У 2018 році не будуть, як раніше в інші роки, проводити виплати розміром 25 тисяч з материнського капіталу. Але в цьому році вступила альтернативна ініціатива від нашого Президента. Це теж виплата «живими» грошима, які одноразово проводилися до 2016 року. Багато з тих, хто отримував або буде отримувати сертифікат, хочуть мати не тільки можливість поліпшити свої житлові умови, але і зняти частину грошей готівкою.

Зміст:

 • Отримання готівки з коштів сертифіката на 2009-2017 роки
 • Чи можна отримати в 2018 році з маткапитала 25 тисяч?
 • Які документи потрібні
 • Альтернативні варіанти
 • до змісту ↑

  Отримання готівки з коштів сертифіката на 2009-2017 роки

  Згадаймо, що спочатку кошти материнського капіталу (МСК) можна було витрачати тільки на визначені цілі. Ця державна підтримка для сімей з двома та більше дітьми з’явилася 10 років тому. За цей час сума за сертифікатом збільшилася майже вдвічі, а поліпшили свої житлові умови майже 5 мільйонів сімей. Можливість скористатися готівкою щоб уникнути шахрайства майже повністю була відсутня.

  Потім історія з переведенням у готівку коштів виглядала наступним чином:

 • У 2009-2010 роках здійснювалися одноразові виплати в рахунок грошей сертифіката. Це означає, що у кожній сім’ї була можливість отримати таку допомогу тільки один раз. Розмір виплати тоді становив 12 тисяч рублів. Така міра була передбачена для всіх бажаючих. Не треба було з допомогою документів підтверджувати свій статус потребує субсидії сім’ї.
 • У 2015 році за таким же принципом була видана сума з маткапитала в розмірі 20 тисяч рублів. Батьки витрачали ці гроші на будь-які потреби сім’ї, контролю з боку держави не було.
 • У 2016 році можна було зняти готівкою вже 25 тисяч. Багато чекали в 2017 році повторення такої підтримки, але цього не сталося. Ця сума видавалася тільки тим, хто до цього не отримував подібну допомогу з коштів маткапитала.
 • В 2017-2018 роках не було ніяких ініціатив з боку депутатів Державної думи. А це означає, що з 2016 року немає можливості отримати схожу субсидію за рахунок МСК. Але федеральними законами передбачено інші види соціальної допомоги, які реалізуються через місцеві відділення Пенсійного фонду РФ або МФЦ (багатофункціональні центри).

  до змісту ↑

  Чи можна отримати в 2018 році з маткапитала 25 тисяч?

  З маткапитала зараз можна знімати готівку, але не всім. Отримувати одноразову виплату в розмірі 25 000 рублів поки неможливо. Але, цілком ймовірно, що таку міру законодавці введуть в середині року, як це було в 2016 році. Так, що ще є надія. Які останні новини з Держдуми?

  Зараз у Державній думі, вищому законодавчому органі влади РФ, знаходиться на розгляді наступний законопроект: в 2018 році всім сім’ям, які не отримували одноразову допомогу з маткапитала, покладається виплата 50 тисяч рублів.

  Якщо його приймуть, то за аналогією з 2015-2016 роками, цю суму з коштів сертифіката видадуть лише тим, чий другий або наступний дитина, яка народилася не раніше поточного року. Для отримання коштів необхідно буде грамотно оформити документи.

  до змісту ↑

  Які документи потрібні

  У багатьох виникає запитання: чи можна одержати одноразову допомогу повторно, якщо його вже отримували? Ні, така міра не передбачена. Тому клопотати про отримання грошей слід лише тим, у кого на залишок коштів сертифіката — не менша сума і тим, хто найближчим часом збирається оформити МСК.

  Потрібно зазначити, що отримання такого роду субсидії носить заявний характер. Якщо немає звернення, то кошти залишаються на рахунку у сім’ї і витратити їх можна тільки традиційними способами. Алгоритм отримання грошей через Пенсійний фонд РФ наступний:

 • Оформити сертифікат, якщо він не був оформлений раніше, через ПФ РФ або МФЦ (для цього необхідно дві важливі умови: російське громадянство матері і народження другої дитини). Останнім часом поширеним способом подачі заяви став електронний. Це можна зробити через офіційний сайт Пенсійного фонду або через візит в місцеве відділення фонду. Без черг заяву можна подати через багатофункціональний центр або його бренд «Мої документи».
 • Отримавши позитивну відповідь, направити заяву на виплату одноразової субсидії.
 • Надати документи, які підтверджують статус сім’ї.
 • Завантажити зразок заяви про надання одноразової виплати за рахунок коштів материнського капіталу (.doc)

  Незважаючи на те, що в цілому правила отримання коштів залишаються незмінними, залишається чекати результату розгляду пропозиції в Держдумі. Тим, хто зацікавлений в отриманні готівки, наприклад, для підготовки дитини до школи, залишається стежити за новинами з Державної думи.

