Сильна закредитованість населення змушує громадян шукати різні виходи із ситуації при виникненні труднощів з виплатами кредитних боргів. Деякі позичальники з різних причин бажають взяти кредит на погашення кредиту. З боку здається, що це дуже проста операція: ви звертаєтеся в банк, взяти кредит готівкою і гасите їм раннє оформлений позику. Але на практиці не все так райдужно.

Зміст:

 • Як самі банки відносяться до таких операцій?
 • Офіційне рефінансування кредитів
 • Умови проведення рефінансування позик:
 • Оформлення кредиту готівкою з метою погашення інших кредитів
 • Важливі моменти:
 • Якщо кредитна історія не дозволяє взяти позику новий
 • Проведення реструктуризації
 • Підбір кращих пропозицій за кредитами
 • до змісту ↑

  Як самі банки відносяться до таких операцій?

  Якщо ви прийдете в банк і відкрито заявите, що бажаєте оформити кредит для погашення інших кредитів, то не варто чекати схвалення. Така мета говорить про те, що у позичальника є проблеми з виплатами, а з такими клієнтами кредитори вважають за краще не зв’язуватися.

  Банки і раніше не видавали кредити на такі цілі, а з настанням кризи стали ще більш категоричними. Вони воліють укладати договори з благонадійними позичальниками, які не зазнають фінансових проблем. Так що, якщо ви бажаєте здійснити таку операцію, не можна говорити банку про конкретну вашої мети.

  до змісту ↑

  Офіційне рефінансування кредитів

  Незважаючи на свою категоричність, банки почали активно пропонувати позичальникам офіційний продукт, який можна направити на погашення одного або навіть декількох раніше отриманих позик.

  Якщо у вас з’явилася потреба в перекритті кредитів, ви обираєте банк, що пропонує рефінансування, і звертаєтеся в його офіс. Сам процес оформлення перекредитування аналогічний процедурі видачі звичайного кредиту, але продукт є цільовим. Позичальник не отримує гроші, новий банк відразу направляє схвалені кошти на закриття раніше оформленого кредиту або кредитів.

  до змісту ↑

  Умови проведення рефінансування позик:

  • позичальник повинен володіти хорошою кредитною історією;
  • за площин кредитами не повинно бути навіть невеликих прострочень;
  • з моменту оформлення позики пройшло більш ніж 3-6 місяців;
  • до закінчення строку виплати закривається кредиту залишилося не менше 3-6 місяців.

  Якщо ви володієте гарною кредитною репутацією і платили за раніше оформленими кредитами без нарікань, то вам не відмовлять у рефінансуванні. Враховуйте, що для цього вам буде потрібно зібрати довідки з роботи. Якщо ж офіційне рефінансування вам не підходить з якихось причин, шукайте інші способи, які дозволять вам закрити кредит іншим кредитом.

  до змісту ↑

  Оформлення кредиту готівкою з метою погашення інших кредитів

  Якщо проведення рефінансування неможливо, а перекредитування необхідно, то залишається тільки звернутися в інший банк за простим кредитом готівкою, а далі закрити борги отриманими коштами.

  Оформлення такої операції не буде простою справою. Як вже говорилося вище, вам не можна говорити, що ви хочете здійснити погашення кредиту новим кредитом, інакше відразу вступити відмову. Про цілі кредитування запитують завжди, але при цьому надалі підтверджувати витрати не потрібно.

  до змісту ↑

  Важливі моменти:

 • Будь-який банк запитує кредитну історію заявника, тому приховувати наявність діючих кредитів безглуздо. Більш того, приховування цієї інформації призведе до відмови.
 • Вашого доходу має вистачити на виплату всіх кредитів, включаючи оформляється на даний момент. Для банку ви не берете кредит на погашення іншого кредиту, а просто ще один позику. У вас повинно вистачати грошей на виплату усіх оформлених на ваше ім’я кредитів, але і на проживання мають залишатися кошти. При недостатньому доході вам буде відмовлено.
 • Щоб збільшити свою кредитоспроможність, оформляйте кредит на максимально тривалий термін. У такій ситуації сума щомісячного платежу буде мінімальною, тому можна буде отримати схвалення. Надалі ви завжди можете гасити заборгованість достроково.
 • до змісту ↑

  Якщо кредитна історія не дозволяє взяти позику новий

  При наявності прострочень або просто негативної кредитної історії та оформлення рефінансування, та оформлення нового кредиту готівкою неможливо. Шансів зробити перекредитування в такій ситуації мало, але є деякі варіанти.

