Напевно у вас вже раз траплялася така ситуація, коли до кінця місяця ви просто не можете пригадати, куди ж витратили певну частину своїх коштів? Насправді ж це відбувається з-за того, що ви не контролюєте свої фінанси і здійснюєте масу імпульсивних покупок, що не дозволяє уникнути зайвих витрат грошей. Чесно кажучи, велика частина таких придбань рідко виявляється корисною. А адже всі ці гроші можна було б зберегти і накопичити згодом відчутний капітал!

А далі ви як раз і прочитаєте про найбільш ефективні способи економії коштів та накопичення абсолютно будь-якої суми. Можете бути впевнені, що це цілком цікавий і захоплюючий процес, завдяки якому ви зможете не тільки накопичити потрібний капітал, але і не відчуєте будь-яких суттєвих обмежень в якості свого життя. І якщо підійти до наступних рекомендацій з усією увагою, то можна без особливого праці економити до 20-30% вашого доходу і навіть більше. Отже…

Зміст:

 • 1) Відкладайте дрібні купюри
 • 2) Уникайте імпульсивних покупок
 • 3) Фіксуйте всі витрати
 • 4) Плануйте статті витрат
 • 5) Ставте короткострокові фінансові цілі
 • 6) Відмовтеся від кафе і ресторанів
 • 7) Складайте списки покупок
 • 8) Розрахуйтеся з боргами і кредитами
 • 9) Продайте непотрібні речі
 • 10) Відмовтеся від фаст-фуду і напівфабрикатів
 • 11) Киньте курити
 • 12) Установіть лічильники
 • 13) Купуйте якісні продукти
 • 14) Відмовтеся від покупок в борг
 • 15) Порівнюйте ціни
 • 16) Відмовтеся від стрес-витрат
 • 17) Вимкніть непотрібні послуги
 • 19) Обмірковуйте кожну покупку
 • 19) Здавайте в оренду вільну нерухомість
 • 20) Користуйтеся знижками та бонусами
 • 21) Не відмовляйтеся від підробітків
 • 22) Не носіть зайвих грошей
 • 23) Складіть фінансовий план
 • 24) Ведіть облік доходів і витрат
 • 25) Почніть інвестувати кошти
 • до змісту ↑

  1) Відкладайте дрібні купюри

  Намагайтеся після кожного походу в магазин або який-небудь заклад зберігати і відкладати дрібні купюри. Всього 50 рублів в день дадуть вам вже 1500 рублів на місяць. А за рік назбирається сума в 18 000! Природно, для більшої зручності всі ці дрібні купюри можна буде обміняти на кілька великих.

  до змісту ↑

  2) Уникайте імпульсивних покупок

  Вкрай важливо навчитися уникати здійснювати імпульсивні покупки. Якою привабливою не здалося б вам реклама, і як би не маніла вигідна ціна, обов’язково подумайте тверезо протягом 24-48 годин про те, чи дійсно вам так необхідна та купівля. Завдяки цьому ви позбудетеся від можливого розчарування в придбанні і, звичайно, заощадите.

  до змісту ↑

  3) Фіксуйте всі витрати

  Також уникнути зайвих витрат допомагає і наступний рада – неодмінно фіксуйте кожну вашу покупку або витрату, навіть включаючи проїзд на автобусі. Зберігайте чеки або ж носите з собою маленький блокнот для запису ваших витрат. Ведіть звіт своїх витрат і регулярно аналізуйте те, наскільки раціонально були витрачені гроші, а без чого можна було б цілком обійтися.

  до змісту ↑

  4) Плануйте статті витрат

  Чітко визначте для себе, яка сума вам необхідна для оплати за житло, харчування, транспорт і т. д. Це будуть ваші окремі статті витрат. І тепер ви чітко зможете знати, на які кошти вам потрібно прожити, уникаючи спокуси витрачати вільні гроші.

