Хотіли б ви працювати в будь-яких зручних для вас умовах, без прив’язки до певного місця, вільно переміщатися по світу, самостійно вибудовувати свій робочий графік і бути самому собі начальником? Якщо ж так, то вам обов’язково потрібно ознайомитися з найбільш популярними професіями в інтернеті, які дозволять вам працювати віддалено прямо з вашого будинку, перейшовши на абсолютно новий рівень якості життя. А щоб дізнатися про це докладніше, читайте далі.

Зміст:

 • Копірайтер
 • Перекладач
 • Веб-програміст
 • Розробник мобільних додатків
 • Веб-дизайнер
 • Архітектор
 • Видеомонтажер
 • Адміністратор соціальних мереж
 • Спеціаліст по контекстній рекламі
 • Менеджер інтернет-проектів
 • Блогер
 • Онлайн-консультант
 • Яка онлайн-професія підходить саме вам?
 • Навчання та працевлаштування
 • до змісту ↑

  Копірайтер

  Фактично копірайтер – це фахівець, який за допомогою одних лише слів вміє продавати найрізноманітніші товари, послуги і, звичайно, заробляти цим гідні гроші. Такі працівники займаються створенням текстів, комерційних пропозицій, е-мейл розсилки рекламних слоганів, сценаріїв для рекламних роликів на телебаченні або радіо та інших рекламних матеріалів. Одним словом, роблять усе можливе для збільшення показників продажів у бізнес своїх клієнтів за допомогою текстів. Діапазон заробітків досить широкий – від 300 до 2000$ за місяць.

  До галузі створення текстового матеріалу слід також віднести і такі інтернет-професії, як веб-автор або ж веб-райтер (створення різних інформаційних текстів), коректор (виправлення різних помилок), рерайтер (переписування тексту своїми словами, зберігаючи основний зміст), контент-менеджер (управління командою авторів, створення контент-плану) і транскрибатор (розшифровка аудіоформату в текстовий вид).

  Навчання та працевлаштування:

  • Спробуй свої сили — безкоштовний початковий відеокурс від Школи Копірайтингу Юлії Вовкодав.
  • Як стати успішним копірайтером — безкоштовний підручник від Школи Копірайтингу Юлії Вовкодав.
  • Робота для копірайтерів: eTXT, TextSale, Advego, QComment.

  до змісту ↑

  Перекладач

  Продовжуючи тему віддаленої роботи з текстами, слід окремо згадати про вакансії перекладача. Суть даної професії зрозуміла всім – необхідно переводити певний текстовий матеріал з однієї мови на іншу. Причому в мережі затребувані фахівці з найрізноманітнішим мовам – від традиційних англійського, італійського та німецького до більш екзотичних португальської та тайської мови. Зарплата таких фахівців зазвичай становить 400-1500$ в місяць, в залежності від рівня володіння мовою і обсягів роботи.

  Серед схожих спеціальностей тут слід виділити посаду технічного перекладача, перекладача художніх текстів, цілих сайтів, реклами і рекламних слоганів, а також перекладачів фільмів, комп’ютерних ігор і різних презентацій.

  Навчання та працевлаштування:

  • ЄШКО — програми навчання іноземним мовам різного рівня. Почати можна з безкоштовних пробних уроків.
  • EnglishDom — безкоштовний пробний урок з англійської мови + два уроки в подарунок від школи англійської мови по скайпу.
  • Робота для перекладачів: eTXT, Advego.

  до змісту ↑

  Веб-програміст

  Практично всі сучасні сайти керуються програмами, розробкою яких якраз і займаються веб-програмісти. Хороший фахівець в даній області вже точно не залишиться без роботи. Суть цієї затребуваною інтернет-професії полягає в тому, що веб-програміст займається створенням і модифікацією різноманітних програм і скриптів, керуючих роботою сайтів і всіляких інтернет-сервісів. До цієї ж сфери діяльності варто віднести створення сайтів з нуля і розробку додатків для мобільних пристроїв. Заробітки даних працівників зазвичай стартують з позначки в 500-700$ в місяць і вище.

