Вимагання грошей — злочин, який суворо карається законом, тому всім треба знати, що робити і куди звертатися, якщо вимагають гроші або інші матеріальні цінності.

Зміст:

 • Вимагання: способи та приватні випадки
 • Як захиститися від здирства?
 • Яке покарання чекає вимагачів
 • до змісту ↑

  Вимагання: способи та приватні випадки

  Закон дає певну трактування поняття вимагання: насамперед, це вимоги злочинців про надання їм грошей або інших цінностей, підкріплені погрозами. Як правило, злочинці загрожують заподіянням шкоди життю або здоров’ю самого громадянина або його родичам, заподіянням матеріального збитку або поширенням негативної інформації про свою жертву.

  Такі дії є злочином незалежно від того, чи матимуть вони дію, і погодиться потерпілий виконати умови зловмисників.

  У багатьох випадках злочинці вимагають гроші або інші цінності, які за законом належать жертви вимагання. Іноді з такими вимогами звертаються колектори чи інші кредитори, якщо громадянин тривалий час не повертає борг. При цьому кредитори у своїх прагненнях отримати назад свої гроші нерідко вдаються до вкрай агресивних методів, в тому числі фізичного насильства. У таких випадках навіть за наявності заборгованості закон стає на бік потерпілого.

  до змісту ↑

  Як захиститися від здирства?

  Заходи захисту від вимагання будуть залежати від обставин. Так, якщо злочинці пред’являють кому-небудь незаконні вимоги, бажаючи заволодіти грошима або майном, на які не мають прав, необхідно подати заяву в поліцію. У ньому потрібно викласти суть проблеми, вказавши, що має місце вимагання грошей. Щоб довести, що зловмисники вимагають гроші, бажано надати певні докази. До них можна віднести:

  • аудіозапис телефонних розмов, в яких підтверджується факт вимагання. Можна також надати деталізацію дзвінків з телефону потерпілого;
  • свідчення, надані свідками вимагання;
  • надання доказів побоїв, якщо вони мали місце.

  Якщо гроші вимагають за допомогою листів, у тому числі електронних, можна зробити їх роздрук як доказ.

  При отриманні листів з вимогою про повернення боргу з банку потрібно направити у фінансову структуру претензію щодо дій її співробітників.

  до змісту ↑

  Яке покарання чекає вимагачів

  Закон передбачає різні можливості покарання за вимагання. Залежить міра санкцій від конкретних умов порушень. Так, покарання може скласти до 4-х років позбавлення волі, якщо одна особа безпідставно вимагає видачу йому певної суми під загрозою заподіяння фізичної шкоди.

  Якщо та ж загроза виходить від групи осіб, покарання може збільшитися до 7 років. При цьому, вимагаючи подання грошової суми більше 1 мільйона рублів або особливо цінного майна аналогічної вартості, зловмисники можуть очікувати позбавлення волі на термін до 15 років. Такі терміни — не межа, особливо, якщо злочинці зважуються на викрадення людини з метою отримання викупу.

  Окремою категорією злочинів будуть випадки, коли вимагають гроші представники влади. Особливо серйозними випадками вважаються вимагання хабара співробітниками поліції. При допущенні таких дій посадовими особами найкращим методом буде звернення в ФСБ, при цьому обов’язково потрібно підготувати достатню кількість доказів факту вимагання.

  Таким чином, вимагання грошей є серйозним порушенням закону. Щоб захиститися від неправомірних вимог, необхідно знати законодавчі норми і методи захисту від зловмисників.

  Автор: Ірина Кірова

  Це вам буде цікаво

  28 квітня 09:23
  Як відкладати гроші без шкоди сімейному бюджету: поради фахівців
  При будь-економічної ситуації в країні тема особистих заощаджень не втрачає своєї актуальності. Економісти радять не брати грошей у борг у банку на придбання великих товарів або на закордонну поїздку, а систематизовано підходити до формування власного грошового запасу. Так як відкладати гроші виходить не у кожній сім’ї, то професіонали радить скористатися кількома порадами для організації акумуляції матеріальних засобів без значного збитку для бюджету…

  27 квітня 07:32
  Ефективне управління фінансами: робимо кроки до фінансового благополуччя
  Не багато люди вміють розпланувати свій бюджет хоча б на місяць. Але ефективне управління фінансами необхідно, так як воно дозволяє заощадити гроші….

  26 квітня 22:09
  Методи управління особистими фінансами: чотири конверти
  Управління особистими фінансами починається з переосмислення суті фінансового планування та зміни підходу до збереження капіталу. Основні проблеми, що заважають нам…
  19 квітня 21:00
  Банківська комірка Ощадбанку: умови відкриття та використання
  Кращим способом зберегти свої заощадження для більшості людей стає збереження коштів у банку. Те ж правило діє і для інших цінностей: для зберігання…
  29 березня 10:50
  Що робити, якщо карту заблокували за кордоном?
  Зручно брати з собою банківську картку, якщо ви збираєтеся їхати за кордон. Так гроші будуть при вас, при цьому не потрібно набивати гаманець готівкою і переживати за…
  18 березня 08:50
  Як накопичити мільйон? Прості практичні поради
  При наявності дорогої цілі і небажання звертатися за позиковими коштами можна спробувати зменшити поточні витрати і почати відкладати гроші. При відповіді на…