Робота колекторських агентств просто кипить. Кількість прострочених договорів розрахунок в геометричній прогресії, все більше банків і МФО регулярно звертаються за послугами стягувачів, забезпечуючи їх непоганим доходів. Мета колектора — зробити так, щоб боржник заплатив, і для цього застосовують різні, часом незаконні методи. Так що ж робити позичальникові, якого дістали колектори?

Зміст:

 • Якщо вам постійно дзвонять
 • Якщо колектор порушує норми кількості і часу дзвінків
 • Як позбутися від дзвінків колекторів назовсім?
 • Якщо колектор дзвонить вашим родичам
 • Якщо колектори переходять всі межі
 • до змісту ↑

  Якщо вам постійно дзвонять

  Взагалі, більшою мірою робота колектора пов’язана саме з телефонними переговорами. По телефону на боржника можуть тиснути психологічно, застосовувати непрямі загрози. По мірі зростання прострочення дзвінки можуть відбуватися все частіше.

  Колектори працюють зі спеціальним програмним забезпеченням, яке автоматично видається для дзвінків на номер боржника. Саме колекторське агентство являє собою колл-центр, де близько десятка або більше колекторів мають робочі місця.

  Велику частину часу колектори проводять на телефоні, телефонуючи за номерами, виданими програмою. Саме тому ви можете 10 разів на день говорити з різними людьми і відповідати на питання, на які вже відповідали сьогодні не раз.

  Закон регулює час, в яке стягувачі можуть турбувати боржника по телефону, це з 8-00 до 22-00. При цьому вказується, що дзвонити вони можуть не більше чотирьох разів на день. Поправки щодо кількості дзвінків були внесені в закон відносно недавно. При порушенні посадова особа (колектор) штрафується на 20000 рублів, а юридичне (агентство) на 100 000 рублів.

  до змісту ↑

  Якщо колектор порушує норми кількості і часу дзвінків

  Дуже часто колектори навмисно порушують законодавство, тому що безперервні дзвінки — хороший інструмент стягнення. Боржник знаходиться в постійній напрузі і буде робити все можливе, щоб заплатити борг і жити спокійно.

  Якщо вас дістають колектори, які порушують норми (телефонують більше 4-х разів на день, турбують вночі), то вам треба звертатися в прокуратуру. Але попередньо слід попросити абонента колектора представитися і вказати найменування агентства, інтереси якого він представляє.

  Після проведення прокурорської перевірки дзвінки в не встановлений законом час повинні припинитися. Агентству проблеми не потрібні, тим більше, що зараз за колекторів активно взявся уряд.

  до змісту ↑

  Як позбутися від дзвінків колекторів назовсім?

  Для багатьох позичальників ідеальним рішенням стане повне позбавлення від дзвінків колекторів. Це можна зробити в повній або частково мірою, використовуючи наступні методи:

 • Просто змінити номер, але при цьому нову СІМ-карту реєструвати не на себе. Колектори по своїх каналах можуть пробити всі ваші номери і дзвонити на кожен з них.
 • Заносити колекторів у чорний список або встановити спеціальний додаток «Антиколектор». Метод діє частково, тому що колекторські агентства можуть мати масу різних номерів. По мірі дзвінків вносите їх в чорний список.
 • Просто не брати трубку при дзвінки з невідомих номерів. Зазвичай боржники вже знають, з яких номерів їм дзвонять колектори. Навіть якщо номери телефонів різні, за кодом міста можна зрозуміти, що вам надходять місцеві дзвінки.
 • Поміняти номер, не брати трубку, встановити спеціальний додаток — це діючі заходи в ситуації, коли колектор дістає дзвінками. Але при цьому майте на увазі, що якщо ви не відповідаєте на телефон, будуть дзвонити вашим родичам і друзям, номери яких відомі колекторам.

  до змісту ↑

  Якщо колектор дзвонить вашим родичам

  Ніколи не давайте колекторам номер свого чоловіка, дітей, батьків, друзів та інших близьких осіб З метою стягнути заборгованість колектори часто застосовують метод психологічного тиску, коли дзвонять родичам. Вони можуть загрожувати, можуть просити закрити чужий кредит, шукати боржника, чи просити йому щось передати. Зрозуміло, що близькі починають тиснути на боржника, йому стає соромно, і він робить все можливе, щоб розплатитися з боргами.

  Навіть якщо ви не називали номери телефонів колекторам, але при оформленні заявки на кредит ви вказували дані контактних осіб, за цими даними і будуть надходити дзвінки.

  Якщо турбують колектори не самого боржника, а його близьких, то ситуація складна, вийти з неї може тільки той, кому надходять дзвінки. Він повинен звернутися в банк з претензією, вказавши, що не є клієнтом цього закладу, не брав у нього кредити тощо. Зразок претензії можна знайти в інтернеті. Якщо звернення в банк не допомогло, то варто звернутися в прокуратуру і Роскомнадзор, який стежить за нерозголошенням особистих даних громадян.

  до змісту ↑

  Якщо колектори переходять всі межі

  Якщо ви зіткнулися з колекторами, які порушують закон, потрібно негайно звернутися в поліцію, прокуратуру або Роскомнадзор. Порушеннями можуть бути:

  • погрози боржнику та його близьких;
  • псування майна боржника;
  • походи по сусідах і на роботу;
  • фізичні впливи;
  • розклеювання неприємних листівок;
  • написи в під’їздах і на двері.

  На жаль, дуже часто стягувачі застосовують такі заходи тиску на боржника. Якщо вам набридли колектори, і вони переступають межу закону, обов’язково звертайтеся в правоохоронні органи, тільки так ви зможете захистити себе і своїх близьких.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  4 січня, 15:05
  Взяти в кредит 30000 рублів: куди звертатися за видачею невеликої суми?
  Якщо людина замислюється про кредит, то не завжди мова йде про якийсь великий сумі. Деколи громадянам необхідно зовсім небагато, наприклад, хочеться взяти в кредит 30000 на поточні невеликі потреби. Отримання невеликого за розміром кредиту відрізняється від великих банківських позичок. Відрізняються умови видачі, характеристика кредиту, вимоги до позичальника. Крім того, звертатися за грошима можна не тільки банки, але і в мікрофінансові організації. Кредит 30000 рублів без довідок…

  2 січня 10:52
  6 правил, які допоможуть вам отримати вигідний кредит
  Бажання позичальників отримати найвигідніший кредит цілком логічно. Кожен хоче укласти оптимальний кредитний договір і отримати гроші в борг з мінімальною…

  1 січня 10:57
  Вигідні кредитні карти: користуємося кредиткою правильно і не переплачуємо зайвого
  Банки навперебій пропонують громадянам вигідні кредитні карти. Цей сегмент кредитування відрізняється великим попитом, тому банки і розробляють все нові і нові…
  31 грудня 00:05
  Як будуть стягувати кредит пристави? Процес виплати проблемного кредиту після рішення суду
  Банки до останнього відтягують момент подачі позовної заяви до суду, намагаючись стягнути заборгованість самостійно чи з допомогою колекторського агентства. Якщо…
  30 грудня 09:34
  Що робити, якщо у вас великі борги за кредитами, а платити їх нічим? Шукаємо вихід із ситуації
  На жаль, ситуація на кредитному ринку така, що величезна кількість громадян зіткнулося з неможливістю платити за рахунками в повному обсязі. Кількість прострочених…
  29 грудня 12:40
  Як виправити кредитну історію, прибравши з неї негативну інформацію?
  Останнім часом громадян, що мають негативне кредитне досьє, стає все більше. Населення сильно закредитовані, багато платять одночасно по кілька…