  Також до області програмування, обслуговування комп’ютерів і мереж відносяться такі спеціальності, як системний адміністратор (у сисадміна широкий спектр завдань – від налаштування декількох комп’ютерів до розробки, підтримки і забезпечення безпеки складних систем), тестувальник (тестування різного ПЗ з метою виявлення проблем і неполадок) і вебмастер (підтримка, оновлення та адміністрування різних сайтів, універсал «на всі руки» в мережі).

  Навчання та працевлаштування:

  • Веб-розробник, Системний адміністратор, Тестувальник ПЗ і інші професії від онлайн-університету GeekBrains — навчання з гарантованим працевлаштуванням. Немає зараз грошей? Є розстрочка! Також можна почати з безкоштовних курсів і вебінарів.

  Але тут список професій в інтернеті лише починається.

  до змісту ↑

  Розробник мобільних додатків

  Якщо ви часто щось купуєте в інтернет-магазинах, користуєтеся онлайн-банкінгом, відвідуєте якісь навчальні інтернет-проекти і просто є активним користувачем Всесвітньої павутини, то напевно вже не раз помічали, що всі подібні сайти вже давно випустили свої додатки для мобільних пристроїв. Найбільш наочний приклад – це мобільні програми для соцмереж і різних електронних платіжних систем.

  Природно, що ті фахівці, які займаються розробкою таких додатків, є одними з найбільш затребуваних працівників в мережі. Хороший фахівець в даній області цілком здатний заробляти від 1000$ в місяць. Що стосується суміжних спеціальностей, то тут все більше залежить від самої тематики програм, що розробляються.

  Навчання та працевлаштування:

  • Mobile-розробник, Програміст iOS, Програміст Android і інші професії від онлайн-університету GeekBrains — навчання з гарантованим працевлаштуванням. Немає зараз грошей? Є розстрочка! Також можна почати з безкоштовних курсів і вебінарів.

  до змісту ↑

  Веб-дизайнер

  Представника даної інтернет-професії можна описати як художника з технічним ухилом або ж програміста з почуттям естетики. Як «технар», такий фахівець утримує у себе в голові безліч технічних вимог до дизайну сайту, а як творець, він шукає нестандартні рішення для складних проблем. По суті, веб-дизайнери створюють сам зовнішній вигляд майбутнього сайту, визначають, де саме будуть знаходитися різні елементи, оформляють їх і вирішують, як взагалі буде відбуватися взаємодія користувача з сайтом. Хороші веб-дизайнери цілком здатні заробляти від 900-1500$ в місяць і більше.

  До суміжних спеціальностей варто віднести інформаційного дизайнера (займається «наведенням порядку» на сайті з метою більш зручного сприйняття інформації), дизайнера інтерфейсів (забезпечення зручності навігації на сайті), ілюстратора, а також графічного дизайнера (створення логотипів, фірмового стилю) і дизайнера поліграфії (буклети, календарі, візитки тощо).

  Навчання та працевлаштування:

  • Веб-дизайнер, Дизайнер інтерфейсів, Графічний дизайнер та інші професії від онлайн-університету GeekBrains — навчання з гарантованим працевлаштуванням. Немає зараз грошей? Є розстрочка! Також можна почати з безкоштовних курсів і вебінарів.

  до змісту ↑

  Архітектор

  Як відомо, архітектори займаються проектуванням будівель, споруд та розробкою всієї архітектурно-будівельної частини проекту. У завдання таких фахівців входить розробка планів, фасадів і розрізів різних житлових будівель (або промислових споруд) у необхідному стилі за допомогою відповідних комп’ютерних програм. Такі фахівці затребувані як в штаті удавленних співробітників, так і для різних приватних замовлень на сайтах фріланса. Можливості заробітку – від 400-500 доларів в місяць і більше.

  Серед суміжних інтернет-професій варто відзначити дизайнера інтер’єрів, ландшафтного дизайнера (наочне уявлення дизайну прибудинкової території), 3D-дизайнера (розробка високоякісної графіки для друку, відео, кліпартів, заставок, презентацій та ін) а також інженерів різного профілю.

