Биткоин – це далеко не єдина цифрова валюта з дійсно великою капіталізацією, ціна якої впевнено зростає в довгостроковій перспективі. Так, за останні 90 днів курс ВТС зріс з 2900 до 5600 доларів. При цьому істотно збільшилася і вартість монет ЕТН – з 192 до 320 доларів за останні 3 місяці. Загальна капіталізація Ефіру досягає майже 30 мільярдів доларів, що дозволяє займати по цьому параметру друге місце після Биткоина. А далі ви як раз і прочитаєте найбільш цікаві факти про криптовалюте Эфириум, які обов’язково варто знати про цій монеті.

Зміст:

 • Історія створення
 • Раптовий успіх
 • Зміна обсягів торгів
 • Паливо для контрактів
 • Зростання пошукового інтересу
 • Торгівля монетами Эфириума через біржі
 • Можливість створення своїх активів
 • DAO і поділ системи
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Історія створення

  У 2013 році канадський програміст російського походження Віталік Бутерин (докладно про себе він пише тут: about.me/vitalik_buterin) написав перший рядок нової платіжної системи, яка повинна була значно розширити функціонал багатьох криптовалют. Спочатку Эфириум зовсім не створювався як засіб для платежів, а мав дещо інше призначення – дана система повинна давати можливість створення різних алгоритмів для виконання необхідних операцій.

  Унікальність кріптовалюти Эфириума полягає в тому, що ця платформа дає можливість забезпечувати перебудову будь-якого процесу, що в поточний момент функціонує за принципом Биткоина. Іншими словами, дані сервіси можуть працювати без забезпечення збереження даних.

  А їх основна перевага полягає в тому, що вони можуть забезпечувати повну прозорість проведених транзакцій і максимально захищені від злому. Також в рамках цієї системи можуть створюватися й інші валюти від користувачів.

  до змісту ↑

  Раптовий успіх

  Згідно з даними авторитетного криптовалютного ресурсу CoinsMarketCap, ще на початку 2016 року цифрова валюта Эфириум стала другою за величиною своєї ринкової капіталізації серед інших криптомонет, зумівши при цьому віддалити на другий план такі лідирували раніше альткоины, як Лайткоин і Риппл.

  Причому з того моменту Ефір все також продовжує впевнено займати друге місце за капіталізацією після Биткоина. Такий значний ріст пояснюється тим, що криптовалютная сфера привернула нові потоки інвестицій, отримавши в своє розпорядження в загальному рахунку близько 7 мільярдів доларів – і це тільки в першому кварталі 2017 року. За даний проміжок часу ціна на Ethereum зросла більш ніж на 500%.

  А якщо вивчити більш тривалий проміжок часу, то досягнуті результати даної цифровий валюти виявляться ще більш вражаючими. Так, з самого моменту запуску криптомонеты в 2015 році її вартість зросла на значних 2 800%, незважаючи на великий розголос і грамотну підготовку старту, значно ослабили ефект низької бази, завдяки чому перші інвестори і активні майнеры змогли збільшити свої початкові інвестиції в кілька сотень разів!

  до змісту ↑

  Зміна обсягів торгів

  За весь час існування кріптовалюти Эфириум обсяг торгових операцій з цієї цифрової монетою досить часто переносив істотні зміни. Іноді ці зрушення були дуже скромними – в районі 100 000 доларів протягом доби, але в інший час активність зростала у багато разів. Приміром, у березні 2017 року в окремі дні обсяги торговельних операцій наближалися до позначки в 600 000 000 доларів США.

  до змісту ↑

  Паливо для контрактів

  Як відомо, Биткоин розроблявся як новий інструмент для переказу грошових коштів. При цьому творці Ефіру обрали для себе інший шлях і розробили свою унікальну цифрову валюту, яка виконує роль якогось «палива» для проведення смарт-контрактів.

  На практиці виявляється, що Эфириум відмінно підходить в якості інструменту накопичення і переведення грошей. Адже недарма транзакції через Ефір відбуваються значно швидше того ж Биткоина.

  Хоча варто ще раз зазначити, що спочатку Эфириум замислювався для оперування смарт-контрактами – ініціатори таких контрактів витрачають певну кількість монет ЕТН в якості своєрідного «палива», яке нагадує комісійна винагорода банків.

  до змісту ↑

  Зростання пошукового інтересу

  Як виявилося, пошуковий інтерес теж робить досить значний вплив на вартість цифровий валюти, так як більшість потенційних користувачів спочатку знаходять в пошукових системах ціну на монети. Приміром, за даними Google Trends, інтерес до Эфириуму істотно виріс за останні 2 роки, хоча поряд з усіма злетами, спостерігалися і його періодичні спади.

  Так, самий пік пошукового інтересу припав якраз на середину березня поточного року, коли Ефір досяг найвищої точки у своїй популярності у період з 11 по 19 березня. Примітно, що інтерес користувачів до даної криптовалюте істотно розрізняється в залежності від географічного розташування. Так, згідно з даними того ж Google Trends, найбільший інтерес до монет ЕТН живлять в Швейцарії, а на другому місці знаходиться Венесуела.

