Як грамотно економити на інтернеті? 7 найефективніших методів економії

0
4

Варто зазначити, що питання раціонального використання та економії досить актуальні і для різних послуг зв’язку, а зокрема для інтернету. Кількість різних провайдерів у великих містах досить велике, тому до вибору оптимального тарифу слід ставитися з особливою увагою. Цікаво, що найчастіше винними в зайвих витратах виявляються самі користувачі мережі. Неуважність і небажання ознайомитися з простими правилами в сукупності дають вельми негативний економічний ефект.

Причому за місяць ці витрати не сильно б’ють по кишені, але за роки накопичується досить пристойна сума. А при умовах регулярного підвищення розцінок більшість користувачів мережевих послуг воліє й далі спокійно оплачувати квитанції. Але тільки обізнаність у питаннях економії дозволить вам раціонально користуватися послугами мережі. А далі ви як раз і прочитаєте найбільш ефективні та практичні рекомендації про те, як економити на інтернеті і що при цьому важливо враховувати.

Зміст:

 • Використання кабельного інтернету
 • Оптимальний вибір тарифного плану
 • Технічні тонкощі
 • Увагу акціям
 • На час відпустки
 • Особливості тарифів
 • Просунуті варіанти
 • Підсумки
 • до змісту ↑

  Використання кабельного інтернету

  Якщо ваш регіон проживання дозволяє, то використовуйте кабельний інтернет. У більшості випадків підключення відбувається безкоштовно, вам лише необхідно сплачувати абонентську плату за місяць. У деяких ситуаціях вам дається від тижня до місяця безкоштовного «тестового» періоду. На сьогодні це один з найбільш зручних і якісних варіантів підключення до Всесвітньої павутини. Використання різних модемів або телефонних ліній набагато поступається традиційному кабельного інтернету як в плані вартості тарифів, так і у швидкості з’єднання.

  до змісту ↑

  Оптимальний вибір тарифного плану

  Незалежно від того, яким видом інтернету ви користуєтеся, у вашого провайдера зазвичай є ціла лінійка з різних планів. Так, якщо ви є активним користувачем мережі, то у вашому випадку оптимальним варіантом буде безлімітний тариф – його підсумкова вартість залежить від наданої вам швидкості.

  Правда, тут не варто гнатися за високою швидкістю. У більшості випадків ви не помітите особливої різниці між 20 МБ/с і 100 МБ/сек. В такому випадку немає сенсу переплачувати за зайві послуги. А якщо ви лише зрідка підключаєтеся до інтернету, щоб переглянути якісь новини або перевірити електронну пошту, то можливо, вам підійде тариф з оплатою по днях і обмеженим трафіком. Одна лише ця рекомендація забезпечить вам непогану економію на інтернеті.

  Важливо згадати і про конкретних пристроях. Так, для звичайного підключення до мережі за допомогою ПК або ноутбука вам підійдуть одні типи тарифів. В цей же час для планшетів і смартфонів передбачені інші варіанти, більш підходящі саме для цих пристроїв. Тут варто не полінуватися і як слід вивчити сайт оператора, де докладно описані всі види тарифів. А вже виходячи з цієї інформації, слід вибрати дійсно оптимальний для вас варіант.

  до змісту ↑

  Технічні тонкощі

  Природно, крім загальних рекомендацій про вибір відповідного тарифного плану, існують і більш конкретні прийоми, що дозволяє економити значну частку трафіку і забезпечити економію на інтернеті. Приміром, більшість сайтів в мережі завантажені рекламними банерами та безліччю яскравою графіки. Причому саме таке графічне наповнення веб-ресурсів не тільки забирає більшу частку трафіку, але і не дає швидко завантажуватися інтернет-сторінок.

  Багато сучасні браузери вже мають в наборі своїх налаштувань функцію захисту від реклами, яку можна легко включити або відключити при необхідності. Також в мережі досить популярні плагіни Adguard і Adblock – програмні надбудови, які без праці встановлюється в браузер і блокують усі рекламні повідомлення. В якості звичайного програми для комп’ютера, можна використовувати програму AdsCleaner.

