Як вибрати сонячні панелі на будинок

2-3-2021
Як правильно вибрати сонячну батарею
 

Сонячні батареї як джерело енергії працюють на основі поглинання і перетворення сонячного світла деякими кристалами. Ці кристали мають властивості напівпровідників-в них області з надлишком і недоліком електронів фізично розділені так званим p-n переходом. Без зовнішнього впливу електрони р-зони не переходять через замикаючий шар. Але світлові фотони несуть енергію, яка зриває зовнішні електрони атома з орбіти і дає їм можливість потрапити в n-зону. Таким чином, енергія фотонів, з яких складається світловий промінь, в товщі покриття панелі призводить до виникнення різниці потенціалів, а це причина виникнення електричного струму. Також хочемо вам порекомендувати https://www.atmosfera.ua/uk/ сонячні панелі від компанії ATMOSFERA . 

Конструкція сонячної панелі

Історично склалося, що з усіх відомих кристалічних напівпровідників для виробництва сонячних панелей найчастіше використовують кремній. По-перше, це дуже поширений елемент. По-друге, саме його здавна використовують в мікроелектроніці, і технології вирощування кристалів кремнію добре відпрацьовані. Сонячна панель в розрізі можна представити у вигляді пирога, де нижній шар-металева пластина, що працює як негативний електрод (катод), потім кремній n-типу, впритул до нього пластина кремнію р-типу, потім має ґратчасту структуру позитивний електрод (анод) і захисне скло.

Види сонячних батарей

Сила струму, згенерована світловою панеллю, залежить від ряду факторів. Це освітленість, від неї залежить кількість працюючих фотонів.

Площа поверхні, чим вона більша, тим більше поглиненої енергії. Коефіцієнт корисної дії-дуже важлива величина, і залежить вона від властивостей кристалів, використовуваних в панелі. У продажу є сонячні панелі на основі:

  • монокристалічного
  • полікристалічного
  • аморфного кремнію

Розрізнити їх можна за зовнішнім виглядом. Монокристалічні панелі майже чорні, полікристалічні синюваті. Панелі з аморфного кремнію сірі, і дуже тонкі, їх можна зігнути.

Їх використання доцільне лише в районах, де переважає похмура погода, в цих умовах вони демонструють кращі показники, ніж інші види сонячних панелей.

Як працює сонячна установка

Сонячні батареї для опалення будинку працюють як джерело електричної енергії, безпосередньо тепла вони не виділяють. Струм, який отримують від батареї, дає можливість живити електрокалорифери, інфрачервоні джерела тепла. Як правило, всі споживачі працюють від мережі змінного струму, а фотоелементи сонячних панелей постачають постійний струм. Щоб вирішити цю проблему, всі сонячні батареї для опалення доукомплектовуються інвертором, який перетворює постійну напругу в змінну. Крім цього, для успішної зарядки акумуляторів, які включаються в ланцюг для забезпечення нічного живлення, потрібен контролер. Схема роботи така: в сонячний час постійний струм, що надходить від сонячних панелей, перетворюється інвертором в змінний і надходить до споживачів з напругою 220 вольт. У нічний час батареї не працюють, і джерелом живлення стає акумулятор, який так само підключений до інвертора.