Життя у великих містах розбалувала багатьох громадян доступністю необхідних послуг і змусила забути про розумної економії, а зокрема про те, як економити воду. Однак все більш зростаючі тарифи ЖКГ пробуджують від такої безпечності та змушують двічі подумати, перш ніж кожен день приймати гарячу ванну, використовувати пральну машину для прання однієї речі і забувати щільно закручувати крани. А далі ви як раз і прочитаєте найбільш ефективні та практичні рекомендації щодо розумної економії на воді.

Зміст:

 • Про лічильник на воду
 • Необхідні документи для встановлення
 • Установка бойлера
 • Практичні рекомендації по економії на воді
 • Слідкуйте за напором води
 • Небезпека витоків
 • Увагу техніці
 • Економічний злив
 • Не залишайте відкритими крани
 • Про ванні і душі
 • Види змішувачів
 • Підсумки
 • до змісту ↑

  Про лічильник на воду

  Встановлення розрахункових приладів – це досить розумне рішення в ситуації постійного підвищення тарифів на комунальні послуги. З лічильниками на воду ви вже не будете переплачувати за зайві кубометри води, які нараховуються в певному обсязі, на кожного мешканця вашої квартири. Ви будете віддавати свої гроші тільки за ту кількість рідини, яку самі витратили.

  За своєю різновиди лічильники бувають індивідуальними і загальнобудинковими. За принципом дії вони класифікуються на тахеометричні, електромагнітні, вихрові і ультразвукові. Перший варіант частіше встановлюють в квартирах, так як ці прилади працюють без електроживлення. Але їх слід регулярно чистити від забрудненої води і міняти фільтри. Лічильники практично не займають місця, але дуже важливо, щоб до них був доступ.

  Встановлювати прилади можна самостійно або запросити майстра. В останньому випадку доведеться заплатити не тільки за самі лічильники, але і за монтаж. Якщо ви наважуєтеся самостійно встановити прилад, то потрібно впевнитися в правильності монтажу, інакше представник водоканалу не стане опломбувати ваш лічильник.

  до змісту ↑

  Необхідні документи для встановлення

  Щоб зареєструвати лічильник на воду, вам знадобиться ряд документів. Як правило, це наступне:

  • акт про здачу-прийом встановленого розрахункового приладу (в ньому записується номер лічильника, точна дата монтажу, відомості про споживача та представників монтажної організації);
  • технічний паспорт на розрахунковий прилад (вказується сама дата монтажу і введення в експлуатацію, а також первинні показники даного приладу);
  • документ про контроль пристрої обліку води (тут записуються дати і дані про перевірки лічильника, а їх проводять через кожні чотири роки).

  Такі лічильники на воду дозволяють економити воду в цілі рази, а ще виховують бережливе ставлення до споживання ресурсів, так як ви завжди можете бачити та регулювати споживання рідини. Платити доведеться лише за витрачену вами воду, адже без розрахункових приладів сума рахунку ділиться на всіх зареєстрованих мешканців.

  Нерідко доводиться платити і за приєднані до комунікацій житлового будинку комерційні організації, коли між мешканцями діляться їх витрати. Лічильник рятує від непотрібних витрат і дозволить платити тільки за фактом, що звичайно, дозволяє істотно економити на воді.

  до змісту ↑

  Установка бойлера

  Такий варіант зазвичай варто розглядати, коли з-під крана тече вода недостатньої температури. Так, ціни на гарячу воду завжди вище, але на жаль, температурні показники далеко не завжди відповідають їй. А електричний бойлер як раз і дозволяє вам економити від 20% до 40% коштів при можливості самостійно встановлювати необхідну вам температуру рідини.

  Для нагрівання одного кубометра води на один градус потрібно один кіловат електроенергії. Загальна вартість усього використаного електрики і холодної води обійдеться відчутно дешевше тарифів на гарячу воду.

  З таким бойлером вам не страшні та планові відключення гарячої води, а це ще один вельми важливий і вагомий плюс.

  до змісту ↑

  Практичні рекомендації по економії на воді

  до змісту ↑

  Слідкуйте за напором води

  Багато людей під час вмивання або миття посуду за звичкою включають напір води на повну потужність. А якщо враховувати, що під час цих дій людина може часто відволікатися, то чимала кількість води витрачається даремно. Природно, цього слід уникати. Привчіть себе завжди включати такий натиск, який вам дійсно потрібен, і намагайтеся ні на що особливо не відволікатися, коли включені крани.

  Якщо з вашого крана за замовчуванням вода тече під великим напором, то можна один раз акуратно прикрутити загальний вхідний вентиль, щоб відрегулювати напір до необхідної вам величини.

  Також сьогодні випускаються мийки з ножною педаллю, що дуже зручно та економічно. Так, подача води здійснюється лише після натискання на цю педаль, що дозволяє значно зменшити витрати рідини.

  до змісту ↑

  Небезпека витоків

  Зазвичай всілякі витоку води виникають через стершихся прокладок в кранах або несправності арматури в зливному бачку. У будь-якому випадку, як тільки ви помітите найменшу несправність – десь починає капати або навіть протікати, то це невідкладно слід виправити. Справа в тому, що вирішувати цю проблему рано чи пізно все одно доведеться, однак за цей час може витекти значна кількість води.

