Поняття облігації абсолютно несправедливо у багатьох громадян асоціюється з якимись несучасними фінансовими процедурами.

Але насправді операції з облігаціями можуть принести значний дохід.

Необхідно точно розуміти, що таке облігація.

Зміст:

 • Що таке облігація? Головні правила
 • Як купувати облігації? Етапи, послідовність
 • до змісту ↑

  Що таке облігація? Головні правила

  Облігація належить до різновидів цінних паперів, що мають борговий характер. Основне призначення її полягає в тому, що після того, як спливає термін, передбачений документом, що його власник має право отримати виплату по самій сумі облігації, а також відсотки по ній.

  Придбавають облігації так само, як і інші цінні папери, емітенти. В якості цих гравців ринку виступають юридичні особи. Крім того, це можуть бути органи місцевого самоврядування або виконавчої влади. Саме ці органи є відповідальними за виконання умов договору, насамперед, виконання прав осіб – учасників договору.

  У багатьох випадках покупці облігацій за своєю суттю є інвесторами підприємств, так як часто компанії, які потребують розширення своєї діяльності, але не мають достатніх грошових коштів, що випускають такі папери. Облігації на певний строк продають приватним особам, які після закінчення обумовленого в договорі періоду отримують належні їм кошти.

  За російськими законами мінімальна сума, вкладається в облігації, може становити 1 тисячу рублів, обмеження при цьому немає: чим більший капітал буде витрачений на облігації, тим більшим у результаті стане дохід.

  Облігації бувають декількох видів, на їх класифікацію впливає тип емітента. Так, вони можуть бути:

  • державні,
  • муніципальні,
  • корпоративні.

  Найризикованішими фахівці називають облігації, які відносяться до першої різновиду, оскільки за випуск таких цінних паперів відповідає Міністерство фінансів. Термін обігу облігацій державного типу досягає 25 років. Те, наскільки облігації будуть вигідними, повністю залежить від терміну їх дії і досягає зазвичай 8-10 відсотків.

  Випуск муніципальних облігацій перебуває у відомстві одного з федеральних суб’єктів, наприклад, однієї з областей країни. В теорії дохід, який можна отримати при купівлі таких облігацій, вище, але несуттєво.

  Більш високою прибутковістю, яка доходить до 20%, відрізняються корпоративні облігації. Випускають їх комерційні компанії. Правда, слід пам’ятати, що надійність таких облігацій не настільки висока.

  Облігації можуть мати короткий термін дії (до 2 років) або довгий (більше 5 років), існують і середньострокові папери. Виплату за облігації в різних випадках можуть проводити як у рублях, так і в іноземній валюті.

  до змісту ↑

  Як купувати облігації? Етапи, послідовність

  Купують цінні папери цього роду наступними шляхами:

  • самостійно, без посередників. Цей спосіб буде дешевшим, так як брокери за свої послуги беруть певну плату;
  • за допомогою брокерів – фізичних або юридичних осіб, які займаються пошуком покупців та продавців облігацій. Цей метод більш надійний, тому що є певна гарантія від обману;
  • оформлення ліцензії та реєстрація на біржі. Такий метод більш тривалий і дорогий, але буде підходящим для тих, хто планує зайнятися серйозною діяльністю в цій сфері.

  Отже, перед тим як зважитися на придбання цінних паперів такого типу, необхідно точно зрозуміти, що таке облігація, і які процеси відбуваються на цьому ринку. Важливо також переконатися в тому, що покупець облігацій володіє знаннями та часом, щоб відслідковувати стан цього ринку.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  14 квітня 23:09
  Особливості знеособленого металевого рахунку: плюси і мінуси, особливості інвестування
  В банківських установах можна відкривати рахунок не тільки у валюті або рублях. Набирає популярність нова послуга – знеособлений металевий рахунок. Характеристика рахунка Що собою являє ОМС? Це рахунок, на якому видно кількість зливків, що зберігаються на ньому. З їх допомогою можна контролювати рух знеособленого металу. Заходи відображаються в грамах. Рахунки відкривають на наступні види металів: золото; платина; срібло; паладій. Не можна сказати, на…

  30 березня 11:45
  Дивідендні акції: особливості стабільного джерела доходу
  Особливо цінуються серед досвідчених інвесторів дивідендні акції. Вони дають можливість отримати гідний заробіток і, до того ж, досягти приросту котирувань. Однак…

  8 березня 17:06
  Куди вкласти 100000 рублів? Найоптимальніші варіанти для інвестора
  Іноді наявність фінансів не стільки радує, скільки викликає тривогу. У період економічних потрясінь хочеться максимально убезпечити наявні кошти. Якщо велику…
  12 грудня 14:55
  Переваги довірчого управління на Форексі
  Одним з об’єктів вкладення коштів і служить інструментом заробітку валютний ринок Форекс. Він користується великою популярністю у інвесторів. Багато початкуючих…
  9 грудня 21:26
  Куди вкласти невелику суму? Розглянемо ключові види інвестування
  Існує безліч варіантів інвестицій великих грошових сум, при цьому бажаючі вкласти невелику суму не завжди можуть знайти застосування своєму…
  22 листопада 09:09
  Як вигідно купити долари? Основні важливі аспекти
  Долари США є валютою, яку громадяни часто інвестують власні кошти. Питання про те, як вигідно купити долари, актуальне завжди. Для вигідного…