Чи знаєте ви, що рівень смертності серед електриків значно вище, ніж серед поліцейських, а шахтарі у вугільних шахтах гинуть набагато частіше, ніж професійні військові? Однак подібні дані зовсім не зупиняють людей, які вирішили освоїти найбільш небезпечні професії в світі і присвятити їм своє життя. Отже, де ж найбільш великий ризик для життя людини, і яку роботу по праву можна вважати найбільш важкої і суворою? А щоб дізнатися відповіді на це питання, читайте далі.

Зміст:

 • Шахтарі
 • Лісоруби
 • Висотники
 • Рибалка у відкритому морі
 • Пожежники
 • до змісту ↑

  Шахтарі

  Природно, що всі роботи під землею пов’язані з великою небезпекою і ризиком для життя. Причому особливу загрозу представляють вугільні шахти. Тільки уявіть собі, наскільки важко управлятися з громіздким відбійним молотком та буровими установками в тісному просторі на глибині в десятки, а то і сотні метрів, де постійно не вистачає чистого повітря і клубочаться хмари пилу.

  І це при тому, що практично в будь-який момент може статися обвал, а від найменшої іскри тут же здатний спалахнути метан, який постійно виділяється з гірських порід. Додайте сюди застаріле обладнання і часте нехтування правилами безпеки заради підвищення вироблення вугілля. У багатьох малорозвинених країнах щорічно гине близько 5-6% всіх шахтарів.

  до змісту ↑

  Лісоруби

  Працівники цієї спеціальності працюють на поверхні, але від цього їхня професія не стає менш небезпечною. Насамперед, варто відзначити працю в умовах дикої природи. Так, ділянки лісозаготівлі практично завжди суттєво віддалені від цивілізації і, якщо трапиться яка-небудь надзвичайна подія, то надати допомогу постраждалим зможуть далеко не відразу.

  Причому сама робота ведеться за допомогою такого обладнання, як великі сокири і бензопили. І навіть якщо ви вмієте з ними майстерно звертатися, то завжди великий ризик потрапити під падаючий багатотонний стовбур. Саме тому лісозаготівельники дотримуються суворих правил безпеки. Згідно зі статистикою, за 2008 рік з кожної тисячі лісорубів загинуло 1-2 особи. І це лише офіційні дані. Але тут найбільш небезпечні професії тільки починаються.

  до змісту ↑

  Висотники

  Ви коли-небудь замислювалися над тим, хто миє скла вікон хмарочосів, перевіряє стан антен на багатометрових вишках і займається обслуговуванням всіх висотних будівель? Саме такі завдання як раз і виконують висотники – покрівельники, монтажники, будівельники, електрики та ін. Робота таких фахівців нагадує скелелазіння, де доводиться використовувати безліч страхувальних ременів, петель, захоплень та іншої необхідної екіпіровки.

  Робочий процес відбувається на висоті в кілька десятків, а той сотень метрів над землею, де різна негода і вітер відчувається особливо сильно. Причому працювати часто доводиться за будь-яких погодних умовах.

  до змісту ↑

  Рибалка у відкритому морі

  Варто відзначити, що улюблена багатьма риболовля – це далеко не завжди спокійне проведення часу біля берега якої-небудь річки або невеликого озера. Існує чимало людей, для яких рибальство є серйозною і дуже небезпечною роботою. Такі фахівці є членами особливих морських команд, які на риболовних суднах виходять у відкрите море або океани.

  Щодня таким людям не тільки доводиться боротися з непокірною морською стихією, але і управлятися з громіздким обладнанням і непередбачуваною погодою. У деяких випадках одне плавання може тривати кілька місяців. А рівень смертності становить близько 120 осіб на кожні 100 000 рибалок в рік, що вважається цілком високим показником.

  до змісту ↑

  Пожежники

  Звичайно, за століття протиборства з вогняною стихією людство навчилося дуже багато чому. Сучасні пожежні проходять особливу навчання і спеціальну підготовку. При цьому для боротьби з бурхливим полум’ям використовується краще спорядження і сучасна екіпірування. Але все ж це аж ніяк не гарантує, що пожежний зможе уникнути будь-яких небезпечних травм або навіть смертельного результату.

  Сьогодні навіть у найбільш розвинених країнах під час спроби погасити пожежу гинуть тисячі фахівців в рік. Пожежникам загрожує не тільки обвал будівлі, сам вогонь і чадний газ, але і велика ймовірність вибухів різних речовин і предметів.

  Тепер ви добре знаєте про найнебезпечніших професій в світі. А, може бути, у вас є своя особлива думка з цього приводу?

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  14 березня 10:02
  ТОП–4 найбільш простих і надійних способів заробітку в інтернеті. Де можна реально заробити без обману і вкладень?
  Варто визнати, що фінанси є однією з найбільш важливих сфер життя кожної людини. Та й, мабуть, важко знайти такого громадянина, який був би повністю задоволений своїми доходами і не бажав заробляти більше. У зв’язку з цим багато людей намагаються знайти прості способи заробітку в інтернеті, щоб при мінімумі витрачених зусиль отримувати максимум результату. А щоб ви не втрачали свого часу дарма на пошуки необхідної інформації, далі ви знайдете перевірені варіанти заробітку,…

  24 лютого 13:46
  Як стати більш продуктивним, працюючи вдома
  Робота на дому володіє багатьма перевагами, тому є привабливим джерелом доходу. Початківці підприємці, фрілансери, фахівці різних професій…

  31 грудня 17:13
  Правильне планування кар’єри: з чого почати?
  Успіх кожної людини залежить від його вміння планувати своє життя, в тому числі і кар’єрне зростання. Тому важливо знати, якими правилами і нюансами відрізняється…
  22 грудня 09:29
  ТОП–10 кращих професій, які дозволять вам подорожувати
  Варто відзначити, що більшість людей часто мріє про пригоди та подорожі в далекі країни. Благо, законодавством передбачено один або ж два…
  16 грудня 09:08
  ТОП–10 найприбутковіших професій для ледарів. Де працювати найлегше?
  Якщо вам відчайдушно нічого не хочеться робити, а особливо напружуватися, але при цьому є потреба в грошах, то не поспішайте засмучуватися. Адже насправді стоїть тільки…
  15 листопада 17:05
  6 видів зимового бізнесу, на яких можна заробити в Новий Рік і після нього
  Для підприємливих людей новорічні свята – добра нагода заробити. Існує безліч ідей як організувати прибутковий зимовий бізнес. Можна завжди…