Якщо ви ще жодного разу не знаходили чиєїсь банківської картки, то рано чи пізно ви неодмінно зіткнетеся з цим питанням, так як, на жаль, це дуже поширене явище. Природно, що втратити або забути де-небудь свою карту – це у всіх сенсах вкрай неприємне і небезпечне подія для її власника. Так що при знахідку такої картки у вас з’являється чудова можливість повернути її невдалому власнику або як мінімум не дати їй потрапити в руки зловмисників. Так давайте ж у всіх подробицях розберемо це подія і чітко з’ясуємо, як слід себе вести в такій ситуації.

Зміст:

 • Чого робити точно не варто?
 • Як повернути карту її власникові?
 • Що робити, якщо нічого не відбувається?
 • Знищення карти – важливі моменти
 • Дії біля банкомату
 • Особливі випадки
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Чого робити точно не варто?

  Насамперед, варто позбутися від будь-якої спокуси скористатися знайденою банківської картою, навіть якщо такий є. Це особливо актуально в тому світлі, що сьогодні часто випускаються іменні картки, якими можна вільно розраховуватися в супермаркетах без введення пін-коду.

  В наші дні існує безліч способів виявити подібні дії. Наприклад, який-небудь недосвідчена громадянин знаходить карту, що не вимагає для розрахунків пін-коду, і тут же на радощах поспішає скористатися несподіваним щастям. Однак кожна транзакція з карти тут же фіксується в банку з точним місцем твори покупки. Якщо банківської організації знадобиться з’ясувати особу нового власника картки, то вона без праці може зв’язатися з адміністрацією супермаркету з проханням про надання відповідних записів відеокамер.

  Ще більшою помилкою було б спробувати зняти гроші з банкомату, де наш необізнаний громадянин виявиться особою прямо перед камерою. Чим же все це може скінчиться? У кращому випадку вас зажадають повернути гроші, а в гіршому – може бути призначене кримінальне розгляд.

  до змісту ↑

  Як повернути карту її власникові?

  Також варто відзначити, що у власника картки при її втраті виникає ціла маса проблем. Йому необхідно звертатися в банк, писати заяву, платити комісію за окрему випуск нової карти. Так, якщо ви знайшли де-небудь чиюсь банківську карту, то першим ділом уважно огляньте її. Зазвичай на картці вказується назва банку та ПІБ власника.

  Варто звернути свою увагу і на дату — якщо вона менше поточної, то дана картка вже марна. Цілком імовірно, що її власник просто викинув свою картку за непотрібністю через закінчення терміну придатності. Робити такого, звичайно ж, не варто.

  Якщо ж карта не прострочено, то можна повернути її банку і самому власнику. Для цього необхідно знайти на звороті картки контактний номер банку і подзвонити туди по гарячій лінії. При підключенні до розмови оператора слід пояснити ситуацію. Назвати ініціали власника карти і сам її номер. Нікому іншому цих даних передавати не можна. Можливо, вас попросять залишити свій контактний номер, а його вже передадуть хазяїну карти для зв’язку з вами.

  Інший варіант – карту просто заблокують і вам більше нічого робити не доведеться. При цьому вас можуть попросити просто знищити карту, тобто розрізати його ножицями на кілька частин, щоб постраждала магнітна смуга або чіп, і викинути її. Природно, після цього шматочками карти вже ніхто скористатися не зможе.

  Потім вам слід чекати, поки господар карти не вийде з вами на зв’язок. Якщо для вас і справді важливо відшукати невдалого власника картки, то повісьте оголошення про знахідку зі своїми контактними даними в тому місці, де ви виявили карту. Однак не вказуйте в ньому номер карти повністю, щоб при зустрічі уточнити його у власника і переконатися, що перед вами саме власник картки.

  В більшості випадків найбільш зручним варіантом буде перерахувати на номер знайденої карти мінімальну суму, наприклад, 1 рубль, а у коментарі до платежу вказати – знайдена ваша карта, телефонуйте (ваш номер).

