Грамотно вкладені кошти є одним з найкращих джерел доходу. Але головне завдання якраз і полягає в тому, що ваші накопичення необхідно інвестувати правильно, інакше пасивний дохід може перетворитися в збитковий. Так куди ж слід вкладати гроші так, щоб вони приносили відчутну прибуток при мінімальних ризиках? А далі ви як раз і прочитаєте все, що необхідно знати про інвестування в золото.

Варто почати з того, що одним з найбільш відомих і простих інструментів інвестування, який відрізняється низьким ступенем ризику, є банківський депозит. Але при цьому мало хто знає про можливості відкриття зовсім іншого типу вкладення. І мова йде про металевому внесок, який передбачає, що клієнт купує дорогоцінний метал, наприклад, золото або платину. При цьому укладається договір, де вказано, який саме товар був куплений і в якій кількості. Також є можливість відкриття поточного металевого рахунку, при якому ви можете в будь-який зручний момент вносити або знімати гроші. А ця можливість вже дозволяє грати на зростання вартості дорогоцінних металів.

І тут особливо доречно згадати про золото, яке так досі і не втратило свою цінність, хоча з моменту його використання минуло вже багато століть і навіть цілих епох. Погодьтеся, що такими показниками не може похвалитися жодна сучасна валюта в світі. А саме вкладення коштів у золото традиційно вважається одним з найбільш надійних варіантів інвестування.

Унікальність знаменитого жовтого металу полягає в тому, що він здатний зберігатися нескінченно довго і володіє високою вартістю при невеликих обсягах. Причому за своїми характеристиками золото можна сміливо віднести до самим марним матеріалів, який до того ж рідко використовується в промисловості і не має яких-небудь корисних властивостей для людини. Але рідкість і високі трудовитрати на видобуток роблять цей метал самим підходящим в якості заміни традиційних грошей, а також відкриває багаті можливості для інвестування. А щоб дізнатися про них більш детально-читайте далі.

Зміст:

 • Існуючі способи інвестування в золото
 • Вкладення грошей в коштовності
 • Купівля та продаж золотих злитків
 • Вкладення в інвестиційні і пам’ятні монети
 • Знеособлений металевий рахунок
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Існуючі способи інвестування в золото

  На сьогоднішній день благородний метал присутній в обігу у формі піску, злитків, різних самородків, ювелірних виробів та ін Причому робити які-небудь угоди з більшою частиною предметів із цього списку можуть лише юридичні особи, що мають спеціальний дозвіл. Для більшості людей, а зокрема для інвесторів, доступні наступні способи вкладення в золото.

  • Придбання злитків.
  • Купівля монет.
  • Придбання всіляких золотих прикрас.
  • Відкриття знеособленого металевого рахунку.

  Давайте ж розглянемо всі ці варіанти більш детально.

  до змісту ↑

  Вкладення грошей в коштовності

  Здавалося б, найпростішим способом інвестування в золото є покупка ювелірних виробів з цього металу. Але так чи рентабельні такі інвестиції? Основною перевагою цього способу інвестування є доступність у придбанні дорогоцінного металу. Так, найближчий ювелірний магазин з радістю продасть вам будь-яке вподобане виріб. Причому купувати подібні коштовності можна і за кордоном. Правда, згідно з митним постанов, такі речі повинні використовуватися виключно в особистих цілях. Безмитно можна провести з собою прикраси на суму до 65 000 рублів. Якщо ви спробуєте ввести товар на велику суму, то будете змушені оплачувати вагомі 30% від усієї вартості покупки.

  Головним недоліком придбання золотих виробів є значна різниця між вартістю придбання і продажу товару. Адже, як ви розумієте, в ціну прикраси закладена і вартість роботи майстра. Природно, при реалізації товару цей факт рідко враховують, і в більшості випадків ювелірні вироби приймається просто «за ціною брухту».

  Тобто інвестування в золото через придбання золотих прикрас з метою заощадження капіталу рентабельно лише у разі різкого падіння валюти, на яку придбавається виріб.

  до змісту ↑

  Купівля та продаж золотих злитків

  Саме цей спосіб вкладення в золото є найбільш поширеним. В даному випадку ви стаєте повністю незалежні від надійності банку. Правда, якщо ви вирішите придбати злиток в російському банку, то вам доведеться сплатити ПДВ у розмірі 18% від вартості придбання. Причому при продажу вироби ця комісія, на жаль, не повертається. Також дуже важливо визначитися з місцем зберігання, адже ви ж не станете всюди носити з собою в кишені дорогоцінну плитку золота? Тут є кілька варіантів.

