Поняття ваучера багатьох подумки повертає в 90-е роки, коли в країні з’явилися такі приватизаційні папери.

Що таке ваучер сьогодні, і як його потрібно використовувати – про це можуть проконсультувати фахівці з цінних паперів та біржової торгівлі.

Зміст:

 • Ваучери: виникнення та сучасний стан
 • Що таке ваучер в наш час?
 • до змісту ↑

  Ваучери: виникнення та сучасний стан

  Ваучери мають певні спільні риси зі знайомими багатьом чеками, які виписуються на конкретну особу. Головною відмінною рисою при цьому є можливість обміняти ваучер не на готівкові кошти, як у випадку з чеком, а на матеріальну цінність або послугу. Умови обміну ваучера і терміни цієї процедури обов’язково обумовлюють письмово.

  Ваучери громадянам почали видавати в 1992 році. Тоді всім без винятку видавали папери, що мають номінал 10 тисяч рублів. Така сума була на ті часи була колосальною, але оскільки нові власники цінних паперів, які не знають правила дії ринкової економіки, не вміли ними розпоряджатися, мало хто зміг грамотно реалізувати їх потенціал. В той час можна було або відразу продати ваучери, отримавши за них мінімальну, але гарантовану суму, або вкласти в одне з державних підприємств, або купити ЧІФ з тим, щоб надалі отримувати дивіденди.

  Ваучери, які видавали громадянам у період після розпаду СРСР, в більшості випадків були використані нераціонально: приблизно третина власників ваучерів продали свої папери, близько чверті громадян довірили їх шахраям і тим самим втратили кошти, а деякі залишили їх собі або подарували родичам. За статистикою тільки 15% громадян зробили раціональні вклади, придбавши акції державних підприємств.

  Оскільки більшість власників паперів одномоментно позбавилися від них, продавши скупникам, це призвело до знецінення ваучерів. Таким чином, якщо відразу після видачі громадянам ваучерів вартість кожної такої папери була досить високою, то вже через рік вони стали набагато дешевше.

  до змісту ↑

  Що таке ваучер в наш час?

  Найбільше пощастило тим громадянам, які відразу ж після отримання ваучерів вклали їх у надійні державні підприємства – ймовірно, в цьому випадку вони отримали чималі дивіденди.

  Тим громадянам, які досі зберігають ваучери радянських часів, слід поцікавитися, які способи продажу існують, і які варіанти будуть найбільш вигідними. Наприклад, можна реалізувати їх ломбардам, що спеціалізуються на скупці предметів старовини. Незважаючи на пропозиції ломбардів з придбання ваучерів, більш вигідно продати їх колекціонерам, які часто готові давати за подібні раритети чималі гроші.

  Ті громадяни, які в свій час невдало вклали ваучери в одну з популярних тоді пірамід, можуть спробувати знайти цю організацію, так як багато з них так чи інакше збереглися. У цьому разі всім вкладникам покладені дивіденди. Хоча отримати які-небудь відсотки на таких підприємствах може бути досить складно.

  Незважаючи на те, що ваучери, які видавалися в 90-х роках, вже недійсні, зараз існують подібні папери, хоча і в дещо іншому форматі. Найбільш поширені наступні види ваучерів:

  • папери, що видаються туристичними фірмами після оплати туристами певного комплексу послуг;
  • папери торговельного призначення: в обмін на певний ваучер можна отримати заздалегідь обумовлену послугу або товар.

  Таким чином, незважаючи на те, що з моменту видачі ваучерів минуло більше 20 років, багато власників цих цінних паперів можуть і зараз отримати певну вигоду. При цьому важливо розуміти, що таке ваучери, для чого вони призначені, і як можна використовувати їх потенціал.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  4 травня 14:21
  Покупка поштових марок: розглянемо цей варіант інвестицій
  Покупка поштових марок – вигідна це інвестиція? Досвід зарубіжних інвесторів говорить про можливості пристойного доходу від вкладень у поштові марки. Схожий приклад: нумізматика – вже загальновизнаний вид професійного інвестування. Викарбувані дрібним тиражем металеві гроші з часом лише ростуть в ціні. Поштова марка, як фінансова цінність Колекціонування, як правило, далеко від класичних способів інвестування. Окремі рідкості являють собою серйозну…

  1 травня 09:46
  Вклади Тінькофф банку: характеристика і процес дистанційного відкриття рахунку
  Примножити свої заощадження хоче кожен. Одним з найбільш надійних інструментів інвестування стали вклади Тінькофф банку. Громадянину спочатку відомий розмір…

  28 квітня 08:42
  Що таке облігація? Вигідний інструмент інвестування
  Поняття облігації абсолютно несправедливо у багатьох громадян асоціюється з якимись несучасними фінансовими процедурами. Але насправді операції з облігаціями…
  14 квітня 23:09
  Особливості знеособленого металевого рахунку: плюси і мінуси, особливості інвестування
  В банківських установах можна відкривати рахунок не тільки у валюті або рублях. Набирає популярність нова послуга – знеособлений металевий…
  30 березня 11:45
  Дивідендні акції: особливості стабільного джерела доходу
  Особливо цінуються серед досвідчених інвесторів дивідендні акції. Вони дають можливість отримати гідний заробіток і, до того ж, досягти приросту котирувань. Однак…
  8 березня 17:06
  Куди вкласти 100000 рублів? Найоптимальніші варіанти для інвестора
  Іноді наявність фінансів не стільки радує, скільки викликає тривогу. У період економічних потрясінь хочеться максимально убезпечити наявні кошти. Якщо велику…