися з дому на основі фрилансинга.

  Головними недоліками зайнятості в декреті можна вважати труднощі з пошуком роботи, а також невисокий рівень оплати. Тому перш ніж дохід стане стабільним, має пройти певний час.

  У більшості молоді мами, вивчаючи питання, як можна заробляти в декреті, вибирають один з видів рукоділля або виробництво домашньої випічки. Однак, маючи постійний доступ до інтернету, можна займатися онлайн-продажами, трудитися дистанційним працівником у будь-якому з інтернет-ЗМІ або пропонувати інші затребувані послуги.

  до змісту ↑

  Робота онлайн: основні види зайнятості

  Гуманітаріям, що мають у своєму розпорядженні підключення до інтернету, пропонується кілька видів віддаленої роботи:

  • написання текстів на замовлення;
  • редактура або переклад текстів;
  • відкриття власної торгової площадки;
  • онлайн-консультації з різних тем.

  Написання комерційних текстів – один з поширених і доступних способів фрилансинга. Зазвичай спочатку діяльності рівень заробітку буває невеликим, але по мірі набуття професійного досвіду і збільшення швидкості та обсягів роботи він може зрости в рази. Можна зареєструватися біржі контенту або вести власний блог на одну з популярних тематик. Що стосується створення блогу, цей вид діяльності може принести хороший дохід, але не відразу, а з плином часу.

  • Спробуй свої сили — безкоштовний початковий відеокурс від Школи Копірайтингу Юлії Вовкодав.
  • Як стати успішним копірайтером — безкоштовний підручник від Школи Копірайтингу Юлії Вовкодав.
  • ЄШКО — програми навчання іноземним мовам різного рівня. Почати можна з безкоштовних пробних уроків.
  • Біржі для копірайтерів і перекладачів: eTXT, TextSale, Advego, QComment.
  • Я Блогер — безкоштовна школа Євгена Вергуса.

  Відкриття торгового майданчика – ще один вид підробітку, що підходить для домашньої зайнятості. Створивши власний сайт, можна зайнятися посередницькою діяльністю, замовляючи товари оптом і продаючи їх онлайн, або реалізувати продукцію хенд-мейд.

  • ApiShops 2.0 — партнерські лэндинги і інтернет-магазини з товарами в один клік. Мільярд товарів у будь-яких категоріях: Авто й мото, Аптека, Побутова техніка, Тварини і рослини, Книги, Комп’ютери, Краса і здоров’я, Меблі, Одяг та взуття, Подарунки й сувеніри, Продукти і напої, Подорожі і туризм, Спортивні товари, Будівництво та ремонт, Телефони, Товари для дітей, Електроніка та фото та ін.

  Онлайн-консультації, починаючи від побутових питань до психологічних або юридичних аспектів, можна давати за допомогою відео-роликів в YouTube. Щоб досягти в цій діяльності професіоналізму, необхідно добре освоїти обрану тематику і створити власний канал відео-ресурсі.

  • AdsLead — біржа клієнтів для юристів, психологів, консультантів у сферах нерухомості, фінансів, туризму, медицини та ін.

  Деякі види зайнятості припускають можливість працювати з дому. Багато молоді мами не йдуть в декретну відпустку на основному місці роботи, продовжуючи виконувати свої обов’язки онлайн. Питання оплати праці при цьому належить обговорити з керівництвом, оскільки, перебуваючи постійно вдома з малям, неможливо виконувати повноцінний обсяг роботи.

  до змісту ↑

  Як заробити в декреті на вироби ручної роботи

  Маючи спеціальні навички або поглибивши початкові знання в рукоділля, кулінарії або кондитерській справі, можна почати повноцінний бізнес під час декретної відпустки. Найпопулярніші і потенційно прибуткові напрямки наступні:

  • пошиття одягу, штор або фіранок, постільних речей на замовлення;
  • в’язання;
  • виготовлення біжутерії ручної роботи;
  • створення іграшок хенд-мейд.

  Ще один популярний вид послуг, який доступний будь-якій жінці, що має в своєму розпорядженні повністю обладнану кухню, — випічка на замовлення. Більшість клієнтів замовляють звичайні торти та десерти або випічку зі спеціальним декором для подарунків.

  Будь-який з цих напрямків буде прибутковим і доступним для молодої мами за умови активної розкрутки своїх пропозицій і високого рівня професіоналізму.

  до змісту ↑

  Інші види зайнятості в декреті

  Багато жінок, сидячи вдома зі своєю дитиною і задаючись питанням, як заробляти гроші в декреті, вирішують присвятити вільний час догляду за чужими дітьми. Так як організація повноцінного дитячого саду може зажадати багато часу і фінансових витрат, можна відкрити своєрідні розвиваючі курси у власній квартирі. У таку домашню групу батьки зможуть приводити дітей на кілька годин в день. Головні умови – вміння і бажання молодої мами приділяти увагу декільком дітям одночасно, а також наявність достатнього простору в квартирі.

  Багато жінки, перебуваючи в декреті, освоюють нові професії, що дозволяють працювати вдома і приділяти увагу роботі по кілька годин на день. За статистикою, прибутковими і затребуваними є послуги:

  • масажиста;
  • косметолога;
  • візажиста;
  • фотографа.

  Багато жінок, випавши зі звичного робочого ритму, перетворюють своє хобі в додатковий заробіток.

  Питання, як заробити мами в декреті, легко вирішується в тому випадку, якщо жінка впевнена у своїх уподобаннях і навичках. Багато видів діяльності можна освоїти, вже перебуваючи в декретній відпустці. Для домогосподарок і молодих мам доступні онлайн-курси будь-якого напрямку.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  30 серпня 10:15
  Партнерські програми електронних платіжних систем (гаманців)
  У цій статті розглянуто партнерські програми електронних платіжних систем (ЕПС) з оплатою відсотками від комісії з операцій або фіксованими сумами за дії запрошених клієнтів. Ваше завдання в цих партнерках – запрошувати за своїм партнерським посиланням нових відвідувачів на сайти електронних гаманців. Якщо запрошений Вами відвідувач зареєструється в ЕПС і здійснить грошову операцію або замовить і активує пластикову карту, Ви отримаєте певну винагороду….

  22 квітня 22:52
  Як влаштуватися на роботу водієм таксі: кращі варіанти
  В наш час знайти прибуткову роботу не так вже й просто. Але якщо ви завзятий автолюбитель або хочете ним бути, для вас є хороший варіант – робота водієм таксі від…

  10 квітня 16:19
  Віддалена робота в Тінькофф Банку на дому
  Тінькофф – найбільший онлайн банк нашої країни, що швидко розвивається, з хорошими рейтингами зарубіжних агентств. Існує з 2006 року, створений на базі Хилмашбанка,…
  21 лютого 14:16
  10 варіантів заробітку в мережі інтернет для школяра
  Існує величезна кількість способів заробітку за допомогою всесвітньої інформаційної мережі. Основним плюсом в цьому випадку є те, що виконувати роботу може…
  18 липня 18:37
  Як відпочивати на роботі з користю для справи? Ефективні поради та рекомендації
  Як кажуть, хто наполегливо працює, той добре відпочиває. Однак важко безперервно і плідно трудитися без паузи для відпочинку. Але яким чином можна відпочити з…
  5 липня 20:50
  Бізнес з мінімальними вкладеннями: які є варіанти?
  Підприємницька діяльність передбачає серйозні зусилля з боку бізнесмена, а також спричиняє фінансові витрати. Але не завжди відкриття власної справи…