  до змісту ↑

  Торгівля монетами Эфириума через біржі

  Окремі великі біржі криптовалют стали пропонувати Эфириум своїм користувачам ще з перших місяців появи монети. Сьогодні цей цифровий актив активно торгується вже практично на всіх основних біржах цифрових валют. Приміром, Poloniex додали в торги пару ETH/BTC ще на початку серпня 2015 року. Не менш відомі Kraken, Bitfinex, Coinbase і Gemini теж незабаром пішли цьому прикладу.

  Багато хто з подібних ресурсів також додали можливість торгівлі монетами ЕТН за долари і інші традиційні валюти. При цьому деякі інші компанії надають своїм користувачам можливість позабіржової торгівлі (OTC) даної криптовалютой. Наприклад, Genesis Trading додали опцію OTC ще на початку 2016 року, а Octagon Strategy вже в середині березня 2017 року.

  до змісту ↑

  Можливість створення своїх активів

  Платформа кріптовалюти Эфириум дозволяє багатьом розробникам створювати власні унікальні активи на основі блокчейна Эфириума. За минулий рік загальна кількість продажів монет для проектів на основі Эфириум істотно зросла і продовжує стрімко збільшуватися.

  При цьому є всі підстави припускати, що чималий інтерес до подібних проектів аж ніяк не згасне, а навпаки буде лише зростати з часом. Чого тільки вартий той цікаві факт про Эфириум, що це перша криптовалюта, в яку зробили прямі і досить великі капіталовкладення такі серйозні технологічні компанії, як Microsoft, IBM, а також багато інші учасники сучасного Enterprise Ethereum Alliance.

  до змісту ↑

  DAO і поділ системи

  Платформа DAO, створена для децентралізованого управління капіталовкладеннями, працює на Ефірі. Але помилки її творців і неуважне ставлення головного розробника Эфириума до безпеки і надійності криптографічного коду призвели до свого роду легальному розкрадання 3,65 мільйонів монет ЕТН невідомим хакером.

  Йому вдалося виявити вразливість в коді DAO і ввечері 17 липня 2016 року вивести основну частину фінансових активів проекту без порушення правил системи. Однак спрацювала система безпеки і викрадач не зміг тут же продати отримані монети. В результаті цього Віталій Бутерин прийняв рішення повернути викрадені гроші, але для цього довелося проводити жорстке розгалуження системи для скасування спірних транзакцій.

  В результаті цього одна цифрова валюта розділилася на дві – Ethereum (ЕТН) і Ethereum Classic (ETC). Так, деякі учасники криптовалютного співтовариства з засудженням поставилися до цього рішення і віддали перевагу залишитися у більш традиційній системі ЄТС, в той час як інші активно переключилися на використання монет ЕТН.

  до змісту ↑

  Висновок

  Звичайно, це далеко не всі цікаві факти про криптовалюте Эфириум. Тим не менш, навіть з поверхневої інформації стає зрозуміло, що ця цифрова валюта ще довго буде утримувати лідируючі позиції в списку криптомонет і з часом ставатиме все зручніше і досконаліше.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  27 жовтня 00:10
  Що можна купити за Биткоины в світі? Актуальні способи використання кріптовалюти
  Сьогодні вже мало хто з активних користувачів інтернету не знайомий з таким явищем, як криптовалюта. Однак багатьох людей все ще хвилює питання про те, що можна купити за Биткоины та іншу цифрову валюту. І це цілком справедливий інтерес. Погодьтеся, незрозуміло, навіщо купувати або добувати цифрові монети, якщо їх не можна ні на що витратити. А далі ви як раз і дізнаєтеся, що саме в наші дні можна придбати за криптовалюту. Як використовують Биткоины в різних країнах світу? Австралія…

  25 жовтня 23:34
  Де найкраще купити і обміняти Биткоины? Правила вибору обмінника криптовалют
  Незважаючи на те, що перші цифрові валюти з’явилися ще 9 років тому, по-справжньому велику популярність вони почали набирати лише в останні 2-3 роки. За цей період…

  1 жовтня 23:29
  Як вигідно інвестувати кошти в криптовалюту? Інвестиції в цифрові активи
  Практично всі користувачі мережі вже чимало чули про інвестиції в криптовалюту і про Биткоине зокрема. Багато хто не тільки мають на своєму гаманці цифрові монети,…
  28 вересня 11:26
  Як забезпечити безпеку свого Биткоин-гаманця? Найбільш важливі рекомендації
  Забезпечення захисту свого криптовалютного гаманця є життєвою необхідністю кожного Биткоин-користувача. Навряд чи вас дуже здивує той факт, що сьогодні…
  25 вересня 22:08
  Що заважає вам заробляти на криптовалютах? 5 головних причин
  Чи відомо вам, що лише з початку 2017 року Биткоин подорожчав більш ніж на 200%, а ті інвестори, які вклали в нього гроші ще кілька років тому, вимірюють свій…
  22 вересня 20:49
  Як створити свою криптовалюту і зробити її успішною? Короткий посібник
  Ви ніколи не задавалися питанням про те, як створити свою криптовалюту? І дійсно, адже сьогодні кожна людина при наявності комп’ютера та доступу до інтернету…