  до змісту ↑

  Видеомонтажер

  Швидше за все, ви вже помітили, яку небувалу популярність за останні 5-10 років придбали в мережі різні відеоролики. І це зовсім не дивно, адже набагато простіше і цікавіше переглянути барвистий відеоролик з озвученими текстом, ніж просто читати статтю. Так, багато сайтів і різні інтернет-компанії роблять відеопрезентації і просто тематично відео з метою розваги користувачів і залучення нової аудиторії до своїх продуктів. Видеомонтажеры за допомогою спеціальних програм для обробки аудіо та відео якраз і займаються створенням подібних матеріалів. Зарплата – 400-1000$ в місяць.

  Тут же слід згадати про таких затребуваних професіях в інтернеті, як фотографи та фотодизайнеры, які не тільки займаються самим фотографуванням, але і добре розбираються в обробці отриманих знімків та зображень.

  Навчання та працевлаштування:

  • 1Day1Step – навчання затребуваним інтернет-професій: Адміністратори Вконтакте і Facebook, Фахівці з контекстної і таргетованої реклами, Дизайн і Photoshop для соц. мереж, Онлайн-консультант, Відеомонтаж та ін. Почати можна з безкоштовних вступних курсів.

  до змісту ↑

  Адміністратор соціальних мереж

  Як правило, фахівці по роботі в соцмережах займаються просуванням послуг і різних продуктів компаній, інтернет-магазинів, підприємців та ін. Такі працівники «ведуть» різні тематичні групи і спільноти, створюють для них розважальний і корисний матеріал, а також залучають до них нових користувачів. Діапазон місячних заробітків даних фахівців – 300-1000$ в місяць. В основному тут слід виділити дві спеціалізації.

 • SMM-спеціалісти. В їх завдання входить просування товарів, послуг, робота в інтернеті з іміджем певного бренду, пошук і нейтралізація негативу від користувачів. Головна мета – це залучення на ресурс замовника якомога більшої аудиторії з соцмереж.
 • SMO-фахівці. Такі люди більше оптимізують сайт під вимоги і бажання користувачів соцмереж. Головним завданням є утримання відвідувачів на сайті, стимулювання аудиторії до активності (репости, залишення коментарів, активна взаємодія з сайтом).
 • Навчання та працевлаштування:

  • SMM-менеджер та інші професії від онлайн-університету GeekBrains — навчання з гарантованим працевлаштуванням. Немає зараз грошей? Є розстрочка! Також можна почати з безкоштовних курсів і вебінарів.
  • Професія Адміністратор ВКонтакте – безкоштовний початковий курс від центру навчання онлайн-професіям 1Day1Step.
  • Професія Адміністратор Facebook – безкоштовний початковий курс від центру навчання онлайн-професіям 1Day1Step.

  до змісту ↑

  Спеціаліст по контекстній рекламі

  Працівники даної сфери за допомогою різних програм і сервісів створюють рекламу і проводять цілі рекламні кампанії в мережі. Найчастіше під назвою даної інтернет-професії маються на увазі фахівці з Яндекс Директ і Google AdWords. Напевно ви вже помічали, що після певного часу, проведеного в інтернеті, на різних сайтах починає з’являтися приваблива реклама саме з тими пропозиціями, які ви недавно шукали. Це і є та сама контекстна реклама, створенням і налаштуванням якою займаються ці працівники. Середній заробіток 500-1200$ за місяць роботи.

  Серед схожих онлайн-професій варто відзначити вакансію менеджера з продажу (робить все для реалізації товару, обзвон клієнтів), менеджера з інтернет-реклами (управління і координування цілої команди рекламних фахівців, запуск рекламної кампанії та оцінка її ефективності).

  Навчання та працевлаштування:

  • Спеціаліст по контекстній рекламі — безкоштовний експрес-курс від центру навчання онлайн-професіям 1Day1Step.
  • Контекстна реклама з 0 до PRO — 13-тижневий курс щодо ефективного залучення трафіку від онлайн університету Skillbox. По завершенні — диплом.
  • ConvertMonster — практичне навчання з контекстної і таргетованої реклами, SMM, e-mail маркетингу, створення landing page і веб-аналітиці для фахівців і підприємців. Є безкоштовні курси і семінари.

