Варто зазначити, що сьогодні про криптовалюте жодного разу не чув тільки той чоловік, який зовсім далекий від реалій інтернет-простору та новин фінансового світу. Але досі багато людей все ще не розуміють, що ж це таке, навіщо потрібна така валюта і як це взагалі працює. А далі ви як раз і прочитаєте всю необхідну інформацію про те, що таке криптовалюта простими словами, дізнаєтеся її історію, переваги, недоліки та основні види цифрових грошей.
Зміст:

 • Що таке криптовалюта?
 • Майнінг криптовалют. Як отримати монети?
 • Історія створення
 • Переваги та особливості криптовалют
 • Недоліки кріптовалюти
 • Основні види криптовалют
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Що таке криптовалюта?

  Криптовалюта – це цифрова або ж віртуальна валюта, яка володіє власними одиницями – монетами або коинами (від англ. Coin, тобто монета). По суті, це гроші у віртуальному просторі, які на відміну від тих же фіатних традиційних засобів не мають свого фізичного вираження. Однією з головних особливостей таких грошей є повна захист від будь-яких підробки, так як в цифрових монетах зашифровані дані, що не підлягають копіюванню. Сама можливість створення зашифрованих даних забезпечується криптографією, що, власне, і визначило використання приставки «крипто» у назві.

  Тут може виникнути логічне запитання – чим же відрізняється криптовалюта від тих же традиційних рублів або доларів, які знаходяться на наших банківських картках і електронних платіжних системах? Для того щоб традиційні засоби з’явилися на вашому електронному рахунку, вони повинні бути спочатку внесені на нього у своєму фізичному еквіваленті. Наприклад, через платіжні термінали або ті ж банківські каси. При цьому так само ви можете перевести їх назад. Наприклад, вивести гроші з ЕПС на вашу карту та через банкомат зняти готівку. Тобто в даному випадку електронний варіант грошей є лише однією із зручних форм їх подання.

  При цьому криптовалюта емітується, тобто створюється прямо в мережі інтернет. Вона ніяк не пов’язана ні з однією традиційною валютою типу доларів або євро і не має нічого спільного з будь-якої державної валютної системою світу. А відповідаючи на питання про те, що таке криптовалюта простими словами, відповідь буде наступним – це цифрові гроші, валюта інтернет-простору.

  до змісту ↑

  Майнінг криптовалют. Як отримати монети?

  Суть кріптовалюти полягає в тому, що це самостійні електронні фінанси, які може добувати будь-який користувач у мережі. Сам процес видобутку електронних монет називається «майнингом», який забезпечується потужностями комп’ютера, а зокрема процесором і відеокартою. Спочатку для його реалізації було достатньо одного ПК, відповідного програмного забезпечення та доступу до інтернету – чим більш потужне у вас обладнання, тим більше монет ви можете добути.

  Однак зараз у зв’язку з постійним зростанням курсу різних криптовалют процес майнінгу для звичайних користувачів стає все важче. Найбільш ефективними традиційно вважаються так звані ферми (збори потужного комп’ютерного обладнання в одній мережі) для максимального видобутку монет. Але одночасно з цим виникають і нові можливості, такі як наприклад хмарний майнінг.

  Сам процес майнінгу допомогою використання комп’ютерних потужностей застосовується для розв’язання різноманітних завдань щодо формування нових блоків в криптовалютной мережі. Причому з плином часу ці обчислення стають все більш складними, внаслідок чого підвищуються і вимоги до обладнання. При вирішенні цих алгоритмів видобуваються монети, тобто набори зашифрованих даних. Самим доказом наявності таких коін в мережі є блокчейн, що являє собою свого роду обліковий запис. Причому зберігається така криптовалюта децентралізовано у формі розподілу по багатьом мільйонам гаманців користувачів з різних куточків планети.

  до змісту ↑

  Історія створення

  Вперше сміливі думки про створення незалежної цифровий валюти з’явилися ще в 1992 році, коли знаменитий фізик Тімоті Мей зайнявся вивченням найбільш перспективних напрямків у розвитку Всесвітньої павутини. На той момент вже була розроблена і успішно застосована у багатьох областях криптографія. Багато фахівців, які обговорювали це питання заявляли, що ситуація з традиційними фінансами може змінитися лише з появою принципово нової системи.

  Так, першою людиною, який вирішив серйозно зайнятися розвитком цієї ідеї, став колишній інженер на ім’я Джим Белл, вперше розробив концепцію бірж. Саме він запропонував думка про те, що користувачі інтернету можуть здійснювати різні угоди без участі і навіть потай від будь-яких державних органів і всіх банків.

  Паралельно з цією ідеєю вже інші розробники стали замислюватися про можливості таких грошей. Незабаром у 1988 року Вей Дай розробив систему B-money, яка відрізнялася неможливістю відстеження грошових операцій.

  Але лише в 2008 році почався вже справді масштабний і помітний зсув в цьому середовищі. Саме тоді з’явилася перша криптовалюта під назвою Биткоин. Тут же варто відзначити, що вперше термін «криптовалюта» закріпився у всьому світі лише в 2011 році після публікації в журналі Forbes статті про Биткоине під назвою Crypto currency (Криптографічний валюта).

  Сама ідея створення Биткоина була запропонована якимсь анонімом під прізвиськом Сатоши Накамото, який відразу ж після створення свого творіння буквально зник з поля зору громадськості. З тих пір неодноразово приймалися спроби зі встановлення конкретної особистості людини або групи людей, які розробили протокол кріптовалюти Биткоин і створили першу версію, але жодна з них не привела до якогось успіху. Незабаром після появи Bitcoin стали з’являтися і інші види криптовалют, які теж були по достоїнству оцінені користувачами мережі.

