Довгоочікувана зарплата отримана, але якось швидко ці папірці зникають з гаманця, а в кінці місяця починаються пошуки по кишенях, раптом що завалялося, або відчайдушний спустошення скарбничок, хоча б на проїзд набрати.

Все це дратує, іноді вводить в борги або невгамовну економію, але ситуація не змінюється. Про накопичення немає й мови, добре б прожити до наступної зарплати.

Сучасне життя вимагає від людини універсальних знань. Потрібно багато в чому розбиратися: техніка, психологія спілкування, елементарні медичні навички. До цього списку додається і знання, як правильно вести сімейний бюджет. Можна, звичайно, відмахнутися і знехтувати, але тоді неминучий сценарій, описаний вище.

Зміст:

 • Таблиця ведення сімейного бюджету
 • Щоденна запис витрат
 • Щомісячне підведення підсумків
 • Економія електроенергії та води
 • Всі гуртки потрібні дитині?
 • Харчуйтеся здоровою їжею
 • Відпочинок — це теж економія
 • до змісту ↑

  Таблиця ведення сімейного бюджету

  Для правильного ведення бюджету потрібні зошит, ручка, лінійка і трохи терпіння і посидючості. Нижче додається зразкова таблиця, кожен може скорегувати її відповідно до своїх розрахунками.

  до змісту ↑

  Щоденна запис витрат

  Методично кожен день записувати всі витрати. Чеки, не викинуті у магазині, дозволять вести точні записи. Якщо робити це кожен день, то багато часу не потрібно. Досить десяти хвилин увечері, щоб заповнити таблицю. Бажано робити проміжні підрахунки раз в тиждень. Тоді наочно видно, яка з чотирьох тижнів більш витратна, а яка менш.

  до змісту ↑

  Щомісячне підведення підсумків

  В кінці місяця підвести підсумки. Загальний дохід мінус усі витрати. Виходить чітка картина. Залишилося те, що можна відкласти, – чудово! Не вистачило і довелося зайняти – привід для серйозного аналізу. Висновок логічний. Треба економити. Але як? На чому? Ще раз уважно переглянути список.

  до змісту ↑

  Економія електроенергії та води

  Плата за квартиру, воду та світло практично постійна і тут мало що можна заощадити. Хоча за світлом можна і постежити. Не залишати включеними електроприлади. Навіть у стані очікування вони беруть якусь кількість електроенергії. На кухні ось вже годину, як нікого нема, а світло горить. Не залишати включеною воду, відкривати кран тільки за потреби.

  до змісту ↑

  Всі гуртки потрібні дитині?

  Переглянути всі гуртки і приватні вчителі потрібні дитині. Найчастіше це данина моді чи бажання відповідати іншим дітям. Сусідська дівчинка займається англійською, малюванням, танцями. А наш лише один гурток ходить! І починається змагання, яке дітям зовсім не на користь, зате пролом в кишені проробляє ґрунтовну.

  Може, не варто наймати дорогого приватного вчителя, який, як правило, не вчить нового, а лише закріплює шкільний матеріал, і позайматися з дитиною самому?

  до змісту ↑

  Харчуйтеся здоровою їжею

  Статтю витрат на їжу теж можна значно полегшити, не купуючи напівфабрикатів і дорогих імпортних продуктів. До речі, сама об’ємна по можливості економії частину бюджету. Сьогодні дуже великий ціновий діапазон, завжди можна знайти щось прийнятне і за ціною, і за якістю. А заодно дати волю фантазії і творчості. Не ходити в кафе в обідню перерву, а насолоджуватися принесеної з дому трапезою.

  до змісту ↑

  Відпочинок — це теж економія

  Безумовно, не треба уподібнюватися мурашки, нескінченно тягаючи свою ношу. Потрібно відпочивати, розважатися і мати можливість витратити на це гроші. Але виявляється, що для цікавого, захоплюючого і запам’ятовується на довгі роки відпочинку не потрібні величезні кошти. Мальдіви, Сейшели, Карибські острови, екзотика!

  Люди, які мають можливість багато подорожувати, скажуть, що пісок, море і готельний сервіс практично скрізь одні й ті ж. Вся справа в рекламі і притягненні туристів. Є безліч прекрасних місць, відвідування яких не обтяжить бюджет, а враження залишить не менше.

  Якщо ви вирішили відправитися в подорож, зверніть увагу на наш рейтинг гарячих турів.

  Як мовиться, на кожну каструлю є своя кришка! Розумно плануючи витрати можна мати все необхідне і радіти життю!

  Це вам буде цікаво

  14 січня 12:49
  Що таке особистий фінансовий план і як правильно його скласти?
  Якщо ніяк не контролювати свої гроші, не вести урахування витрат і доходів, а також безвідповідально ставитися до своїх грошових потоків, то фінансові проблеми не залишать вас ніколи. І це правило перевірено роками. Гроші – це важлива складова в житті кожної людини, яку обов’язково потрібно контролювати. А в цьому може допомогти лише фінансове планування. А саме – складання і дотримання особистого фінансового плану. Що таке план особистих фінансів? Такий план являє…

  7 січня 08:16
  12 способів витратити гроші з максимальною користю
  Чи знаєте ви, що що 90% людей не помічають, що вони витрачають третину від своїх доходів? Погодьтеся, адже у вас була ситуація, коли до кінця місяця ви заглядаєте в гаманець…

  30 вересня 23:12
  Payeer – що за платіжна система? які відгуки?
  Сьогодні в мережі на розсуд користувачів надається безліч самих різних платіжних систем. Але яку з них вибрати, яка ЕРС володіє великими…
  1 грудня 00:07
  Де краще зберігати гроші? 9 найбільш популярних варіантів
  Якщо у вас виникає питання про те, де зберігати гроші — це означає, що ви саме той чоловік, який навчився заробляти кошти і розумно ними розпоряджатися. …
  28 листопада 14:29
  Що потрібно робити, якщо вами знайдена банківська картка? Повне керівництво
  Якщо ви ще жодного разу не знаходили чиєїсь банківської картки, то рано чи пізно ви неодмінно зіткнетеся з цим питанням, так як, на жаль, це дуже…
  28 листопада 11:45
  Як правильно поставити та досягти будь-якої фінансової мети? Детальна інструкція
  Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що таке цілі в житті і для чого вони потрібні? Адже багато хто живе без всяких конкретних устремлінь і нітрохи не переживають про це….