Кількість чинних кредитних договорів просто величезна, і серед них є маса проблемних позик, які банки всіма способами намагаються повернути. Ситуації, коли з громадянина вимагають повернути чужі кредити, не є рідкістю. Деколи це пов’язано з якоюсь помилкою, а деколи це навмисне дію колекторів, які намагаються повернути гроші шляхом тиску на абсолютно сторонньої людини. Так що ж робити, якщо у вас вимагають оплати кредити, який ви не брали?

Зміст:

 • Можливо, за вашим паспортом оформили кредит
 • Якщо ви десь залишали свої паспортні дані
 • Якщо ж вам надходять дзвінки з чужого кредиту
 • Як прибрати свій телефон з бази викликів колекторів?
 • Якщо з вас вимагають повернення кредиту, який взяв родич
 • до змісту ↑

  Можливо, за вашим паспортом оформили кредит

  Це цілком можливо, якщо ви не так давно втрачали паспорт. Зловмисник міг використовувати ваш документ для отримання кредиту шахрайським чином. На жаль, вихід з такої ситуації буде не швидким. Для банку позичальник — саме ви, ваше ім’я укладено кредитний договір, в ньому прописані ваші паспортні дані.

  Щоб позбутися цього кредиту, потрібно заклад кримінальної справи за статтею «Шахрайство». Поліція обов’язково призначить почеркознавчу експертизу, яка вкаже, що ви не підписували договір, ця підпис підроблений. Під час розгляду вас будуть турбувати банку і вимагати повернути кредит, це припиниться тільки після суду, який визнає, що ви не брали кредит.

  до змісту ↑

  Якщо ви десь залишали свої паспортні дані

  Зараз активно йде пропаганда захисту персональних даних. Громадянам кажуть, що не можна ніде без об’єктивних причин називати свої паспортні дані. Цілком можливо, що ви десь заповнювали якусь анкету з зазначенням своїх даних, та ще й копію паспорта у вас при цьому зняли. При наявності цих даних шахраєві не складе праці оформити на ваше ім’я кредит. Ця ситуація вирішується також через поліцію.

  до змісту ↑

  Якщо ж вам надходять дзвінки з чужого кредиту

  Часто трапляється й так, що з вас вимагають повернення кредиту, який взяв зовсім інша людина.

  Це може відбутися в наступних ситуаціях:

 • Хтось із ваших знайомих або родичів оформляв кредит і вказав ваш номер як телефон контактної особи.
 • Хто оформляв кредит і вказав ваш номер, як власний (найчастіше номери вказуються заявником навмання).
 • Хтось із ваших близьких взяв кредит і не повертає її.
 • Якщо йде активний процес стягнення, то у всіх перерахованих ситуаціях ваш номер телефону може виявитися в базі викликів колекторського агентства. На жаль, просто так забрати ваш телефон з цієї бази не вийде.

  Дзвінки колекторів регулює спеціальна програма. Агентство нагадує колл-центр, співробітники якого ведуть обдзвін боржників. Кількість працівників може обчислюватися десятками, а програма роздає дзвінки в хаотичному порядку. Тому ви постійно можете спілкуватися з різними колекторами.

  Звичайно, вам треба говорити, що ви не брали цього кредиту, що цей номер не боржника. Але вам все одно будуть постійно дзвонити, говорити одне і те ж, а деякі колектори можуть навіть загрожувати і тиснути психологічно.

  до змісту ↑

  Як прибрати свій телефон з бази викликів колекторів?

  Якщо ваші переконання колекторів не приносять результату, то доведеться зробити деякі заходи. Якщо дзвонять колектори з чужого кредиту, вам потрібно дізнатися, якому банку має громадянин. Далі вам потрібно зателефонувати по ” гарячій лінії цього банку (номер знайдете в мережі) і поцікавитися, як можна виправити ситуацію. Швидше за все, вам порадять звернутися у відділ стягнення цього банку.

  У відділі вам потрібно заявити, що ви не є клієнтом цього банку, що у вас немає перед ним непогашених зобов’язань. Обов’язково візьміть з собою паспорт, щоб підтвердити свою особистість. Вас можуть попросити написати заяву. Після цього банк повинен вплинути на те, щоб вам більше не дзвонили. Якщо ж вам все ще дзвонять по чужому кредиту, то тоді вже треба брати роздруківку дзвінків і звертатися в прокуратуру. Після прокурорської перевірки стягувачі відстануть.

  до змісту ↑

  Якщо з вас вимагають повернення кредиту, який взяв родич

  Дуже часто колектори починають тероризувати родичів боржника. Це один із заходів впливу. І, до речі, вона дуже дієва. Колектори дізнаються номер телефонів або адреси близьких боржника і починають їм телефонувати або зовсім наносити візити.

  Найчастіше тиск виявляється на літніх родичів, це більш дієво при стягненні. Родичу починають говорити про неприємності, які чекають боржника, можуть виникати і загрози фізичного впливу. Пенсіонери дуже педантичні в цьому питанні, тому часто за свій рахунок гасять прострочені кредити своїх дітей, онуків чи племінників. Це один з методів роботи колекторів — тиск на родичів.

  Родичам, які не відносяться до літніх, також телефонують. Але тут інша мета. Молоді громадяни більш досвідчені у фінансовому питанні, тому віддавати за когось кредити не будуть. Але вони стануть турбувати свого родича, який заборгував банку. Той буде відчувати почуття сорому і стане намагатися якомога швидше закрити борг. Цей метод теж добре працює.

  Так що, якщо дзвонять з банку за чужим кредитом, до якого ви не маєте ніякого відношення, то вихід тільки один — звернутися в банк з проханням припинити дзвінки. Якщо це не допомагає, то прокуратура обов’язково поставить крапку в цьому питанні.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  22 березня 14:34
  Як купити машину в кредит без внеску? Розглянемо реальні можливості
  Надання цільового кредиту на придбання автомобіля стандартно передбачає внесення певного розміру початкового внеску, який зазвичай становить мінімум 15-20% від ціни машини. Якщо врахувати, що автокредити найчастіше видаються на придбання нових авто, то позичальник для укладення кредитного договору повинен внести приблизно від 100 000 рублів власних коштів. Зрозуміло, що не у кожного є такі гроші, а придбати новий автомобіль все одно хочеться. От і доводиться…

  16 березня 14:16
  Як користуватися мультивалютного картою? Її особливості, функції та переваги
  Кредитні організації пропонують клієнтам скористатися пропозицією щодо придбання мультивалютної картки. Вважається, що даний платіжний інструмент зручний у…

  14 березня 15:43
  Як банк приймає рішення? Вивчаємо процес розгляду заявки на кредит
  При подачі заявки на кредит кожен банк починає процес розгляду, в результаті чого виноситься рішення про видачу кредиту або про відмову в його наданні. …
  10 березня 22:41
  Як терміново отримати мікрокредит онлайн? Найшвидший метод видачі позикових коштів
  Мікрофінансові організації активно ведуть свою діяльність, кількість їх клієнтів постійно збільшується. Отримати мікрокредит онлайн бажають громадяни, яким терміново…
  5 березня 15:18
  Як отримати кредит для погашення інших кредитів? Кілька способів для різних ситуацій
  Сильна закредитованість населення змушує громадян шукати різні виходи із ситуації при виникненні труднощів з виплатами кредитних боргів. Деякі позичальники…
  26 лютого 10:53
  Як отримати гроші в день звернення? Основні варіанти термінового кредитування
  Стандартні кредитні програми не дозволяють отримати гроші в день звернення. Банку потрібний час, щоб проаналізувати анкету позичальника, вивчити його варіанти і…