  Зберігання золота в тому ж банку, де і був придбаний злиток – оформляється на металевий рахунок. Цей варіант дозволить вам уникнути значного ПДВ, але за зберігання все ж доведеться сплатити до 0,1% від ціни виробу. При цьому зберігаються ризики, пов’язані зі зберіганням у банку.

  Сберегание дорогоцінного металу в сейфових клітинках комерційних організацій. В даному випадку сама компанія не несе повної відповідальності за збереження вмісту своїх осередків.

  Зберігання у себе вдома. Як ви розумієте, це варіант теж не завжди буває безпечним, особливо якщо кому-небудь відомо про придбання.

  Як бачите, інвестування в золото має свої нюанси.

  При самій купівлі жовтого металу важливо звертати увагу на наявність штампа на виробі. Ці відомості допомагають визначити виробника злитка і засвідчити пробу золота. Придбати дорогоцінний метал можна лише в найбільших банках країни, так як далеко не всі банківські організації надають подібну послугу. Зазвичай покупцям пропонують злитки вагою від 1 до 1000 г, виготовлені із золота 999,95 проби. При цьому до кожного виробу додається советующий сертифікат і паспорт від виробника. У касовому чеку зазначається найменування металу, його проба, вага номер серії, кількість зливків, вартість покупки і дата придбання. З документів для здійснення угоди, вам знадобиться паспорт.

  Причому конкретну вартість одного грама золота різні банки встановлюють самостійно, з-за чого можуть бути розбіжності з обліковою вартістю Центробанку Росії. При цьому варто враховувати, що вартість золота у формі злитка зазвичай вище на 15-20% від його світової ціни. Також цей параметр залежить ще й від ваги злитка – чим він більше, тим дешевше обходиться міститься в ньому 1 грам золота.

  Причому дуже важливо вкрай обережно поводитися з придбаним виробом, так як навіть при наявності невеликої подряпини банк може відмовитися його викуповувати або сильно знизить ціну.

  Говорячи про інвестування в золото, варто зазначити наступне. Так, досвідчені інвестори переконані, що продавати золотий злиток доцільно лише тоді, коли вартість металу підніметься в 1,5 рази з моменту його придбання. Таке очікування може тривати 1-3 роки або більше. В іншому випадку продаж дорогоцінного металу стане для вас збитковою. Також легальним способом продажу вироби є звернення до скупників і ювелірам, які мають радять дозволу. Часто останній варіант є більш вигідним, ніж продаж в банку.

  Вчинення подібних угод між фізичними особами заборонено законом. Правда, ніхто вам не заважає подарувати виріб вашому знайомому, а натомість отримати певну грошову подяку. Але, як ви розумієте, такі операції пов’язані вже з приватними ризиками.

  до змісту ↑

  Вкладення в інвестиційні і пам’ятні монети

  Говорячи про інвестування в золото, варто відзначити і те, що пам’ятні, подарункові або ж ювілейні монети в основному випускаються Ощадбанком. Зазвичай такі монети виробляються у відповідності з різними видатними датами. Причому у вартість виробу закладена робота дизайнерів, нумізматична цінність та витрати на карбування. Як правило, мінімальна ціна однієї монети становить 6000 рублів. Всі вироби випускаються обмеженим тиражем, який рідко перевищує кількість в 1000 штук.

  На відміну від золотих злитків, при купівлі пам’ятних монет вам не потрібно платити ПДВ. Але пересічному громадянину досить складно визначити потенціал зростання вартості таких виробів, тому дана сфера вкладень становить інтерес лише для нумізматів.

  Що стосується інвестиційних монет, то їх теж займається випуском ЦБ РФ. Такі вироби карбуються за спрощеною технологією з нескладним малюнком і випускаються великими тиражами. Причому вартість такої монети визначається виключно ціною самого золота і не має нічого спільного з номіналом. Тобто ціна виробу максимально наближена до цінності самого дорогоцінного металу.

  Придбати інвестиційні монети можна з допомогою брокера Alpari. Подробиці на цій сторінці.

  Крім приватних інвесторів, такі монети часто купують ювеліри в якості сировини для майбутніх виробів. Продати монету можна в банку (протягом 7-8 днів), різним скупникам, просто фізичним особам, а також в ломбарді.