  до змісту ↑

  Що робити, якщо нічого не відбувається?

  Якщо ж власник знайденої вами карти довго не виходить на зв’язок, то швидше за все, карта йому просто не потрібна. Більш ніж імовірно, що він в перший же день подзвонив у банк і заблокував картку (це ж можна зробити і через СМС-банкінг або онлайн-банкінг, після чого потрібно слідувати інструкціям від банку), як завжди і потрібно чинити в таких випадках. Зазвичай при цьому запитуються ваші особисті дані, що ви вказували при оформленні картки, щоб переконатися в тому, що ви не є сторонньою особою. Після цього гроші з вашої картки можна зняти в касі банку, пред’явивши паспорт.

  Адже далеко не факт, що загублена картка може потрапити в руки сумлінним людям. Особливою великий ризик, якщо на такій карті є можливість зняти кредитні кошти. Після цих дій громадянину залишиться тільки почекати, поки йому не зроблять нову картку, а про старого він навіть і не згадає. У такому випадку вам залишається лише піти в банк, що випустив карту, і віддати її. А все подальше вже не ваша турбота.

  Якщо ж поблизу вас немає потрібного банківського відділення, то необхідно зайти на сайт банку через інтернет і знайти відповідну адресу. Саме на нього слід відправити карту листом з поясненням ситуації. На цьому ваша благородна місія буде виконана.

  до змісту ↑

  Знищення карти – важливі моменти

  Однак давайте знову повернемося до теми знищення карти, так як вона вимагає особливого розгляду. Так, багато банків рекомендують при виявленні чужої банківської картки чинити саме так. Це пояснюється тим, що конкретного громадянина можуть пограбувати злодії або просто викрасти у нього гаманець з карткою, потім зняти з неї гроші і викинути картку. Досить імовірно, що в розкраданні коштів можуть підозрювати того, хто намагається під яким-небудь приводом повернути картку власнику. Але знищивши пластикову карту, ви звільняєтесь від будь-яких проблем і розпитувань. До того ж це вже точно запобіжить подальше незаконне заволодіння грошима.

  Так, для повної ліквідації картки її слід розламати на кілька частин або розрізати ножицями. Як вже згадувалося вище, картка напевно буде недійсною, якщо пошкоджені чіп і магнітна смуга. Тобто після такої процедури як-небудь скористатися їй вже не вийде.

  Тут же варто згадати і про те, що картка здатна не тільки загубитися, її просто може «з’їсти» несправний банкомат, а щоб не втратити карти в такому випадку, вам варто обов’язково ознайомитися з цією статтею.

  до змісту ↑

  Дії біля банкомату

  Проте зовсім інша справа, якщо ви виявили чиюсь картку недалеко від банкомату. Так, самий безпечний і надійний спосіб повернення банківської картки її справжньому власнику – це залишити її прямо в банкоматі і дочекатися, поки пристрій не забере її до себе. Ця операція займає близько хвилини. Після цього на екрані банкомата з’явиться напис на зразок «карта вилучена. Зверніться за підтримкою у свій банк» або «Ваша карта в банкоматі, для отримання введіть PIN-код». При цьому сам банкомат може продовжувати працювати в колишньому режимі, але під час очікування на ньому буде висвітлюватися ця напис.

  Також можна передзвонити за телефоном, що вказаний на шильде банкомату або інфокіоски і розповісти, що виявили чиюсь картку, вставили в картоприймач, і банкомат її вилучив. Так, всі картки, що вилучені банкоматом або инфокиоском, потрапляють назад в банк, реєструються і повертаються до своїх власників.

  Краще всього, звичайно ж, якщо це буде банкомат саме того банку, якому належить випущена картка. При цьому в деяких банківських установах при подібних події навіть дзвонять на телефон і кажуть, що банківська картка була забута в банкоматі з зазначенням конкретної адреси. Так що у вас є шанс навіть застати її власника у самого банкомату.