  до змісту ↑

  Менеджер інтернет-проектів

  Зазвичай для реалізації якого-небудь проекту в мережі необхідна ціла команда з різнопрофільних фахівців і, звичайно ж, той чоловік, який буде керувати цією групою, координувати всі дії співробітників і стежити, щоб вся необхідна робота виконувалася в терміни згідно з наміченим планом. Величина заробітку – від 1000 до 2000$ в місяць і більше.

  До цій сфері також можна віднести різних керівників груп з фрілансерів і редакторів, які керують фахівцями з підготовки тексту з метою створення необхідного матеріалу.

  до змісту ↑

  Блогер

  Якщо ви вважаєте, що популярна і затребувана сьогодні інтернет-професія блогера є однією з найбільш простих, то сильно помиляєтеся. Так, в мережі ви можете знайти сотні найрізноманітніших авторських блогів, але лише одиниці з них «виходять в Топ», домагаються популярності і визнання своєї аудиторії. В основному блогер займається тим, що створює різні тексти, фото і відеоматеріали для свого авторського проекту – сайту в мережі. При наборі певної популярності такий блог вже можна монетизувати за допомогою тієї ж контекстної реклами, партнерських програм, різних платних оглядів та ін. Діапазон заробітків досить широкий – від 100 до 1000$ в місяць.

  Оскільки блогери часто самі займаються просуванням своїх сайтів, то до суміжних онлайн-професіям можна також додати спеціаліста з просування сайтів в ПС і верстальника («переклад» веб-сторінок на мову комп’ютерів з метою кращого сприйняття інформації).

  Навчання та працевлаштування:

  • Я Блогер — безкоштовна школа Євгена Вергуса.

  до змісту ↑

  Онлайн-консультант

  Якщо ви зайдете на сайт будь-якого інтернет-магазину, то вам відразу запропонують зв’язатися з онлайн-консультантом через чат на сайті або ж попросять ввести ваш номер телефону, щоб потім передзвонити вам. Саме такою справою і займаються онлайн-консультанти – відповідають клієнтам на різні запитання щодо роботи з сайтом, допомагають оформити замовлення і вирішити різні проблеми. Діапазон заробітків у середньому складає 200-500$ в місяць.

  До суміжних професій можна віднести вакансію телефонного оператора (обзвонщик) або ж менеджера з продажу не телефоні. Зазвичай такі люди займаються обзвоном потенційних клієнтів (холодні, теплі, гарячі дзвінки), пропонують зробити яку-небудь покупку і просто допомагають оформити замовлення.

  Навчання та працевлаштування:

  • Робота в Тінькофф Банку — безкоштовне навчання, практика та офіційне працевлаштування. Робота вдома через інтернет. Професії: оператори по залученню корпоративних клієнтів, з продажу автострахування, об’єктів нерухомості, банківських та іпотечних продуктів, холодних продажів.
  • Workle — безкоштовне навчання з подальшим офіційним працевлаштуванням у сферах: Туризм, Банківська справа, Страхування, Послуги зв’язку та ін

  до змісту ↑

  Яка онлайн-професія підходить саме вам?

  Отримаєте персональну рекомендацію: пройдіть тест і дізнайтеся, яку спеціальність ви зможете швидко освоїти і стати затребуваним високооплачуваним фахівцем.

  Пройти тест і отримати результати на e-mail

  * Тест розроблений за участю досвідчених спеціалістів з профорієнтації та розвитку кар’єри, і враховує ваші сильні сторони і переваги.

  до змісту ↑

  Навчання та працевлаштування

  Тепер вам добре відомі найбільш популярні та найбільш затребувані професії в інтернеті. А якщо ви хочете більш докладно дізнатися про тему роботи в мережі, підвищити свої професійні навички або ж опанувати нову професію для віддаленої роботи, то вам дуже допоможуть наступні нижче навчальні центри.