  до змісту ↑

  5) Ставте короткострокові фінансові цілі

  Ставте для себе не тільки масштабні, але і короткострокові фінансові цілі. Наприклад, отримання додаткового доходу в розмірі 1000-2000 рублів в місяць. З психологічної точки зору досягти їх набагато простіше і легше, так як для таких звершень не потрібно витрачати багато сил і часу. А, як відомо, маленькі перемоги ведуть до ще більших досягнень! Але тут інформація про те, як уникнути зайвих витрат тільки починається.

  Цікаво по темі:

  • Методика SMART. Правильна постановка і 100% досягнення вашої мети
  • Фінансові завдання: способи та етапи їх досягнення

  до змісту ↑

  6) Відмовтеся від кафе і ресторанів

  Обід в різних кафе чи ресторанах далеко не завжди є кращим рішенням. Носіть приготовлену їжу в спеціальних пластикових лотках з собою. Домашня їжа завжди смачніше, а соромитися колег зовсім не варто. Цілком можливо, що й вони незабаром піде за вашому прикладом.

  до змісту ↑

  7) Складайте списки покупок

  Можна з упевненістю стверджувати, що рада про складання списку покупок перед походом в магазин знайомий всім, але чомусь слідують йому лише одиниці. Обов’язково перед кожним виходом за покупками складайте їх чіткий список. Завдяки цьому ви вже точно не купуйте зайвого і не забудете те, навіщо, власне, прийшли в магазин.

  до змісту ↑

  8) Розрахуйтеся з боргами і кредитами

  Постарайтеся як можна швидше позбутися від різних боргів та заборгованостей за кредитами. Закривши ваші зобов’язання перед кредиторами зараз, ви отримаєте можливість не переплачувати зайві відсотки в майбутньому.

  Цікаво по темі:

  • Що робити, якщо у вас великі борги за кредитами, а платити їх нічим? Шукаємо вихід із ситуації
  • Практикується банками списання боргів? Позбавлення від проблемного кредиту назавжди
  • Як позбутися від кредитів і вибратися з боргової ями?

  до змісту ↑

  9) Продайте непотрібні речі

  Позбавтеся від непотрібних речей у вашому домі або ж підвалі. Швидше за все, ви зможете знайти чимало вже непотрібних вам предметів, які без особливої праці можна продати на тому ж Avito та інших дошках безкоштовних оголошень в мережі. Можливо, виручка буде невелика, але зате це буде ще один крок до ваших цілей.

  до змісту ↑

  10) Відмовтеся від фаст-фуду і напівфабрикатів

  Забудьте про всілякі фастфудах і напівфабрикатах – це теж дозволяє уникнути зайвих витрат коштів. Намагайтеся замість них краще купувати натуральну їжу. Так ви збережете і ваше здоров’я, і фінанси. До того ж самостійне приготування їжі ще й піднімає настрій.

  до змісту ↑

  11) Киньте курити

  Банальна, але все ж дієва рекомендація – кидайте курити, якщо у вас є така звичка. Нескладно підрахувати, що за рік на це «захоплення» у вас йде близько 15 000 рублів або навіть більше.

  до змісту ↑

  12) Установіть лічильники

  Простежте за витратами електроенергії і споживанням води. Тут досить просто пам’ятати про необхідність оплати цих послуг і не витрачати дарма ресурси. Відмінною ідеєю буде встановлення відповідних лічильників, щоб не переплачувати в майбутньому ще й за ваших сусідів.

  Цікаво по темі:

  • Як правильно економити електроенергію? 15 відмінних рекомендацій щодо економії на електриці
  • Економія водного ресурсу і грошей за його використання

  до змісту ↑

  13) Купуйте якісні продукти

  Як всім добре відомо, скупий платить двічі. Швидше за все, ви вже переконалися в справедливості цього вислову. Якісний продукт, звісно, коштує дорожче, але зате в процесі використання обходиться значно дешевше.

