Щодня тисячі громадян подають запити на отримання кредитних коштів.

На момент подачі заявки чоловік упевнений в необхідності позики, але вже після схвалення він може зрозуміти, що потреби в позикових грошей вже немає.

Тоді виникає питання, як відмовитися від кредиту, і чи це взагалі можливо.

Зміст:

 • Якщо ви ще нічого не підписали
 • Чи можна відмовитися від кредиту після підписання документів
 • Відмова протягом 14 днів після оформлення
 • Як відмовитися від вже взятого кредиту через 14 днів
 • до змісту ↑

  Якщо ви ще нічого не підписали

  Поки кредит схвалений, він ще не вважається виданим. По ідеї, банки надають позичальникам 30 днів на те, щоб отримати кредит після винесення позитивного рішення.

  Якщо ви ще не підписали документи, то і банку нічого не повинні. Просто за заявкою винесено позитивне рішення, але тільки після підписання договору і графіка платежів ви будете винні банку.

  Так що, якщо ви раптом передумаєте брати кредит, ви можете взагалі нічого не робити. Після закінчення 30 днів схвалення буде анульовано. Для спокою можете зайти в банк або зателефонувати в його колл-центр, щоб повідомити, що ви передумали брати гроші.

  до змісту ↑

  Чи можна відмовитися від кредиту після підписання документів

  Якщо ви вже підписали договір кредитування, значить, ви взяли на себе зобов’язання, просто так відмовитися від них вже не вийде. Документ підписаний, кошти видані, виходить, що угода вже відбулася.

  За законом банки не можуть чинити перешкоди громадянам, які вирішують раніше терміну погасити свої зобов’язання по кредиту. Раніше кредитні організації встановлювали мораторій на дострокове гасіння, брали штрафи та комісійні за такі операції. Тепер же все змінилося, закрити кредит достроково можна хоч на наступний день після підписання договору, при цьому ніяких платежів за цю процедуру не передбачено.

  до змісту ↑

  Відмова протягом 14 днів після оформлення

  Законом передбачена процедура спрощеного дострокового погашення кредитних зобов’язань, якщо з моменту підписання договору пройшло не більше двох тижнів. У цьому випадку мова йде більше про відмову від кредиту, ніж про його дострокове закриття.

  Стандартно при достроковому погашенні потрібно попередньо повідомити банк про своє бажання. У разі ж відмови від позички протягом 14 днів з моменту її видачі ця вимога не діє. Можна прийти в банк і відразу ж закрити кредит.

  Процес виглядає так:

 • Відвідування банку з паспортом та кредитним договором, повідомлення менеджеру про своє бажання відмовитися від споживчого кредиту.
 • Менеджер здійснює розрахунки і вказує на суму, яку потрібно внести на рахунок. Складається відповідна заява.
 • Позичальник відразу ж через касу чи банкомат вносить гроші. Потрібно робити це саме в банку, щоб гроші вмить опинилися на кредитному рахунку.
 • Необхідно замовити довідку про те, що кредит закритий. Вона готується кілька днів. Крім того, за видачу документа банки можуть брати комісії. Але краще витратитися, щоб мати на руках докази, що ви нічого банку не повинні.
 • Зверніть увагу, що при відмові від кредиту все одно доведеться заплатити відсотки за дні користування грошима банку. Наприклад, якщо ви прийшли відмовлятися від позички через 10 днів після укладення договору, банк за ці 10 днів візьме належні відсотки. І не важливо, чи користувалися ви грошима чи ні. Навіть якщо ви не знімали кредитні гроші з рахунку, вам потрібно буде поповнити його на суму відсотків, що набігли.

  до змісту ↑

  Як відмовитися від вже взятого кредиту через 14 днів

  Коли з моменту підписання договору пройшло більше 14 днів, то мова вже буде йти про дострокове погашення позики. Комісійні за це не беруться, відсотки при закритті позички раніше строку, перераховуються. Але сама процедура не буде такою швидкою.

  Про умови дострокового розірвання договору можна прочитати в самому документі. Банки просять позичальників заздалегідь звернутися в офіс і скласти відповідну заяву: зазвичай за 2 тижні або за 10 днів до дати списання чергової щомісячної виплати. При необхідності можете зателефонувати на гарячу лінію організації та уточнити цю інформацію. Дзвінок безкоштовний.

  Порядок дострокового розірвання договору кредитування:

 • Необхідно попередньо звернутися в банк і скласти заяву. Тут же фахівець проведе розрахунки і вкаже, яка сума повинна лежати на рахунку на дату списання чергового платежу.
 • Клієнт вносить необхідну суму на рахунок, у призначену дату гроші списуються, відбувається дострокове закриття заборгованості.
 • Слід замовити в банку довідку про те, що кредит закритий.
 • При вчиненні гасіння позики достроково відбувається перерахунок відсотків: за строк, у який клієнт не користувався грошима, відсотки будуть списані. Суму, необхідну для закриття договору раніше терміну, можна побачити в графіку платежів. Це графа «основний борг»: для кожного місяця вказується своя залишкова заборгованість.

  На питання, чи можна відмовитися від одержання кредиту, не можна відповісти однозначно. Все залежить від того, чи підписаний кредитний договір, або скільки днів минуло після його підписання. Але в будь-якому випадку закон не забороняє передчасно погашати свої зобов’язання перед кредитором. Якщо банк лагодить перешкоди, необхідно негайно направляти скаргу в Центральний Банк. Але за фактом банки давно перестали вставляти палиці в колеса позичальників.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  13 липня 18:35
  Боржники МФО: які методи стягнення до них застосовуються?
  Мікрофінансові структури активно кредитують громадян, серйозно конкуруючи з банками. Принципи роботи МФО істотно лояльніше, ніж у банках, тому в сфері мікрокредитування набагато частіше зустрічаються прострочення та неблагонадійні клієнти. Боржники МФО у разі порушення графіка оплати піддаються штрафним санкціям. Крім того, кредитор завжди може звернутися до суду. Якщо ви не можете повернути позику вчасно Мікрофінансові організації усвідомлюють, що працюють з більш ризикованою категорією…

  6 липня 18:22
  Як правильно просити у банку відстрочку по кредиту? Вирішуємо проблему без штрафів і псування кредитної історії
  Багато громадян, які мають проблеми з виплатою кредиту, приймає невірне рішення – вони цураються представників банку. Але в цій ситуації слід діяти…

  30 червня, 12:01
  Як проходить продаж боргів за кредитом чому не варто її боятися?
  Всі банки, які надають населенню послуги кредитування, займаються і реалізацією боргів. Завжди є і будуть позичальники, які перестають виконувати зобов’язання. До…
  25 червня 12:38
  Кредит до 75 років: на що реально можуть розраховувати пенсіонери?
  Є кредитні організації, які заявляють, що активно працюють із пенсіонерами. У вимогах до позичальників вони взагалі не встановлюють максимальної планки віку або…
  14 червня 09:12
  Як вигідно взяти кредит готівкою? 12 актуальних порад для позичальників
  Ринок фінансових послуг рясніє різноманітністю кредитних пропозицій. Серед усього різноманіття важливо вміти підбирати найбільш підходящі умови позики….
  27 травня 15:49
  Відсотки за позикою від МФО: яка ставка буде оптимальною, що говорить закон про граничною ставкою
  При оформленні будь-якого кредитного продукту громадянин зобов’язується повернути отриману на руки суму разом з нарахованими відсотками. І банки, і мікрофінансові організації,…