Як оскаржити борг у банку

8-30-2020

 

Якщо ви не пам’ятаєте, перед якими банками у вас є заборгованість і в якому розмірі, перевірити це можна, вивчивши свою кредитну історію. Це документ, що містить інформацію про ваших кредитах і позиках, індивідуальний рейтинг (за наявності), а також інформацію про джерела формування кредитної історії і про користувачів, яким видавалися кредитні звіти. Адвокат по спорам з банком допоможе вирішити всі Ваші проблеми

Банки та інші кредитні організації в обов’язковому порядку направляють таку інформацію в бюро кредитних історій (БКІ). Банки можуть направляти інформацію в різні БКІ. Таким чином, ваша кредитна історія може зберігатися в декількох бюро.

Якщо ви ніколи не укладали договорів кредиту (позики), кредитної історії у вас немає.

Дізнатися, в яких бюро кредитних історій зберігається інформація про ваших кредитах і позиках, можна:

Отримавши інформацію про те, в якому з бюро кредитних історій зберігається ваша кредитна історія, ви зможете запросити звіт по ній безпосередньо у БКІ.

Процедура направлення запиту може відрізнятися в залежності від конкретного БКІ. Як правило, це можна зробити:

Безкоштовно отримати кредитну історію в кожному бюро кредитних історій можна два рази в рік, при цьому на паперовому носії – не частіше 1 разу на рік. За наступні (протягом року) звернення БКІ має право стягувати плату.

Ви можете оскаржити інформацію, що міститься в вашої кредитної історії, подавши в БКІ, в якому вона зберігається, заява про внесення змін і (або) доповнень.

Протягом 30 днів з дня реєстрації вашої заяви БКІ зобов’язана провести додаткову перевірку міститься в кредитній історії інформації, запросивши її у банку, до якого вона належить.

Банк зобов’язаний протягом 14 днів з дня отримання запиту БКІ, надати йому інформацію, яка підтверджує достовірність оскаржуваних відомостей, або виправити вашу кредитну історію. В останньому випадку бюро кредитних історій оновить або анулює вашу кредитну історію.

Про результати розгляду вашої заяви бюро кредитних історій зобов’язане в письмовій формі повідомити вам після закінчення 30 днів з дня його реєстрації. Якщо ви не згодні з рішенням БКІ, ви можете оскаржити його через суд.

При несплаті кредиту (позики) кредитна організація може нарахувати пені, вдатися до допомоги колекторів або звернутися до суду.

Якщо суд прийме рішення на користь кредитної організації, на майно, грошові кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках і вкладах боржника, можуть накласти арешт.