  до змісту ↑

  14) Відмовтеся від покупок в борг

  Постарайтеся не розплачуватися за що-небудь майбутніми прибутками. Звичайно, мова йде про борги та кредити. У перспективі вигідніше проявити терпіння і самостійно накопичити потрібну суму. До того ж за цей час ви зумієте докладно обміркувати раціональність такої покупки.

  Цікаво по темі:

  • Як правильно збирати гроші? Практичні поради та рекомендації

  Бажаєте дізнатися більше про те, як уникнути зайвих витрат? Тоді читайте далі!

  до змісту ↑

  15) Порівнюйте ціни

  Завжди порівнюйте ціни. Можете бути впевнені, що навіть в сусідньому магазині можна знайти той самий пилосос на кілька тисяч дешевше. До того ж в даний час є чимало сервісів для порівняння цін в інтернеті. Приміром, один з найбільш популярних таких сайтів – це Яндекс Маркет.

  до змісту ↑

  16) Відмовтеся від стрес-витрат

  Є така категорія витрат, яка називається стрес-витратами. Вони характеризуються тратою грошей на щось несуттєве заради зняття нервового напруги. Замість цього набагато краще поспілкуватися з близькою для вас людиною, прогулятися на природі або ж просто добре виспатися.

  до змісту ↑

  17) Вимкніть непотрібні послуги

  Приділіть пару хвилин свого часу і з’ясуйте, які саме послуги підключені до вашої банківської картки і стільниковому операторові. Наприклад, такі можливості, як мелодія замість гудків або SMS-оповіщення про видаткових операціях, можуть коштувати близько 300 рублів на місяць, що дорівнює 3600 рублів за рік.

  до змісту ↑

  19) Обмірковуйте кожну покупку

  Якщо вам все ж таки довелося прийти в магазин без заздалегідь складеного списку покупок, то перед тим як щось придбати, зупиніться і подумайте 15 секунд – а чи дійсно вам так потрібна ця річ? Якщо гідну відповідь не знайшовся, то щоб уникнути зайвих витрат, покладіть товар назад на прилавок.

  до змісту ↑

  19) Здавайте в оренду вільну нерухомість

  Якщо ж у вас є яка-небудь вільна житлоплощу або гараж, то здайте їх в оренду. Природно, до цього процесу потрібно як слід підготуватися і захистити себе від можливих ризиків.

  до змісту ↑

  20) Користуйтеся знижками та бонусами

  Шукайте знижки і користуйтеся накопичувальними бонусами за покупки в інтернеті і в реальному житті. Приміром, зараз є безліч cashback сайтів щодо повернення частини витрачених коштів від покупки. Схожими послугами володіють і багато банківські або ж спеціально видані в магазинах карти.

  до змісту ↑

  21) Не відмовляйтеся від підробітків

  Не варто нехтувати пропозиціями про невеликі заробітки. Всього кілька таких підробітків, особливо якщо це стосується роботи на дому, вже можуть істотно підвищити ваш щомісячний дохід.

  Цікаво по темі:

  • ТОП–7 найпопулярніших видів хобі, які можуть принести вам добрі гроші
  • ТОП–5 ефективних способів швидко заробити гроші. Як завжди залишатися при фінансах?
  • ТОП–12 найбільш затребуваних професій в інтернеті. Ким краще працювати в мережі?

  до змісту ↑

  22) Не носіть зайвих грошей

  Не носіть з собою якогось запасу зайвих грошей, щоб не виникало спокуси їх витратити. Можете бути впевнені, що при наявності вільної суми коштів у гаманці бажання зробити непотрібну покупку значно зростає.

  до змісту ↑

  23) Складіть фінансовий план

  Наступним трьом порад про те, як уникнути зайвих витрат, слід приділити особливу увагу. Так, обов’язково складіть фінансовий план для чіткого визначення ваших джерел доходу і конкретної постановки цілей. А при наявності чітко визначених пріоритетів здійснювати необхідні дії і досягати ваших цілей економії, накопичення та заробітку фінансів буде набагато простіше.