  Щоб точно визначити, чи є у вашому житло будь-якого витоку води, слід щільно закрити усі крани і зафіксувати всі показники лічильника. Якщо протягом наступної години ці значення не зміняться, значить, все в порядку. Якщо ж ні, то потрібно шукати витік.

  до змісту ↑

  Увагу техніці

  Якщо ви замислюєтеся про покупку нової пральної або посудомийної машини, то раціональніше всього вибирати техніку з ощадливим режимом витрачання води. Справа в тому, що крім класів енергоспоживання, побутова техніка має ще й класами споживання води. Так, в характеристиках до обладнання вказується, яка саме кількість літрів рідини машина витрачає на прання або миття.

  І щоб економити на воді, вибирайте ту модель, що витратить менше рідини. При цьому бажано використовувати ті ж пральні і посудомийні машини тільки при повній їх завантаженні – це теж значно знизить витрата води і заощадить сімейний бюджет.

  до змісту ↑

  Економічний злив

  Хорошою ідеєю буде використання в туалетній кімнаті зливного бачка з двома кнопками – друга кнопка зазвичай виконує функцію економічного зливу. Якщо ви не бажаєте змінювати бачок, то можна піти на хитрість – в бачок можна обережно помістити невелику ємність (дволітрову пляшку або банку, що заповнені водою). Після цього при кожному зливі буде витрачатися значно менше води, що в довгостроковій перспективі забезпечить непогану економію на воді.

  до змісту ↑

  Не залишайте відкритими крани

  Багато людей мають погану звичку залишати крани відкритими в період гоління або чищення зубів. Під час виконання подібних дій вода продовжує текти, хоча їй ніхто не користується. Погодьтеся, що цілком достатньо відкривати крани лише на початку і в кінці всіх гігієнічних процедур, коли рідина вам дійсно необхідна. Також в цілях економії можна поставити на ваш кран насадку з розпилювачем.

  до змісту ↑

  Про ванні і душі

  Коли ви приймаєте душ, то воду варто включати лише в моменти ополіскування і змивання мильної піни. Так, коли ви намыливаете своє тіло, вода вам не особливо потрібна. При цьому має сенс встановити різні економічні насадки на душ з маленьким діаметром отворів, завдяки яким знижується витрата води. Чи можна самостійно стежити за тим, щоб напір рідини був не надто великий.

  Якщо ви часто відвідуєте фітнес-клуб, то відмінною ідеєю буде прийняття душу після тренування там же, адже ці водні процедури включені у вартість абонемента.

  Що стосується прийому ванни, то не слід наповнювати її водою більше половини від усього обсягу. Цього буде цілком достатньо для повного занурення у воду. Одночасно з цим ви зможете економити понад 100 літрів води за один прийом такої ванни.

  до змісту ↑

  Види змішувачів

  Якщо у вас є можливість, то краще встановити ричагові змішувачі замість традиційних поворотних кранів. Перші не тільки мають більш презентабельний вигляд, але і швидше змішують рідину, в результаті чого ви зможете краще економити на воді.

  до змісту ↑

  Підсумки

  Тепер вам відомі найбільш ефективні і прості поради про те, як заощадити на воді і що при цьому важливо враховувати. Постарайтеся застосувати ці рекомендації на практиці, і тоді рахунки за воду стануть засмучувати вас набагато рідше.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  5 жовтня 10:20
  Як правильно економити на продуктах харчування? 15 найважливіших рекомендацій
  Чи відомо вам, що близько половини всього сімейного бюджету середньостатистичної сім’ї залишається в супермаркетах, на ринках і в продуктових магазинах? Як вийти з торгової точки з грошима в гаманці? Як навчитися економити на продуктах, не відмовляючи собі у повноцінному і здоровому харчуванні? Здавалося б, це занадто складно, однак існують прості і ефективні способи економії на харчуванні, завдяки яким ви збережете до 30% сімейного бюджету за місяць. Планування витрат В ідеалі вам…

  4 жовтня 17:32
  Як правильно економити електроенергію? 15 відмінних рекомендацій щодо економії на електриці
  Економія електроенергії стає дуже серйозною проблемою. І справа тут зовсім не у свідомості людей, а в тому, що тарифи на комунальні послуги постійно і неухильно…

  10 травня 13:51
  Як перестати витрачати гроші і почати економити? Практичні поради
  Багато людей не можуть навчитися правильно розподіляти бюджет хоча б на місяць. У перші дні вони витрачають гроші по максимуму, а потім дні, що залишилися до зарплати…
  20 квітня 09:12
  На чому можна заощадити при ремонті? 6 доступних і корисних варіантів
  Історія недорого ремонту – не сама фантастична. При бажанні будь-хто може заощадити на ремонті, якщо скористається нашими рекомендаціями. Поговоримо про шість…
  11 грудня 21:17
  Які помилки покупців ведуть до марнуванні грошей
  Кожна людина майже щодня виступає в якості споживача, купуючи різні товари. При цьому більшість людей перебувають у полоні помилок, деякі з…
  23 жовтня 15:24
  Як навчитися економити? Прості, але актуальні поради
  Уміння розпоряджатися грошима — один із секретів успіху. У зв’язку з цим, щоб накопичити кошти на певні цілі, перш за все, потрібно знати про те, як навчитися…