Кожен позичальник мріє достроково розрахуватися з кредитором, тим більше у випадках довгострокових позик під заставу нерухомості.

В деяких випадках можна застосувати материнський капітал в рахунок іпотеки за умови отримання на таку процедуру згоди Пенсійного фонду (ПФ).

Зміст:

 • Коли можна скористатися своїм правом
 • Етапи процедури
 • Зміна графіка погашення
 • до змісту ↑

  Коли можна скористатися своїм правом

  Законом передбачено право розпорядження материнським капіталом після виповнення дитині трьох років. Але в деяких випадках дозволено використовувати кошти відразу після оформлення сертифіката. Однією з ситуацій є погашення наявної у сім’ї іпотеки.

  Використання такого права завжди прийнятно, тобто банк не зможе відмовити у прийнятті коштів МСК до закриття заборгованості. Інше питання – як буде перерахований кредитний залишок після оплати.

  В залежності від залишку заборгованості перед кредитором МСК спрямовується на покриття частини або залишку суми. Вся сума повинна бути перерахована на рахунок кредитної організації.

  до змісту ↑

  Етапи процедури

  Прийняття рішення погасити частину чи всю іпотеку допомогою МСК передбачає здійснення наступних кроків:

  Звернення до кредитора за документом, що підтверджує залишок кредиту. Форма такої папери не регламентується. В ній однозначно визначаються наступні показники:

  • залишок основної суми та нарахованих відсотків;
  • реквізити позичальника, нерухомості, договору цільової позики;
  • банківські параметри для перекладу МСК.

  Необхідно, щоб за змістом документа було зрозуміло, що залишок загальної заборгованості не включено суми штрафних санкцій за позикою. Одночасно з банком обговорюється питання щодо погашення кредиту за період, поки ПФ буде розглядати питання.

  Звернення до територіального відділення ПФ за місцем проживання власника сертифіката. Тільки після подання необхідних паперів та їх перевірки співробітниками можна використовувати материнський капітал в рахунок іпотеки. Оформляється відповідну заяву (зразок і бланк знаходиться в уповноваженого спеціаліста). Крім того, можна скористатися поштою або послугами МФЦ.

  До заяви додаються наступні папери:

  • особисті документи власника сертифіката (паспорт, СНІЛС);
  • банківські папери (договір цільової позики, платіжні документи про зарахування кредиту на позичковий рахунок позичальника, папір залишку боргу);
  • документи на житло (договір купівлі, письмова витяг з ЕГРП);
  • нотаріально засвідчене зобов’язання пайової оформлення житлової площі на членів сім’ї.

  Очікування розгляду питання. Найчастіше ПФ видає позитивне рішення. Тим більше, підстави для відмови строго регламентовані і включають:

  • не укомплектованість документів або утримання помилок при заповненні заяви;
  • скасування батьківських прав по відношенню до дітей, народження яких визначило можливість отримання МСК;
  • вчинення злочину проти дитини;
  • наявність обмеження на користування МСК опікуном (можна скористатися лише після зняття обмежень).

  до змісту ↑

  Зміна графіка погашення

  Кредитна політика банку зумовлює спрямування коштів капіталу або на закриття основної заборгованості, або на виплату відсотків. Другий варіант скоріше вигідний кредитору, ніж позичальнику. Тим більше якщо останній збирається достроково погасити весь борг.

  Крім того, банк може запропонувати не знижувати суму щомісячного платежу, але зменшити терміни кредитування. При цьому буде представлений новий графік зі зміненим залишком. Зрозуміло, що в цій ситуації щомісячна основна сума буде вищою, ніж в попередньому графіку.

  Кредитна організація іноді йде на зустріч і пропонує клієнту вибрати оптимальний для нього варіант нового графіка погашення після того, як материнський капітал в рахунок іпотеки надійде на банківський рахунок.

  Автор: Ірина Кірова

  Це вам буде цікаво

  1 травня 22:52
  Іпотека на будівництво приватного будинку: труднощі із заставою і процес оформлення
  Власний будинок – це комфорт і затишна життя. Відсутність сусідів дозволяє насолоджуватися тишею, а прибудинкова територія дає можливість здійснення всіх ідей і фантазій. Мрія може збутися. Якщо не вистачає грошей, то іпотека на будівництво приватного будинку стане кращим виходом із ситуації. Загальні вимоги до клієнта Банки встановлюють певні критерії до клієнтів. Це стосується віку, робочого стажу та рівня доходу. Стандартно мінімальний вік позичальника не…

  1 травня 14:38
  Як взяти кредит під автомобіль? Розглядаємо банк і автоломбард
  Банки пропонують оформлення різноманітних програм кредитування. Але взяти кредит під автомобіль можна далеко не у всіх фінансових установах. Багато банків…

  30 квітня 14:07
  Як отримати позику на ощадкнижку? Віддалене кредитування від МФО
  Життя людей постійно вдосконалюється і покращується. Сьогодні вже зовсім не здається непристойним попросити в борг суму грошей. Щоб взяти в борг потрібну…
  29 квітня 08:57
  Як купити товар у кредит вигідно?
  На споживчому ринку продаж товару в кредит – явище досить поширене. Спосіб торгівлі приваблює покупця тим, що придбати товар в кредит – значить,…
  28 квітня 22:44
  Взяти 1000000 в кредит: які є варіанти?
  Російські банки пропонують кредити на досить великі суми. Максимальний кредитний ліміт залежить від програми кредитування. На придбання житла або автомобіля можна…
  25 квітня 21:10
  Як оформити позику онлайн на карту: коротка інструкція для позичальника
  Щоб отримати кредитну підтримку від мікрофінансової компанії, досить витратити 15-30 хвилин на заповнення заявки, після чого гроші будуть моментально переведені на…