  Цікаво по темі:

  • Що таке особистий фінансовий план і як правильно його скласти?

  до змісту ↑

  24) Ведіть облік доходів і витрат

  Неодмінно почніть вести ваш особистий бюджет, то є повний облік доходів і витрат. Для цього можна завантажувати спеціальні програми з обліку фінансів для комп’ютера, смартфона або планшета. Також можна записувати всі грошові операції в блокноті або зошити. Головне – робити це постійно і перетворити такий облік в корисну звичку. Одне лише це дія дозволить вам знайти фінансові дірки і усунути їх з істотною користю для вашого гаманця.

  Цікаво по темі:

  • Для чого потрібно вести облік доходів і витрат і як правильно це робити?

  до змісту ↑

  25) Почніть інвестувати кошти

  Скільки б ви не накопичили грошей, не варто зберігати їх всіх під подушкою. Фінансові накопичення обов’язково повинні працювати, інакше їх просто з’їсть постійно зростаюча інфляція. Почніть інвестувати кошти і примножувати все те, що вам вдалося заощадити. При терплячому і грамотному підході до інвестицій всього за 2-3 роки можна сформувати достатній капітал, дохід від якого значно поліпшить ваше матеріальне становище і, цілком можливо, дозволить жити на відсотки, звільнивши масу вашого вільного часу.

  Якщо ви вирішили займатися інвестуванням, зверніть увагу на наш рейтинг інвестиційних компаній.

  Як бачите, всі ці рекомендації досить прості. Але, як ви вже переконалися, що в сукупності дозволяють не тільки уникнути зайвих витрат, грамотно і без особливих зусиль економити аж до третини всіх ваших витрат, але і вийти на абсолютно новий рівень заробітку. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  19 липня 11:24
  Як заощадити гроші на відпочинку і в подорожі: практичні поради
  Більшість людей переконана, що подорож обов’язково пов’язано з великими фінансовими витратами. І це думка, звичайно, не безпідставно. Погодьтеся, важко собі уявити, що якась авіакомпанія вирішиться доставити вас до місця відпочинку безкоштовно, а адміністрація готелю раптом захоче безкорисливо здавати номери всім бажаючим. Але варто відзначити, що існує ряд на перший погляд не найбільш значних, але насправді вельми цінних рекомендацій, які в сукупності дозволять вам…

  16 липня 16:13
  Як правильно заощадити на бронювання готелю: практичні поради та рекомендації
  Багато людей воліють докладно планувати свій відпочинок заздалегідь. Благо, сучасні можливості інтернету значно полегшують їм задачу. Сьогодні кожен турист…

  15 липня 11:57
  Як правильно купити дешеві авіаквитки: важливі поради та рекомендації
  Незалежно від того, чи збираєтеся ви в далеку подорож або ж у відрядження куди-небудь, вартість квитків на літак часто становить левову частку витрат всій…
  14 липня 19:56
  Найдорожчі країни для відпочинку, де жити дешевше, ніж у вас вдома (Частина 2)
  Якщо ви вважаєте, що недорогі країни для відпочинку обмежуються лише 5-7 державами, то сильно помиляєтеся. Можете бути впевнені, що у світі існує чимало…
  13 липня 19:41
  Казково красиві країни для відпочинку, де жити дешевше, ніж у вас вдома (Частина 1)
  Багато людей рішуче переконані в тому, що для подорожей куди-небудь обов’язково необхідно витрачати великі суми грошей, не кажучи вже про постійне проживання в…
  25 червня 20:41
  Самі незвичайні способи економії на мільйон доларів
  Багатьох людей часто мучить питання про те, куди ж уходять їхні гроші. Здавалося б, тільки що отримав зарплату, а фінанси, немов вода, протягом декількох днів кудись…