Банки до останнього відтягують момент подачі позовної заяви до суду, намагаючись стягнути заборгованість самостійно чи з допомогою колекторського агентства. Якщо стандартні методи тиску не мають результату, то тільки тоді кредитор звернеться до суду. Після цього починають стягувати кредит пристави, а цей процес кардинально отчается від методів діалогу з колекторами або банківськими працівниками.

Зміст:

 • Чому суд вигідний позичальникові?
 • Коли чекати дій від пристава?
 • Стягнення з заробітної плати
 • Накладення арешту на рахунки
 • Накладення арешту на майно
 • до змісту ↑

  Чому суд вигідний позичальникові?

  Дуже часто кредитори лякають проблемних позичальників тим, що подадуть в суд. Громадяни цього бояться, хоча ці страхи не мають підстави. Суд може звільнити боржника від низки проблем, у тому числі від настирливої уваги колекторів.

  Проведення судового процесу має кілька плюсів:

 • Борг зафіксується і більше не буде рости. Коли справляють судові пристави кредит, борг не видозмінюється. Від боржника вимагають тільки те, що прописано в судовому рішенні.
 • Заборгованість можна буде погашати поступово комфортними для себе платежами без тиску стягувачів.
 • Суд може списати значну частину відсотків і штрафів. Не рідкісними можна назвати випадки, коли до оплати присуджують тільки основний борг та судові витрати банку.
 • Судові пристави діють строго в рамках закону, позичальник більше не буде відчувати тиску, як при розмові з колекторами.
 • Так що, не варто побоюватися судового засідання, воно може стати рятувальним кругом для боржника. Після закінчення 10-ти днів при відсутності оскарження судове рішення вступає в законну силу. Після будуть стягувати заборгованість за кредитами судові пристави.

  до змісту ↑

  Коли чекати дій від пристава?

  Пристави не прибіжать до боржника відразу після того, як отримають справу на стягнення боргу. Цей орган завалений різноманітними справами, пристави просто не в змозі оперативно реагувати на нові справи і швидко повертати борги передбаченими законом методами.

  Так що, пристави можуть з’явитися і через декілька місяців. Дізнатися про те, надійшло ваша справа приставом, і хто його веде, можна на сайті судових приставів. Після введення власних даних ви побачите і присуджену суму боргу, і дані пристава, який буде вести з вами діалог.

  Якщо у справі вказано реальний телефон боржника, за нього телефонують і запрошують боржника у відділ на бесіду і написання пояснювальної. Якщо телефону немає, пристав може направити лист-запрошення на адресу прописки і проживання боржника. В крайньому випадку співробітник особисто відвідає адреси боржника, якщо той не реагує на запрошення.

  до змісту ↑

  Стягнення з заробітної плати

  Найчастіше пристави заборгованість по кредиту повертають банку саме таким чином. Для багатьох боржників це також є оптимальним варіантом повернення простроченого кредиту банку.

  Дізнатися місце роботи боржника не складно, це робить шляхом запиту в податкову службу. Звичайно, спочатку пристав спробує дізнатися місце роботи у самого боржника, але це не завжди можливо, тому і відбувається запит в податкову.

  Отримавши контакти роботодавця, в його бухгалтерію або інший юридичний адресу надсилається виконавчий лист, згідно з яким на заробітну плату громадянина накладається арешт у 50% від усіх надходжень. Після отримання виконавчого листа роботодавець зобов’язаний відразу виконувати цю вимогу. Деколи боржники саме так і дізнаються, що пристав почав працювати.

  Законом передбачається утримання в розмірі до 50%, пристав зазвичай і встановлює максимально можливу суму. При цьому боржник може звернутися в суд, щоб зменшити відсоток стягнення. При підкріпленні цієї необхідності документами суд піде назустріч.

  до змісту ↑

  Накладення арешту на рахунки

  Застосування цієї заходи практично завжди відбувається несподівано для боржника. Він йде до банкомату з метою зняти гроші і виявляє, що рахунок виявляється в мінусі, а мінус дорівнює сумі боргу.

  Для знаходження рахунків громадянина пристав направляє запити в різні банки. В першу чергу великі установи: Ощадбанк, ВТБ 24, Газпромбанк, Альфа-Банк та інші. При знаходженні рахунків пристав направляє в банк виконавчий лист, згідно з якою всі гроші, розташовані на рахунку боржника та надходять на нього арештовуються.

  У цій схемі роботи з боржниками часто виникають неприємні ситуації, коли арешт накладається на рахунки з посібниками або пенсіями. Це незаконно, тому боржнику потрібно звернутися до свого приставу, щоб той зняв арешт.

  до змісту ↑

  Накладення арешту на майно

  Крайній захід, який застосується при великому боргу або при безрезультатності інших заходів. Для початку пристав накладає заборону на реєстраційні дії на авто боржника. Це відбувається ще на самому початку процесу стягнення. Що називається, на всякий випадок. При необхідності авто арештовується.

  Нерухомість забирають рідко. Вона не підлягає арешту, якщо в ній є частки дітей, а також якщо це єдине житло громадянина (іпотека є винятком).

  Остання міра — опис майна, що знаходиться в місці проживання боржника. Якщо пристави прийшли за кредитом з цією метою, ви зобов’язані впустити їх. Зазвичай для початку просто проводиться опис, майно залишається у боржника, але він не має право його продавати. В крайньому випадку, якщо борг не погашається, пристав забере майно.

  Більше жодних законних методів впливу на боржника пристав не має. Якщо тільки накладе заборону на поїздки за кордон.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  30 грудня 09:34
  Що робити, якщо у вас великі борги за кредитами, а платити їх нічим? Шукаємо вихід із ситуації
  На жаль, ситуація на кредитному ринку така, що величезна кількість громадян зіткнулося з неможливістю платити за рахунками в повному обсязі. Кількість прострочених боргів просто величезна, і це спостерігається в усіх регіонах країни. Багато громадян перебувають на межі відчаю. Великі борги не дають жити, боржників турбують банки, погрожують колектори. Стягувачі дзвонять родичам, на роботу, ходять по сусідах. Боржник може б і з радістю погасив свій борг, але заборгованість досягла…

  29 грудня 12:40
  Як виправити кредитну історію, прибравши з неї негативну інформацію?
  Останнім часом громадян, що мають негативне кредитне досьє, стає все більше. Населення сильно закредитовані, багато платять одночасно по кілька…

  28 грудня 00:24
  3 реальних методу оформити безплатний кредит: користуємося грошима і не платимо банку відсотки
  Що може бути краще для позичальника, ніж безкоштовні кредити. Можна користуватися банківськими коштами як завгодно і при цьому абсолютно не турбуватися про відсотках….
  26 грудня 21:57
  Чи Реально отримати кредит без роботи? Шукаємо вихід із ситуації
  Кожен банк пред’являє до позичальникам певні вимоги, і головна з них – це працевлаштування заявника та отримання регулярного доходу, достатнього для…
  30 жовтня 13:48
  Кредитна картка з кэшбэком: кращі пропозиції ринку
  З метою залучення клієнтів банки підключають до кредитних карток різні опції, одна з яких – кэшбэк. Вона дає можливість повертати назад на рахунок частину…
  20 жовтня 23:53
  iPhone в кредит: порівнюємо варіанти покупки і вибирає кращий
  Бажання купити iPhone в кредит виникає у більшості його потенційних покупців. Вартість телефону відомої марки починається приблизно від 15000 рублів і…