  Суть даного методу полягає в тому, що графічне наповнення веб-сайтів значно об’ємніше текстового. А вагому частку графіки як раз і складають анімаційні картинки або flash-ролики рекламного характеру. Тут варто згадати, що у налаштуваннях окремих браузерів можна також встановити заборону на завантаження графіки. Звичайно, при використанні даних рекомендацій, які вас цікавлять сайти будуть виглядати вже не так красиво, зате основна інформація буде завантажуватися до 90% швидше, витрачаючи при цьому мінімальну кількість інтернет-трафіку, що особливо актуально в тому випадку, якщо ви не використовуєте безлімітний тариф.

  до змісту ↑

  Увагу акціям

  Намагайтеся відстежувати різні акційні пропозиції. Часто вони бувають досить щедрими, особливо якщо враховувати всілякі заохочення і бонуси доступні новим абонентам. Зазвичай за пільговим тарифом можуть дати кілька місяців безкоштовного користування. Але тут теж слід бути уважним. Так, простежте за тим, що вас чекає після закінчення початкового терміну використання послуги.

  Часто провайдери можуть не отримати сьогочасної вигоди через заманювання клієнта привабливою пропозицією, але потім вони все одно беруть своє. Прослідкуйте, щоб всі пункти і додаткові функції були дійсно корисними. Наприклад, вам можуть пообіцяти додатковий доступ до якого-небудь партнерського платного сайту, який і зовсім вам не потрібен, або це може бути онлайн-кінотеатр, який-небудь сервіс та ін. Але тут інформація про те, як економити на інтернеті, тільки починається.

  до змісту ↑

  На час відпустки

  На період відпочинку, коли ви відправляєтеся у відпустку або просто в якісь дальні поїздки, не забувайте припиняти послуги у особистому кабінеті вашого провайдера. Ці нескладні дії дозволять вам заощадити гроші, адже багато людей після приїзду з далеких місць отримують значні суми на рахунках. Якщо такої можливості з вашим особистим кабінетом немає, то слід піти в офіс компанії і спробувати домовитися про припинення послуг. Причому важливо намагатися вибирати постачальника онлайн-послуг так, щоб можна було самостійно керувати даною опцією, особливо якщо ваша робота пов’язана з далекими відрядженнями.

  до змісту ↑

  Особливості тарифів

  Сьогодні існують досить дешеві тарифи, які діють в певний час доби. Наприклад, ви повертаєтеся додому в 11 годин вечора, а на вихідні виїжджаєте в ваш заміський будинок або дачу. В такому випадку нічний пакет послуг, що активний з 23:00 до 7:00 наступного дня це саме те, що найбільше вам підходить. Причому якщо ви користуєтеся інтернетом по більшій частині в нічний час, то в такому разі у вас буде значно більш висока швидкість, ніж удень, так як в цей час більшість користувачів мережі спить.

  до змісту ↑

  Просунуті варіанти

  При доступі до мережі зазвичай використовується протокол TCP/IP, який володіє рядом параметрів, що можна змінювати. Windows не завжди вдається налаштувати цей протокол оптимальним чином, у результаті чого обсяг прийнятих і переданих даних часто більше, ніж міг би бути. Причини цього в тому, що не враховується якість зв’язку при модемному з’єднанні, мережеві параметри, встановлені вашим постачальником послуг і пр.

  В цілому, ви можете самі оптимізувати це з’єднання без застосування яких-небудь спеціальних програм, але цей варіант досить складний і без відповідних навичок практично неможливий. Більш зручним буде використання спеціальних програм-оптимізаторів, які з урахуванням моделі конкретного модему і параметрів каналу зв’язку допоможуть зробити вашу зв’язок швидше. Таких програм існує величезна безліч. Приміром, однією з найбільш популярних вважається SwiftNet3000.

