Значне підвищення цін на комунальні послуги призводить до того, що багато громадян виявляються не в силах регулярно здійснювати платежі.

Тому росіяни часто просто перестають оплачувати комуналку.

При цьому важливо знати, чим загрожує несплата комунальних послуг.

Зміст:

 • Несплата комунальних послуг: можливі санкції
 • Як запобігти проблеми з оплатою комунальних послуг?
 • до змісту ↑

  Несплата комунальних послуг: можливі санкції

  З громадянами, котрі заборгували за комунальні послуги, прийнято боротися за допомогою таких методів:

  • пеня;
  • обмеження в послугах;
  • відключення від мережі;
  • виселення.

  Перший спосіб являє собою нарахування пені або відсотків від суми, яку мешканець квартири повинен сплатити комунальної організації. За правилами, встановлених Житловим кодексом, максимальний розмір пені пов’язаний з особливостями рефінансування Центробанку. Борг вписують в квитанцію окремо від інших рахунків.

  Подібно іншим борговим стягнень несплачені кошти за оплату комунальних послуг можна стягнути за допомогою суду. Як правило, боржника не викликають на засідання, оформляючи судовий наказ і в подальшому виконавчий лист.

  Комунальна організація може звернутися до судовим приставам для примусового стягнення боргу протягом 10-ти днів після відповідного судового рішення. Якщо в сумі заборгованості виникла помилка, боржник може подати відповідну заяву з обґрунтуванням неправильності розрахунку.

  Несплата комунальних послуг може переслідуватися і за допомогою обмеження постачання боржника. Якщо протягом 30-ти днів після попередження боржник не погасив борг, забезпечення його відповідним ресурсом може бути обмежена або припинена. При цьому комунальна організація повинна повідомити про майбутню санкції за 3 дня.

  Те ж стосується і відключення від мережі. Ця міра є тимчасовою і застосовується тільки, якщо боржник не відреагував на призупинення постачання. І в разі обмеження постачання, при відключенні від мережі відновлення подачі відповідного ресурсу повинно бути здійснено протягом 2-х днів після оплати боргу.

  Виселити з житла можуть тільки якщо всі попередні заходи не дали результату, і лише тоді, коли мешканці є наймачами за договором соцнайма.

  до змісту ↑

  Як запобігти проблеми з оплатою комунальних послуг?

  Несплата комунальних послуг може принести масу проблем. Нерідко самі постачальники ресурсів і керуючі організації помиляються при нарахуванні боргу. У зв’язку з цим при одержанні повідомлення про наявність боргу важливо звірити всі дані і переконатися в наявності і суму боргу.

  Якщо виявилося, що заборгованість все ж є, бажано відразу оплатити її та пеню, оскільки такі штрафи незначні і набагато більш вигідні, ніж інші санкції.

  Якщо людині загрожує відключення або призупинення подачі ресурсу, рекомендують звернутися в керуючу організацію з проханням надати розстрочку.

  Крім того, мешканці повинні знати, що обмеження подачі тепла або води не повинно шкодити іншим мешканцям будинку.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  27 лютого 16:10
  5 простих кроків до поліпшення матеріального становища при маленькому доході
  Фінансове добробут людини, сім’ї залежить не лише від суми місячного заробітку. Не менш важливо, скільки грошей ви витрачаєте, що в підсумку залишається, якщо, звичайно, взагалі що-небудь залишається. При правильному підході навіть з маленьким доходом можна підтримувати фінансовий стан на гідному рівні, а при бажанні і поліпшити матеріальне становище, причому це не так вже складно. Спочатку платите собі Правило «спочатку платите собі» є основоположним в грамотному управлінні фінансами…

  12 лютого 18:30
  12 найбільш дивовижних фактів про гроші. Чому так цікава історія фінансів?
  Чи знаєте ви, що 2-3 тисячі років тому в якості перших грошей люди використовували звичайні морські черепашки, пір’я птахів, сушену рибу, чай, какао-боби і навіть сіль? Як…

  27 січня 09:38
  Як навчитися правильно розподіляти свій час і встигати все?
  Як у нього виходить знаходити час для особистого життя, спорту та роботи? Як вона встигає виховувати дітей, готувати їжу, стежити за домашніми улюбленцями, та ще й добре…
  25 січня 11:30
  Як правильно вести сімейний бюджет?
  Довгоочікувана зарплата отримана, але якось швидко ці папірці зникають з гаманця, а в кінці місяця починаються пошуки по кишенях, раптом що завалялося, або відчайдушний…
  14 січня 12:49
  Що таке особистий фінансовий план і як правильно його скласти?
  Якщо ніяк не контролювати свої гроші, не вести урахування витрат і доходів, а також безвідповідально ставитися до своїх грошових потоків, то фінансові проблеми не…
  7 січня 08:16
  12 способів витратити гроші з максимальною користю
  Чи знаєте ви, що що 90% людей не помічають, що вони витрачають третину від своїх доходів? Погодьтеся, адже у вас була ситуація, коли до кінця місяця ви заглядаєте в гаманець…