Зараз багато сімей мають на руках сертифікат на материнський капітал і бажають використовувати його для придбання житла за допомогою іпотечного кредиту. Держава допускає розпорядження засобами таким методом по досягненню дитиною 3-х років. Мова про дитину, народження якого і викликало право на отримання субсидії. Іпотека з материнським капіталом можлива в будь-якому банку, який надає громадянам іпотечні кредити.

Зміст:

 • Отримання сертифіката
 • Сертифікат на руках: що далі?
 • Пошук квартири і продавця
 • Якщо відповідний об’єкт знайдений
 • Оформлення угоди в ПФР
 • На кого оформляється купується житло?
 • до змісту ↑

  Отримання сертифіката

  Отримати сам сертифікат можна в будь-який час, не обов’язково бігти за його видачею відразу після народження дитини. Оформлення сертифіката відбувається в Пенсійному Фонді РФ. При цьому жінка може звернутися в будь-якому ПФР на території країни, не обов’язково за адресою своєї прописки.

  Якщо ви плануєте придбати квартиру із застосуванням засобів капіталу, звертайтеся за сертифікатом в ПФР завчасно, тому що на його видачу йде близько місяця. Пакет необхідних документів зазначається на сайті Пенсійного Фонду.

  до змісту ↑

  Сертифікат на руках: що далі?

  Далі оформляється безпосередньо іпотека під материнський капітал. Точніше, сам житловий позику буде звичайним, просто частина коштів продавець отримає у вигляді перерахування з ПФР суми материнського капіталу після здійснення угоди.

  Якщо ви вже отримали сертифікат, і дитині виповнилося три роки, можете починати оформлення з вибору банку та кредитної програми. Тут все стандартно. Ви шукайте банк, порівнюючи пропозиції різних установ. Якщо ви вибрали житловий позику, збираєте пакет документів на видачу кредиту, прикладаючи до нього сертифікат на материнський капітал.

  Суму капіталу можна використовувати як збільшення максимально можливої схваленої банком суми або з метою зменшення суми кредиту. Дуже рідко банки дозволяють застосувати засоби субсидії для першого внеску.

  до змісту ↑

  Пошук квартири і продавця

  Якщо іпотека з використанням материнського капіталу попередньо схвалена банком, то можна приступати до пошуку підходящого житла. Використання сертифіката передбачає, що це має бути жиле приміщення: квартира, будинок. Якщо це будинок, то її статус обов’язково повинен бути житловим. Дачі і землі на материнський капітал придбати не можна.

  При пошуках квартири варто враховувати і те, що вона повинна відповідати вимогам банку, тому що куплене в результаті майно буде оформлено в якості застави.

  Вибираючи житло, обов’язково говорите продавця, що бажаєте придбати квартиру в іпотеку із застосуванням материнського капіталу. Справа в тому, що не всі хочуть продавати квартиру по такій угоді, тому що вона затягується. Продавцю необхідно буде чекати перерахування коштів з ПФР протягом 2-х місяців. Тобто від банку він отримає гроші відразу, а частина коштів, що забезпечує материнський капітал, прийдуть йому пізніше.

  до змісту ↑

  Якщо відповідний об’єкт знайдений

  Проводиться стандартна для іпотеки оцінка купується приміщення, визначається підсумкова сума кредиту. Також продавець приносить в банк необхідні документи на об’єкт, щоб кредитор зміг перевірити юридичну чистоту угоди. Якщо об’єкт влаштує банк, то угода буде підходити до завершення.

  Буде складено кредитний договір, заставна на квартиру/будинок, буде скоєно внесення початкового внеску. Продавець надає банку реквізити свого розрахункового рахунку, на них будуть переведені кошти за квартиру. Виходить, що спочатку продавець отримає частину вартості об’єкта від банку, а потім буде очікувати надходження грошей з ПФР, вони прийдуть після закінчення трьох місяців.

  до змісту ↑

  Оформлення угоди в ПФР

  Після укладення угоди в банку продавець і покупець йдуть реєструвати угоду в Росреестре. Приблизно через 1-2 тижні покупці отримають свідоцтва на власність. Після цього потрібно здійснити завершальний етап — зареєструвати угоду в ПФР, щоб продавець отримав гроші.

  З пакетом необхідних документів жінка, яка отримувала сертифікат, направляється в ПФР. Стандартно відвідується той відділ, який і видав сертифікат. Але завершити операцію можна і в будь-якому іншому відділі у будь-якому місті РФ. Тоді, щоб квартира в іпотеку з материнським капіталом була оформлена до кінця, необхідно звернутися в початковий ПФР і взяти там довідку про розмір материнського капіталу. Після цього оформити операцію можна де завгодно.

  До пакету документів додаються і реквізити рахунку продавця. ПФР перевіряє пакет документів і саму операцію на законність (саме на це і витрачається два місяці). Якщо з документами все гаразд, у визначений термін продавець житла отримує на свій рахунок гроші у розмірі встановленого на поточний рік капіталу.

  до змісту ↑

  На кого оформляється купується житло?

  За законом, хоч сертифікат отримує стандартно жінка на народженої другого або наступної дитини, але сертифікат цей сімейний, а не персональний. Право на субсидію отримує вся сім’я.

  Так як використовувати материнський капітал на іпотеку може тільки сім’я в цілому, то і оформлення житла обов’язково проводиться на всіх. Кожен дорослий член сім’ї дитина отримують на своє ім’я свідоцтво про власність. Це актуально, якщо є факт зареєстрованого шлюбу. Якщо жінка є матір’ю-одиначкою або перебуває у цивільному шлюбі, то квартира оформляється тільки на неї і всіх її дітей.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  8 лютого 13:35
  Терміновий позика МФО Платиза: отримання коштів моментально з будь-якою кредитною історією
  Компанія Платиза вже давно працює на ринку мікрокредитування та заслужила довіру клієнтів. Щодня сотні громадян направляють онлайн-заявки на отримання термінового кредиту. Свій позику Платиза пропонує оформити повністю онлайн і отримати гроші в борг шляхом переведення на певні реквізити. Це може бути строковий позику на карту або кредит на електронний гаманець. Що пропонується позичальникам? Звернувшись в мікрофінансову компанію Платиза, ви можете оформити моментальний мікрокредит у…

  3 лютого 08:32
  Позика без паспорта: як отримати кредит без оригіналу основного документа?
  Останнім часом кількість громадян, які відчувають труднощі в отриманні кредитів, стало все більше. Одні не мають постійного місця роботи, інші не можуть…

  28 січня 08:47
  Практикується банками списання боргів? Позбавлення від проблемного кредиту назавжди
  За останні декілька років банківська система Росії сильно похитнулася з-за величезної кількості прострочених боргів. На жаль, ця тенденція також набирає…
  22 січня 12:48
  Антиколекторське агентство: реальна допомога або спроба заробити на зневірених боржниках?
  Ринок бізнесу і надання послуг населенню завжди адаптується під поточну ситуацію. Якщо з’являються необхідність і попит на певні послуги, то ця ніша…
  17 січня 13:53
  Як взяти мільйон в кредит? Особливості оформлення великої позики
  Якщо вам потрібен мільйон в кредит, то його отримання не виявиться складним процесом. На ринку кредитування є маса пропозицій подібного роду, за якими можна взяти в…
  15 січня 14:05
  10 найбільш цікавих і дивовижних фактів про кредити та банки. Що варто знати кожному?
  Чи знаєте ви, що перші гроші в світі з’явилися ще за кілька тисячоліть до нашої ери? Людство швидко оцінила всі переваги фінансів, як…