  Продовжуючи тему того, як економити на інтернеті, слід згадати і такий варіант, як стискання або ж компресія інформації. Основна суть компресії полягає в тому, що за допомогою особливих алгоритмів всі дані кодуються так, що їх обсяг стає менше. У разі необхідності таку стислу інформацію можна «розшифрувати», повернувши їй колишній обсяг. Причому при використанні подібної компресії дані передаються на спеціальний сервер з надання таких послуг, а не безпосередньо на web-сервер з запитуваної сторінкою.

  Одночасно з цим передана інформація стискується відповідною програмою-клієнтом ще й на комп’ютері користувача, а сервер-компресор робить її «розшифровку» і передає на потрібний веб-сервер в звичайному вигляді. Оскільки інтернет-провайдер відстежує лише дані, що передаються від користувача до сервера-компресора, то сам цей учасник мережі отримує значну економію трафіку. При цьому різні сервіси розрізняються своїми методами стиснення інформації. Найпоширенішим є метод gzip, що найбільш ефективний для стиснення текстів і web-сторінок.

  Ще більш просунуті сервіси використовують метод CSC (Content Sensitive Compression, тобто стиснення, що чутливо до змісту). Даний метод забезпечує більш ефективне стиснення, так як для кожного виду контенту застосовується свій особливий алгоритм. Тобто для зображень це один, для звуків – інший, а для тексту – третій. У мережі досить багато різних серверів, які таким займаються обробкою даних. Серед них є як платні, так і безкоштовні варіанти. Вам достатньо зробити в будь-якому пошуковику відповідний запит.

  Так, одним з найбільш популярних є сервіс TrafficCompressor. Для використання таких коштів вам достатньо завантажити відповідну програму, яка буде з’єднуватися зі своїм сервіс-сервером, надсилаючи та отримуючи ваші стислі дані, кодуючи та декодуючи інформацію. В результаті цього ви зможете заощадити чимало мегабайт трафіку, особливо в довгостроковій перспективі.

  до змісту ↑

  Підсумки

  Як бачите, способів того, як заощадити на інтернеті, існує досить багато. Швидше за все, ви вже вибрали найбільш підходящі для себе варіанти – так постарайтеся застосувати їх на практиці. Адже, як казав відомий підприємець Генрі Форд: «Зекономлені гроші – це зароблені гроші».

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  14 жовтня 22:26
  Як вигідно економити на мобільному зв’язку? 7 найбільш дієвих рекомендацій
  Погодьтеся, що досить важко уявити життя сучасної людини без використання мобільного телефону. Більш того, багато людей відверто дивуються, як можна було ще кілька десятиліть тому обходитися без таких звичних нам речей, як смартфони і мобільні оператори. Природно, що користування всіма цими послугами вже давно увійшло у звичку. У зв’язку з чим постійно необхідно виділяти частину свого бюджету для телефону. Однак якщо ви підрахуєте, скільки…

  13 жовтня 23:02
  Як правильно економити на бензині? 14 найефективніших способів економії
  Згідно зі статистичними даними, сьогодні автомобіль є в кожній другій родині, тобто у кожного четвертого громадянина. При цьому для багатьох людей саме витрати на…

  12 жовтня 09:57
  Як правильно економити на одязі? Практичні поради та рекомендації
  Чи відомо вам, що в середньому кожна людина витрачає близько 4-5% від свого місячного бюджету на оновлення гардеробу? На перший погляд ці показники здаються не такими вже…
  7 жовтня 19:11
  Як правильно економити воду? Грамотно зменшуємо тарифи на ЖКГ
  Життя у великих містах розбалувала багатьох громадян доступністю необхідних послуг і змусила забути про розумної економії, а зокрема про те, як економити воду. Однак…
  5 жовтня 10:20
  Як правильно економити на продуктах харчування? 15 найважливіших рекомендацій
  Чи відомо вам, що близько половини всього сімейного бюджету середньостатистичної сім’ї залишається в супермаркетах, на ринках і в продуктових магазинах? Як вийти з…
  4 жовтня 17:32
  Як правильно економити електроенергію? 15 відмінних рекомендацій щодо економії на електриці
  Економія електроенергії стає дуже серйозною проблемою. І справа тут зовсім не у свідомості людей, а в тому, що тарифи на комунальні послуги постійно і неухильно…

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here