  Що стосується дати народження дітей у сім’ях, які претендують на МСК, то можна порівняти з попередніми роками. У 2016 році право на таку державну підтримку мала сім’я, в якій дитина народилася не пізніше кінця вересня поточного року.

  до змісту ↑

  Альтернативні варіанти

  З цього року передбачені щомісячні виплати тим сім’ям, де народилася друга дитина не раніше 2018 року. Умовою отримання такої субсидії є низький дохід сім’ї: на кожного члена має припадати не більше 1,5 прожиткових мінімуму. Виплати складуть 1 прожитковий мінімум на місяць, що приблизно дорівнює 10 тисячам рублів.

  Передбачається, що такі виплати набагато потрібніше одноразової допомоги з кількох причин:

  • готівкові виплачуються сім’ям з низьким доходом, отже потреба у грошах у них реальна;
  • щомісячні виплати гарантують поліпшення добробуту сім’ї на відміну від одноразових виплат;
  • сім’ї до досягнення дитиною 1,5 років (віку, коли закінчуються виплати готівкою) особливо потрібні кошти, оскільки найчастіше мати не працює, а піклується про дитину.

  З основних нюансів нового закону потрібно відзначити наступні. По-перше, величина прожиткового мінімуму визначається в кожному регіоні, оскільки рівень життя скрізь різний. Прожитковий мінімум для пенсіонерів, трудящих громадян, дітей — різний.

  Своє право на щомісячні виплати потрібно підтвердити документально після народження малюка, і другий раз — після досягнення нею року. Спочатку і повторно документи подаються до Пенсійного фонду. Щоб гроші перераховувалися, рахуючи від народження дитини, потрібно написати заяву не пізніше, ніж йому виповниться півроку. Якщо звернення сталося пізніше, то кошти материнського капіталу перераховуються, рахуючи з дати звернення і до досягнення малюком півтора років.

  Подібна міра була прийнята для нужденних сімей з дітьми з початку 2018 року. Умови для отримання і розмір грошової допомоги — такі ж. Різниця тільки в джерелі фінансування. Ці кошти виділяються не з материнського капіталу, тому право на них мають і ті, хто не має сертифікату.

  У 2018 році немає одноразової матеріальної допомоги 25 тисяч з коштів материнського капіталу. Але, якщо порівнювати становище з попередніми роками, коли така допомога надавалася, то є надія. Зазвичай такі закони ухвалюються влітку і діють до кінця року. Можливо, до середини 2018 року вищий законодавчий орган Росії прийме рішення з цього питання. Як було написано вище, ініціатива для розгляду вже надійшла в Державну думу.

  Це вам буде цікаво

  21 квітня 19:38
  Підвищення пенсії непрацюючим пенсіонерам у 2018 році
  З 1-го січня 2018-го року почали поетапно індексувати пенсії. Змінам піддалися трудові пенсії непрацюючих громадян, а також соціальні страхові пенсії. У новому році була здійснена індексація виплат на 3,7% не з 1-го лютого (як було раніше), а з 1-го січня, так як торішня інфляція досягла рекордно мінімальної позначки – лише 2,5%, а в бюджеті вже залишили гроші з розрахунком на більш серйозні характеристики. Сьогодні ми розповімо Вам про підвищення пенсії непрацюючим…

  19 квітня 14:57
  Як отримати допомогу на поховання в 2018 році?
  У нашій країні багато осіб пенсійного віку відкладають гроші на власний похорон. Процедура не з дешевих: потрібно оплата ділянки, ритуальних…

  16 квітня 15:01
  Які посібники покладені матерям-одиначкам в 2018 році?
  Різко подорожчала життя, складна економічна ситуація призвели до того, що російські громадяни почали турбуватися про своє майбутнє. Найбільше така ситуація…
  15 квітня 17:26
  Коли буде компенсація за вкладами 1991 року в 2018 році
  Фінансова криза і знецінення грошових засобів у часи СРСР призвели до того, що багато вкладників залишилися без своїх особистих заощаджень і накопичень. Складна…
  13 квітня 14:29
  Можна материнський капітал покласти в банк під відсотки?
  Материнський капітал — форма державної підтримки сімей з дітьми. Більшість отримали витрачають гроші на поліпшення житлових умов. Але є й інші напрями використання…
  12 квітня 16:25
  Соціальні пільги пенсіонерам по старості в 2018 році
  У малозахищених верств населення завжди є можливість скористатися матеріальною підтримкою, припустимо, пільгами по сплаті частини певних податків. Соціальні…