  Причому придбання інвестиційних монет слід відносити до довгострокових вкладень, так як купувати і незабаром продавати виріб невигідно через необхідність сплати податку на доходи фіз. осіб з отриманого прибутку. Але на цьому інформація про інвестування в золото все ще не закінчується.

  до змісту ↑

  Знеособлений металевий рахунок

  ОМС має серйозні відмінності від просто металевого рахунку (відповідального зберігання), про яке говорилося раніше. При його відкритті ви не можете стати власником фізичного дорогоцінного металу, які також може бути відсутнім та у сховищі банку. ОМС – це придбання золота в його знеособленому вигляді, де вартість металу безпосередньо прив’язана до його вартості на світовому ринку. Тобто банк зобов’язується виплачувати своєму вкладнику конкретну грошову суму, що відповідає поточним курсом золота.

  Так, якщо на вашому ОМС міститься 50 гр жовтого металу, то будь-який момент ви можете отримати грошовий еквівалент цього золота, виходячи з відповідного курсу банку. Іноді золоті грами можна отримати і у вигляді злитка, але для цього доведеться сплатити все той же ПДВ у розмірі 18%. При цьому відкрити такий рахунок можна на мінімальну суму – всього від 1 гр металу.

  Правда, ОМС не захищені системою страхування вкладів, як у випадку зі стандартними банківськими депозитами. Тому краще оформляти рахунок у великих банках.

  При цьому існує два види ОМС:

  До запитання (поточний). Без нарахування відсотків. Зате власник має право в будь-який момент продавати золото за поточним курсом банку. Тобто здійснювати діяльність за принципом «купуй дешево і продавай дорого».

  Депозитний. Відрізняється можливістю отримувати поточні відсотки на рахунок і при необхідності забирати свій внесок у вигляді золотих злитків.

  до змісту ↑

  Висновок

  Якщо ви плануєте здійснювати інвестування в золото у довгостроковій перспективі (на багато років) з максимальною надійністю, то купуйте металеві злитки та золоті інвестиційні монети. Тут важливо лише ретельно обдумати місце зберігання придбань.

  Якщо інвестовані кошти можуть вам знадобитися найближчим часом, зупиніть свій вибір на ОМС, який також можна використовувати для заробітку на рух курсу золота. Але перед відкриттям рахунку обов’язково вивчіть всі пункти відповідного договору, щоб потім не виникло зайвих питань і труднощів.
  Не забудьте скачати безкоштовно електронну книгу успішних інвесторів Миколи Мрочковского і Андрія Меркулова – «Куди вигідно інвестувати гроші в 2018 році?».

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  16 липня 20:35
  Як максимально знизити ризик при інвестуванні грошей? Важливі поради та рекомендації
  Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що таке ризики при інвестуванні і як їх зменшити? Так, у будь-якій сфері діяльності ви не стали брати участь важливо розуміти, що будь-який бізнес пов’язаний з певними ризиками. Особливо це стосується інвестування, тобто вкладення ваших накопичень в конкретні активи. Важливо відзначити, що будь-який фінансовий інструмент для примноження капіталу ви не вибрали, не існує 100% гарантії від можливих втрат. Причому від ставлення до різного роду…

  21 червня 21:30
  Як правильно скласти свій інвестиційний портфель? Важливо знати кожному!
  Якщо ви коли-небудь цікавилися такою важливою наукою про гроші, як фінансова грамотність, то напевно добре усвідомлюєте всю необхідність постійного інвестування…

  17 червня 14:39
  Як правильно вибрати банк? Практичні поради та важливі рекомендації
  Говорячи про те, як правильно вибрати банк, варто відзначити, що більшість людей роблять свій вибір, виходячи з однією лише величини депозитної ставки. Але цей крок є…
  14 травня 12:14
  Розумні інвестиції: 7 важливих якостей, якими повинен володіти грамотний інвестор
  Чи знаєте ви, що понад 90% всіх людей, незважаючи на всі свої зусилля, так ніколи і не стають багатими і успішними лише з-за того, що не розуміють елементарних…
  27 квітня 16:16
  Основні види інвестицій та їх характеристики — важлива підказка для інвестора
  Кожен фінансово грамотна людина чітко усвідомлює необхідність інвестицій, а саме постійного примноження своїх заощаджень. Та й усім, звичайно, хочеться, щоб гроші…
  4 квітня 11:51
  Мультивалютні вклади
  Як і на початку дев’яностих, сьогодні можна спостерігати за активними коливаннями курсів валют. У населення скоротилося довіра до рубля, тому що його цінність залежить від…