Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш невигідним для клієнтів.

Але при цьому не всі знають, що ця умова не передбачено законом, а тому від непотрібної страховки можна відмовитися. Важливо тільки знати, як повернути нав’язану страховку, і куди для цього звернутися.

Зміст:

 • Страхування при кредитуванні: правила за законом
 • Повернення нав’язаної страховки: нюанси процедури
 • Період охолодження
 • до змісту ↑

  Страхування при кредитуванні: правила за законом

  Багато клієнти банків не знають своїх прав, а тому вірять твердженням представників фінансових структур щодо обов’язковості страхування при отриманні споживчого кредиту.

  Насправді страхування життя або здоров’я одержувача споживчого кредиту є добровільною справою, і за законом клієнт банку може на будь-якому етапі оформлення або виплати позики оформити страховку, а також відмовитися від цієї послуги.

  Одна з можливостей, наданих банками, — страхування життя і здоров’я клієнтів помісячно, а не на весь термін кредитування. Таким чином, при дострокової виплати кредиту автоматично припиняється сплата страхових внесків.

  Клієнтам, зацікавленим, як повернути нав’язану страховку, потрібно розуміти, що звертатися з цим питанням потрібно саме до страхової компанії, з якою співпрацює банк, так як фінансова структура займає всього лише позицію агента, продає певну послугу.

  до змісту ↑

  Повернення нав’язаної страховки: нюанси процедури

  Важливо розуміти, що ніякого законного обґрунтування в пред’явленні банку вимог про повернення залишилися після дострокової виплати кредиту страхових коштів немає. Це пов’язано з тим, що на подібних питаннях спеціалізується страхова компанія.

  Якщо ж клієнт намагається стягнути потрібну суму саме з банку, це буде супроводжуватися деякими труднощами. В цьому випадку необхідно буде довести, що клієнту нав’язали сплачену їм послугу, як наслідок, потрібно довести, що відповідна умова кредитного договору має бути визнано недійсним, і, як наслідок, здійснені внески по страховці повинні бути повернуті позичальнику.

  Важливо відзначити і той факт, що поширені і такі кредитні відносини, коли банк фактично не бере ніякої участі в оформленні страховки і виплатах за нею — позичальник сам підписує договір про страхування, здійснює виплати внесків. У подібних випадках для повернення страховки не має сенсу визнання недійсним договору про кредитування.

  Найчастіше позичальник має можливість отримати виплати за страховий період, який не був використаний, в тому випадку, якщо він раніше покладеного часу повністю виплачує кредит. Але всі ці умови обумовлюються підписуваних договором.

  В будь-який з можливих ситуацій клієнтам, яким задаються питанням як повернути нав’язану страховку, потрібно розуміти, що дану можливість в більшості випадків визначають положення договору, який при підписанні варто прочитувати максимально уважно.

  до змісту ↑

  Період охолодження

  У 2016 році відбулися істотні зміни у сфері страхування. З-за численних скарг клієнтів банків і страхових компаній на законному рівні був введений період охолодження, рівний 5-ти дням. Якщо встигнути оформити відмову від нав’язаної страховки за цей термін, то повернення коштів проводиться без проблем.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  6 серпня 16:23
  ТОП–5 видів страхування, які необхідні кожному
  Добре, коли у людини все справи йдуть добре, сам він володіє міцним здоров’ям і, в цілому, все в повному порядку. Але, на жаль, у житті нерідко трапляються непередбачені ситуації, які тягнуть за собою масу неприємних проблем. Часто це може бути псування вашого майна, викрадення автомобіля або випадкова травма на виробництві та несподівані ускладнення у закордонній подорожі. І тут варто згадати про найнеобхідніші види страхування. Як ви розумієте, страждання від постійного…

  16 червня 14:16
  Страхування квартири: види страховок і дії власників при настанні страхового випадку
  Страхування нерухомості часто є обов’язковою складовою видаткової частини сімейного бюджету, його необхідність є аксіомою для кожного сумлінного…

  31 травня 11:55
  Як вибрати КАСКО? Купуємо поліс вигідно
  Додаткове страхування автомобіля – не завжди зайва трата грошей. Порадити вибрати КАСКО можна недосвідченим водіям, власникам дорогого…
  15 травня 22:53
  Як оформити ОСАГО без додаткових послуг?
  Не завжди автовласникам просто отримати поліс ОСЦПВ без додаткових послуг. Намагаючись отримати більше прибутку, страховики часом нав’язують покупку супутнього…
  24 лютого 12:25
  Страхування дачі: ціна питання і ключові нюанси придбання поліса
  Дача – це місце, де можна відпочити. Найчастіше проживання на дачі здійснюється у весняно-літній період. В інший час заміські споруди пустують, і…