Практично всі користувачі мережі вже чимало чули про інвестиції в криптовалюту і про Биткоине зокрема. Багато хто не тільки мають на своєму гаманці цифрові монети, але і активно використовують їх у різних торгових операціях. І вже тим більше не секрет, що за останній рік ціна 1 Bitcoin зросла більш ніж в 5 разів – з 750 до 4000 доларів! Так, якби ви всього 12 місяців тому купили 10 ВТС за 7500$, то вже сьогодні мали б прибуток з цієї інвестиції в 40 000$. Погодьтеся, що це досить привабливі цифри, особливо в порівнянні з традиційними банківськими депозитами з прибутковістю 8-10% річних. Але така ситуація лише за останній час, адже раніше 1 Биткоин можна було придбати за ціною менше 1 долара.

Природно, крім Bitcoin, є чимало інших криптовалют, які так само показали вражаючі темпу зростання. Наприклад, Эфириум. Близько року тому 1 монету ETH можна було придбати за 10 доларів. Зараз же одиниця Ethereum коштує близько 300 доларів. Якщо ви розглянете графіки курсів інших популярних криптовалют, то знайдете чимало привабливих прикладів вражаючого зростання цифрових активів, коли можна було вигідно інвестувати в криптовалюту.

Зміст:

 • Що важливо знати про криптовалютах
 • Якою повинна бути ідеальна криптовалюта?
 • Грамотний аналіз активу. Інвестування в криптовалюту
 • Нестійкий актив
 • Що слід робити? Як інвестувати в криптовалюту
 • до змісту ↑

  Що важливо знати про криптовалютах

  Є досить поширена думка про те, що всілякі кріптовалюти – це звичайний мильний міхур, який абсолютно нічим не забезпечений, є банальною фінансовою пірамідою і дуже скоро лопне. Насправді ті люди, які думають подібним чином, досить слабко розбираються в пристрої і принципах роботи цифрових валют.

  Сучасні кріптовалюти – це не просто малозрозумілі віртуальні гроші, за які можна купувати різноманітні товари в інтернеті анонімним чином. Насправді це повноцінні IT-стартапи. А монети або ж токени конкретної цифрової валюти є аналогом акцій реально існуючих компаній (Газпром, Ощадбанк, Google, Apple та ін), які торгуються на фондовому ринку (IPO). Тільки в даному випадку замість таких акцій ми купуємо цифрові активи.

  А вони торгуються не на ринку IPO, а на аналогічному ринку вже криптовалютных акцій. І якщо конкретний стартап-проект дійсно виявиться цікавим для користувачів і корисним для економіки, то згодом вартість його акцій (монет) неодмінно зросте. Внаслідок такого інвестування в криптовалюту можна непогано заробити.

  Так як же визначити, наскільки та чи інша криптовалюта дійсно буде перспективною в майбутньому? Це досить нелегке завдання, і є багато факторів, які впливають на зростання криптомонеты.

  Так, навіть мало перспективна монета, якщо її грамотно розпіарити за допомогою продуманої рекламної кампанії, може у короткостроковій перспективі дати дуже вражаючий ріст. Причому часто таке зростання створюється штучно. У криптовалютной термінології це називається памп. При цьому існує велика кількість різних памп-ботів та спеціальних сайтів, де викладають інформацію про подібних пампах.

  Однак подібні ресурси надають інформацію вже в той момент, коли їх власники заздалегідь самі закуповувалися тією валютою, ціну якої хочуть підняти за рахунок штучного попиту. А чим це закінчується очевидно – ціна монети різко знижується в самий невідповідний момент, і в 90% випадків учасники опиняються у великому мінусі, а їхні інвестиції в криптовалюту виявляються невдалими.

  до змісту ↑

  Якою повинна бути ідеальна криптовалюта?

  У зв’язку з цим може виникнути логічне запитання – а якою ж має бути ідеальна цифрова валюта? Так, дійсно хороша криптовалюта – це корисний і вельми перспективний стартап-проект за підтримки грамотно проведеної рекламної кампанії (піару). Але найбільш високим рівнем інвестицій у кріптовалюти є вклади в стартапи ще до виходу кріптовалюти на публічну біржу. Цей процес називається ICO (більш докладно про перспективи заробітку на ICO ви можете дізнатися тут).

  Так, якщо ви зможете вибрати такий стартап серед маси непродуманих проектів, яких на сьогодні в мережі налічується чимало, то зможете заробити досить вражаючу прибуток! Саме тому значно вигідніше вкладати кошти в «свіжі» перспективні стартапи, які ще не дуже відомі. Ті ж всесвітньо популярні Биткоин або Эфириум вже не принесуть такої настільки величезного прибутку, як нові монети.

  до змісту ↑

  Грамотний аналіз активу. Інвестування в криптовалюту

  Існує таке поняття, як вартісне інвестування. Це особлива стратегія вкладень, яка дозволяє вибирати акції зі знижками по відношенню до їх внутрішньої вартості. Причому її реальне значення практично неможливо визначити. Інвестори намагаються на основі фінансових звітів компаній зробити максимально точну оцінку. Часто відбувається так, що вартісні інвестори отримують вигоду з причин панічних продажів або будь-яких непередбачених випадків.