  Центри онлайн навчання інтернет-професій:

  • Школа копірайтингу Юлії Вовкодав — навчання затребуваною інтернет-професії Копірайтер. Почати можна з безкоштовного вступного курсу з 10 уроків.
  • 1Day1Step – навчання затребуваним інтернет-професій: Адміністратори Вконтакте і Facebook, Фахівці з контекстної і таргетованої реклами, Дизайн і Photoshop для соц. мереж, Онлайн-консультант, Відеомонтаж та ін. Почати можна з безкоштовних вступних курсів.
  • GeekBrains — навчання затребуваним інтернет-професій у сферах: Веб-розробка, Мобільна розробка, Ігри і десктоп, Маркетинг, Дизайн і ін. Почати можна з безкоштовних інтенсивів.
  • Нетология — навчання затребуваним інтернет-професій у сферах: Маркетинг, Управління проектами, Дизайн та UX, Програмування. Почати можна з безкоштовних вступних занять. При реєстрації знижка — дві програми навчання за ціною однієї!
  • ConvertMonster — практичне навчання з контекстної і таргетованої реклами, SMM, e-mail маркетингу, створення landing page і веб-аналітиці для фахівців і підприємців. Є безкоштовні курси і семінари.
  • Робота в Тінькофф Банку — безкоштовне навчання, практика та офіційне працевлаштування. Робота вдома через інтернет. Професії: оператори по залученню корпоративних клієнтів, з продажу автострахування, об’єктів нерухомості, банківських та іпотечних продуктів, холодних продажів.
  • 1PS — навчання просування сайтів, інтернет-маркетингу, SEO. Є безкоштовні курси і семінари. При реєстрації подарунок — 200 рублів на навчання!
  • Workle — безкоштовне навчання з подальшим офіційним працевлаштуванням у сферах: Туризм, Банківська справа, Страхування, Послуги зв’язку та ін

  Знайти роботу фахівцям перерахованих вище інтернет-професій можна на біржах фріланса.

  Біржі фріланса і віддаленої роботи:

  • eTXT,
  • Advego,
  • Kwork,
  • OfferLancer,
  • Weblancer,
  • Work-Zilla,
  • Workle.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  12 квітня 13:19
  8 ключових джерел пасивного доходу
  З економічної точки зору дохід буває активним і пасивним. Якщо при активному доході необхідно постійно докладати деякі зусилля для його отримання (заробітна плата, активні продажі тощо), то джерела пасивного доходу – це дивіденди з виконаної один раз роботи або з разово вкладених коштів. Багато мріють про такий спосіб заробітку, так як він не вимагає практично ніяких трудових витрат. Існує ряд можливостей отримання пасивного доходу. Кожен з них…

  6 квітня 09:43
  Як заповнити прогалини в резюме після тривалого безробіття?
  Отримати бажану роботу набагато важче, якщо ви не працювали тривалий час і маєте прогалини в резюме. Відсутність роботи протягом декількох місяців або років – це важливий…

  4 квітня 11:01
  Як відкрити бізнес на дому, і чи потрібна реєстрація?
  Популярності набуває такий різновид джерела доходу, як бізнес на дому. І це цілком зрозуміло. Багатьом не подобається працювати на когось іншого, вони…
  21 березня, 21:34
  Офіційна робота в інтернеті. Повний огляд сервісу Workle
  Що б ви сказали, якби вам було запропоновано офіційна робота в інтернеті з можливістю вибору сфери діяльності, якісним навчанням, багатообіцяючими…
  16 березня 15:51
  ТОП–5 найбільш небезпечних професій у всьому світі. Яка робота є найбільш ризикованою?
  Чи знаєте ви, що рівень смертності серед електриків значно вище, ніж серед поліцейських, а шахтарі у вугільних шахтах гинуть набагато частіше, ніж професійні…
  14 березня 10:02
  ТОП–4 найбільш простих і надійних способів заробітку в інтернеті. Де можна реально заробити без обману і вкладень?
  Варто визнати, що фінанси є однією з найбільш важливих сфер життя кожної людини. Та й, мабуть, важко знайти такого громадянина, який був би повністю…