  до змісту ↑

  Переваги та особливості криптовалют

  Щоб більш детально розібратися в суті кріптовалюти, варто докладно описати її переваги і важливі особливості.

  • Відкритий код. Завдяки саме цій особливості кожен користувач мережі може видобувати монети. Незважаючи на сьогоднішню складність всього цього процесу, дуже багато фахівці продовжують заробляти собі на життя таким способом.
  • Повна анонімність. Якщо з звичайними грошима всі ваші операції легко відстежити, то отримати будь-які дані про власника криптовалютного гаманця не вийде.
  • Децентралізація. Як вже говорилося, криптовалюта – це незалежна грошова одиниця. Тут немає контролю емісії і руху коштів на рахунку з боку держави.
  • Сувора обмеженість. Як правило, всі кріптовалюти випускаються в певному обсязі. Наприклад, 1 млн. віртуальних монет. Так, на сьогодні видобуто близько 13,5 мільйонів з 21 млн. монет Биткоина – більше цієї кількості монети випускатися не будуть.
  • Надійність. Підробка, злом, копіювання або знищення цифрових монет неможливі. Єдине, чого варто побоюватися – це втратити дані для входу в ваш гаманець.

  до змісту ↑

  Недоліки кріптовалюти

  • Висока волатильність. У різний час курс того ж Биткоина опускався до декількох сотень і піднімався до рекордних значень у кілька тисяч доларів. Такий актив може сильно зацікавити досвідчених трейдерів, але навряд з цього зможуть отримати особливу вигоду звичайні користувачі. Практично всі види цифрових грошей відчувають значні коливання в ціні. Правда, незважаючи на настільки сильний рух тренда, курс найвідоміших криптовалют неухильно зростає.

  • Ймовірність заборони. Досі деякі держави належать до криптовалюте з великим побоюванням. Багато країн ввели певні обмеження щодо їх використання, а порушники при виявленні можуть отримати штраф. Ряд європейських держав все ще знаходиться на шляху до пошуку компромісу в питанні використання даних коштів.
  • Небезпека втрати. Тут слід ще раз окремо згадати про небезпеку втрати коду доступу (ключа) до вашого криптовалютному гаманцю. Якщо ви випадково вилучите з ним файл або втратите його, то відновити доступ буде вже неможливо – копіюйте ці дані на флешку.
  • Зростаюча складність. З часом стає все важче добувати монети популярних криптовалют. Витрати на обладнання та електроенергію часто не окупаються, і добувати монети можуть в основному лише великі компанії.

  до змісту ↑

  Основні види криптовалют

  На сьогоднішній день існує вже кілька сотень різних криптовалют, кожна з яких володіє своїми особливостями і відмінностями. Тут же варто перелічити найбільш популярні з них.

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Ripple
  • Dash
  • EthereumClassic
  • Zcash
  • Monero
  • NEM
  • “Stratis

  Причому їх положення в рейтингу популярності постійно змінюється у відповідності з параметрами капіталізації. Що стосується покупки криптовалют, то це можна зробити через відповідні криптовалютные біржі, такі як EXMO, YoBit, LiveCoin та ін. Також обміняти гроші на необхідну вам криптовалюту без особливої праці можна за допомогою обмінних сервісів – в цьому вам допоможе сайт bestchange.ru.

  до змісту ↑

  Висновок

  Тепер вам добре відомо про те, що таке криптовалюта і в чому полягають її головні особливості та переваги. А може, ви вже визначилися з тим видом цифрових грошей, який слід придбати з перспективою на майбутнє?

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  6 серпня 13:49
  Повний огляд проекту Hashing24 (відгуки та рекомендації). Чому так вигідний хмарний майнінг?
  Навряд чи вам вдасться знайти хоча б одного активного користувача інтернету, який нічого не чув би про криптовалюте. Буквально з кожним днем інтерес до цифрових грошей стає все більше. І тут буде дуже актуальним питання про те, як же отримати заповітні криптомонеты? Насправді для цього існує безліч способів, але традиційно найбільш вигідним вважається майнінг, тобто використання комп’ютерних потужностей. Благо, вже немає ніякої необхідності купувати…

  28 липня 16:47
  Огляд криптовалютной біржі BitFlip.cc
  Кожен активний користувач мережі інтернет вже давно помітив, наскільки швидко за останні 2-3 роки зріс інтерес до різних криптовалютам. Так, курс вже всесвітньо…

  23 червня 21:10
  eToro – спілкуємося, вчимося, торгуємо і заробляємо на досвіді інших
  Прогрес породжує нові форми взаємодії. Добрався він і до фінансової ніші. Тепер на фондових ринках торгують через платформи, що володіють ознаками брокера і…
  5 лютого 20:01
  Докладний огляд біржі BITEXBOOK. Перша легальна біржа криптовалют в ЄАЕС
  Сьогодні буквально з кожним днем загальна кількість учасників на криптовалютном ринку стає все більше. Сама криптоэкономика постійно розвивається, зростає і у зв’язку з…
  9 грудня 14:36
  Як купити Биткоины, якщо ви зовсім нічого не тямите у цьому? Огляд сервісу Konvert.im
  Буквально з кожним днем ціна на Биткоин стає все більше і більше. Так, лише за останній тиждень вартість 1 ВТС зросла з 8740$ до 10780$. А адже ще місяць тому…
  17 листопада 16:59
  Що таке Bitcoin Cash? Невдала копія Биткоина або його головний конкурент?
  Багатьом користувачам мережі вже добре відомо, що першого серпня 2017 з’явилася нова криптовалюта, яка викликала цілу бурю протиріч. Причому окремі…