  Важливо відзначити, що криптовалюта не має балансами або звітностями про прибутки і збитки, а її вартість в майбутньому вкрай важко визначити точно. Але все ж учаснику криптовалютного спільноти можна дати деякі поради з приводу інвестування в цифрові валюти.

  Найголовніше – робити це розумно. Так, у довгостроковому плані не володіють достатньою інформацією інвестори цифрових валют можуть позбутися своїх грошей. Тобто необдумані дії ніколи не принесуть вам бажаних результатів.

  Успіх забезпечений лише тим учасникам криптовалютного ринку, які стежать за кожним рухом цифрових активів, досвідчені у всіх тонкощах, здатних вплинути на їх гаманець, в курсі всіх останніх новин і знаходяться в постійних пошуках свіжих можливостей для себе. Як ви розумієте, всі ці нюанси підвищують ваші шанси на успіх при інвестуванні в криптовалюту.

  до змісту ↑

  Нестійкий актив

  На сьогодні ринкова капіталізація всіх цифрових валют перевищує чверть вартості всієї мережі Facebook. Якщо враховувати, що цифрові валюти – це окрема галузь, то така сума є надзвичайно низькою.

  Примітно, що цифрові гроші підсилюють нерівномірний розподіл ресурсів у суспільстві, так як 316 найбільш великих власників Биткоинов володіють 25% всіх існуючих монет. Плюс до цього відносно невисока ринкова капіталізація і забезпечує нестійкість галузі.

  Часом часто непомірний замовлення на продаж у одного конкретного гравця на ринку призводить до цілої паніці серед дрібних інвесторів. Ті дні, коли основні криптовалютные активи без особливих причин коливаються в межах плюс-мінус 15%, вважаються цілком нормальними.

  Необхідно купувати, коли всі продають – це дуже стара інвестиційна рекомендація. Дана мудрість настільки ж актуальна для світу криптовалют, як і для фондового ринку. «Купівля провалів» цілком може виявитися ефективною інвестиційною стратегією, якщо вкладник веде себе вдумливо і холоднокровно.

  до змісту ↑

  Що слід робити? Як інвестувати в криптовалюту

  При фундаментальному аналізі багато вартісні інвестори ознайомлюються з фінансовими звітами і вивчають сам ринок, щоб постаратися якомога точніше визначити успіх своїх починань у подальшому. Однак у сфері криптовалют не буває конкретних аналітичних даних. Адже підсумкова ціна цифрових грошей залежить від її мережевих параметрів, від правильних припущень з приводу очікуваних додатків та ін. А передбачити всі ці фактори в точності практично неможливо. Але при цьому можна простежити сам напрямок руху криптовалют, звіряючись з їх основами.

  Найважливішими основами кожної нової кріптовалюти є її white paper (повна інформація про проект і його розробників), співтовариство користувачів, поточні досягнення і подальший план дій. І вартісні інвестори не можуть точно визначити внутрішню вартість цифровий валюти, так як сам принцип її дії абсолютно не схожий на вже існуючі правила в традиційному бізнесі.

  Однак кріптовалюти та інвестування коштів в інші активи володіють однією спільною рисою, від якої багато в чому залежить успіх ваших починань – це спосіб мислення вкладника. А можливо, ви й самі можете дати якісь рекомендації про те, як інвестувати в криптовалюту? Залишайте свої відповіді в коментарях.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  28 вересня 11:26
  Як забезпечити безпеку свого Биткоин-гаманця? Найбільш важливі рекомендації
  Забезпечення захисту свого криптовалютного гаманця є життєвою необхідністю кожного Биткоин-користувача. Навряд чи вас дуже здивує той факт, що сьогодні цифрові монети є одним з найбільш привабливих предметів крадіжки для різних хакерів. І щоб захистити свої активи, необхідно слідувати декільком простим рекомендаціям і важливим правилам. А щоб дізнатися про це докладніше, читайте далі. Використовуйте невеликі суми для повсякденних потреб Погодьтеся, що в…

  25 вересня 22:08
  Що заважає вам заробляти на криптовалютах? 5 головних причин
  Чи відомо вам, що лише з початку 2017 року Биткоин подорожчав більш ніж на 200%, а ті інвестори, які вклали в нього гроші ще кілька років тому, вимірюють свій…

  22 вересня 20:49
  Як створити свою криптовалюту і зробити її успішною? Короткий посібник
  Ви ніколи не задавалися питанням про те, як створити свою криптовалюту? І дійсно, адже сьогодні кожна людина при наявності комп’ютера та доступу до інтернету…
  21 вересня 22:46
  7 найпоширеніших способів розкрадання кріптовалюти. Як уберегти свої активи?
  Головними достоїнствами кріптовалюти є її децентралізація і анонімність. Але з цих же причин Биткоин та інші цифрові валюти вельми привабливі для…
  20 вересня 20:20
  Що таке Bounty (Баунті) кампанія? Як отримати криптовалюту безкоштовно?
  Як відомо, сфера криптовалют буквально з кожним днем стрімко розвивається все більше і більше. Не дивно, що в зв’язку з цим виникає чимала кількість…
  17 вересня, 21:54
  Що таке ICO кріптовалюти простими словами? Перспективи заробітку для інвесторів
  Якщо ви цікавитеся світом криптовалют, те напевно вам не раз доводилося стикатися з поняттям ICO або ж чути про привабливі перспективи ICO-токенів. Однак…