  У такій ситуації можливе погашення кредиту позиками, оформленими в мікрофінансової організації. МФО лояльні по відношенню до позичальників і кредитують громадян з будь-якою кредитною історією, але суми простих мікрокредитів дуже невеликі, коштів буде недостатньо для проведення перекредитування.

  Можна порадити оформити позику в МФО під заставу нерухомості. Ймовірність схвалення з таких програм дуже висока, а ліміт може виявитися пристойним. Але враховуйте, що при невиплаті цієї позики ви можете позбутися нерухомості.

  до змісту ↑

  Проведення реструктуризації

  Якщо ситуація запущена, і ви вже зробили серйозні прострочення, то можна спробувати домовитися з банком про проведення реструктуризації заборгованості. Завдяки цій операції ви збільшуєте термін надання кредиту, зменшуючи тим самим щомісячний платіж.

  Банк може погодитися на реструктуризацію, а може і відмовити. Це його право. Щоб підвищити свої шанси на перекредитування, краще документально підтвердити необхідність проведення реструктуризації. Це може бути ваш лікарняний лист, трудова з відміткою про звільнення, довідка 2НДФЛ, яка вказує на зменшення заробітної палати та ін.

  Автор: Ірина Русанова

  до змісту ↑

  Підбір кращих пропозицій за кредитами

  За допомогою цього сервісу ви можете безкоштовно підібрати кращі пропозиції за кредитами, мікропозик або кредитними картками. Все просто, в онлайн режимі, тільки дотримуйтесь інструкцій.

  Натискаючи кнопку «Оформити», ви приймаєте угоду і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

  Це вам буде цікаво

  26 лютого 10:53
  Як отримати гроші в день звернення? Основні варіанти термінового кредитування
  Стандартні кредитні програми не дозволяють отримати гроші в день звернення. Банку потрібний час, щоб проаналізувати анкету позичальника, вивчити його варіанти і прийняти рішення. Зазвичай на це йде 2-3 дні. Але часом позикові кошти потрібні максимально терміново, і ринок кредитування передбачає можливість отримання кредитів в день звернення. Є навіть кілька варіантів швидкого отримання коштів. Що потрібно для видачі термінового кредиту? Якщо програма передбачає швидке…

  20 лютого 14:48
  Як розірвати договір поруки?
  Знайомство з кредитами може відбуватися по-різному. Частіше ми опиняємося серед позичальників, а іноді доводиться побути поручителем. На роль поручителя, як правило,…

  16 лютого 07:46
  Іпотека без первісного внеску: кілька методів отримання житлового позики при відсутності вільних коштів
  Програми іпотечного кредитування практично у всіх банках ідентичні за основним моментам видачі. Відмінності можна помітити тільки у вимогах до позичальника, необхідних…
  11 лютого 09:37
  Як іпотека оформляється з материнським капіталом? Докладні кроки і юридичні тонкощі угоди
  Зараз багато сімей мають на руках сертифікат на материнський капітал і бажають використовувати його для придбання житла за допомогою іпотечного кредиту. Держава допускає…
  8 лютого 13:35
  Терміновий позика МФО Платиза: отримання коштів моментально з будь-якою кредитною історією
  Компанія Платиза вже давно працює на ринку мікрокредитування та заслужила довіру клієнтів. Щодня сотні громадян направляють онлайн-заявки на отримання термінового…
  3 лютого 08:32
  Позика без паспорта: як отримати кредит без оригіналу основного документа?
  Останнім часом кількість громадян, які відчувають труднощі в отриманні кредитів, стало все більше. Одні не мають постійного місця роботи, інші не можуть…