  до змісту ↑

  Особливі випадки

  І останнє, але від того не менш важливе, про що варто згадати, – це особливі випадки. Так, якщо виявлена вами карта не має будь-яких логотипів банків і платіжних систем, то її варто відразу знищити. Як правило, такі карти використовують лише у двох випадках:

 • Так звана «карта інкасатора». Подібні картки використовуються при інкасації банкоматів для особливого закриття операційного циклу. З їх допомогою можна одержати готівку або відкрити сам банкомат, за фактом це чисто технічний пристрій.
 • «Карта-клон». Такі картки часто використовуються картковими аферистами. Коли з допомогою спеціальних скиминговых пристроїв викрадають номер картки і сам її ПІН-код, після чого виготовляється дублікат або клон картки. Така копія завжди робиться на спеціальному білому пластику, оскільки це дуже дешево і ніяк не заважає використовувати її в банкоматах.
 • Також варто пам’ятати, що якщо на знайденої вами карті немає з її зворотного боку чорної магнітної смуги, з якої зчитують всю інформацію банкомати, то це не банківська картка. Приміром, таку ж форму можуть мати звичайні дисконтні та бонусні карти, які надаються постійним покупцям магазинів для накопичення бонусів. Єдине, що можна з нею зробити – це отримати незначну знижку при великій закупівлі у відповідні торговій точці.

  Більш ніж імовірно, що знайдена вами карта вже давно заблокована, а розшукувати в такому разі її власника безглуздо. Але все ж бувають випадки, коли блокування ще не відбулося. Тоді ви заощадите власникові карти не тільки гроші, але і час.

  до змісту ↑

  Висновок

  Звичайно, з усіх цих варіантів вибрати в разі знаходження банківської карти, кожна людина вирішує сам. Головне тут – не залишатися осторонь. Адже подібна ситуація може статися з кожним, тому дуже важливо проявити свідомість і прийняти необхідні заходи, так як на місці такого невдалого власника картки може опинитися кожен.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  28 листопада 11:45
  Як правильно поставити та досягти будь-якої фінансової мети? Детальна інструкція
  Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що таке цілі в житті і для чого вони потрібні? Адже багато хто живе без всяких конкретних устремлінь і нітрохи не переживають про це. Однак якщо ви не хочете відчувати себе паперовим корабликом, що стихійно кидає з боку в бік по волі хвиль, то необхідно встановити чіткі орієнтири, до яких ви хочете прийти. Іншими словами, без цілей життя людини втрачає будь-який інтерес, прагнення і стимули до розвитку. Причому все це так само вірно і…

  25 листопада 17:48
  Чим вам загрожує несплата комунальних послуг? Наслідки, зобов’язання та рекомендації
  Варто визнати, що несвоєчасна плата, великі борги та інша несплата комунальних послуг – це одні з найбільш актуальних проблем багатьох громадян сьогодні….

  17 листопада 13:51
  Акції, знижки, розпродажі в магазинах і супермаркетах – в чому тут криється підступ і небезпека?
  Напевно ви вже не один раз помічали, як часто в магазинах і супермаркетах проводяться привабливі знижки, акції і, швидше за все, вже користувалися цими пропозиціями….
  13 листопада, 13:56
  Самі підступні виверти магазинів, що загрожують вашому гаманцю. Як зберегти свої гроші?
  Ви прийшли у супермаркет за одним лише хлібом і сіллю, а придбали до всього цього ще і крем для засмаги, новеньку футболку, три гелю для душу і гарний ножик для…
  12 листопада 22:48
  Що таке девальвація простими словами? Причини, наслідки та рекомендації до дії
  Більшість громадян вважає за краще не вникати у всі хитросплетіння економічної політики своєї країни. Однак поточне положення держави як раз і залежить…
  12 листопада 20:51
  Що таке дефолт простими словами? Всі різновиди, плюси і мінуси цього явища
  Про дефолт свого часу говорилося так багато і емоційно, що межі даного терміна сильно розмилися і стерлися. Зазвичай в суспільній свідомості це явище…