Що ж робити, якщо банкомат “з’їв” картку і не повертає її тривалий час? Перш ніж відповісти на це питання, варто відзначити, що таке практичне винахід, як пластикова банківська карта, з’явилося ще в минулому столітті в США, швидко стало популярним і за лічені роки широко поширилося по всьому світу. Сьогодні більшість співробітників будь-яких фірм або державних установ отримують заробітну плату на картку свого банку. За допомогою все тієї ж картки багато людей виводять стипендію, пенсію, знімають кредитні кошти, а також оплачують різні послуги.

Таким чином, ми настільки звикли до зручною і практичною банківській карті, що коли в один не самий вдалий момент банкомат з невідомої причини несподівано відмовляється її повертати, багато людей починають відверто нервувати і навіть панікувати. Природно, адже на карті зберігаються наші гроші, а часом і вельми значні суми. Раптом ці кошти куди-небудь зникнуть? Що буде, якщо карту не повернуть або ж вона потрапить до рук зловмисників, а ті не тільки виведуть гроші, але ще й скористаються можливістю зняття кредиту?

На жаль, ситуація, коли банкомат “з’їв” картку, зустрічається не так вже й рідко, та подібні питання не дають людям спокійно зосередитися на вирішенні виниклої проблеми й знайти правильний вихід з ситуації. Але перш ніж дати конкретні рекомендації по «порятунку» вашої картки, слід розібратися в причинах, за якими вона може не повернутися до вас назад з роз’єму банкомату.

Зміст:

 • Причини, по яким банкомат не видає карту
 • Неправильний введення ПІН-коду
 • У тому випадку, якщо ви тривалий час не забираєте картку з банкомату
 • Якщо ваша картка пошкоджена
 • Неправильне або несвоєчасне виконання дій
 • Збій в роботі самого банкомату
 • Неправильна робота процесингового центру
 • Що потрібно робити для того, щоб повернути карту назад?
 • Важливі рекомендації
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Причини, по яким банкомат не видає карту

  до змісту ↑

  Неправильний введення ПІН-коду

  Як ви розумієте, банківські організації встановлюють певні заходи захисту від зловмисників. Так, якщо ви 3 рази вводите ПІН-код карти неправильно, то банкомат її заблокує, так як система вважатиме вас лиходієм, який намагається зняти день з чужої картки.

  Тут можна порадити створити або змінити ваш ПІН-код на таке число, яке вам добре знайомо. Але не варто його записувати на самій карті, так як якщо вона дійсно потрапить у чужі руки, то ймовірність втрати ваших коштів, які зберігаються на картковому рахунку, значно зросте.

  до змісту ↑

  У тому випадку, якщо ви тривалий час не забираєте картку з банкомату

  Як відомо, після того, як ви провели всі необхідні операції з системою і завершили роботу, з картоприймача з’являється ваша карта, яку необхідно забрати. Якщо ви це не зробите впродовж 20-60 секунд, то банкомат може з’їсти карту. Так, система вважає, що ви просто забули свою картку і блокує її видачу, щоб вона не дісталася наступного користувачеві апаратом.

  до змісту ↑

  Якщо ваша картка пошкоджена

  Коли ваша картка має механічні пошкодження (подряпини, відколи, вм’ятини, погнутость та ін) або ж сама електромагнітна стрічка пошкоджена (все ті ж подряпини, сколи та інше), то система може дати збій і не видати вам карту назад. Також подібне може статися, якщо карта з певних причин заблокована або закінчився термін її дії (як правило, він триває не більше 5 років).

  до змісту ↑

  Неправильне або несвоєчасне виконання дій

  Так, на кожну операцію банкоматом зазвичай виділяється не більше 30-40 секунд. Якщо протягом цього часу ви не виконаєте будь-які операції, то ваша картка буде заблокована, так як система вважатиме, що ви забули картку в картоприймачі.

  до змісту ↑

  Збій в роботі самого банкомату

  Як вам вже добре відомо, банкомат – це складний технічний пристрій і, як і будь-яка інша техніка, воно може давати збій в роботі або ж просто «глючити», з-за чого ваша нещаслива карта так і залишиться всередині. Таке може статися в тому випадку, якщо стався різкий перепад напруги в мережі, або ж виникли які-небудь проблеми в програмному забезпеченні.

  до змісту ↑

  Неправильна робота процесингового центру

  При проведенні будь-яких операцій з користувачем будь-який банкомат зв’язується з процесинговим центром, у якому теж працює техніка з визначеним. Тобто проблеми можуть виникнути і з боку самого центру, в результаті чого в банкомат може бути посланий помилковий сигнал, який призведе до затримки вашої карти.

  Як бачите, причин того, чому банкомат “з’їв” картку, може бути безліч, і більшість з них цілком реально уникнути, якщо правильно і уважно користуватися самою картою, не допускаючи перерахованих вище помилок. Але що ж робити, якщо банкомат все-таки забрав картку і, судячи з усього, не збирається вам її повертати? Вичерпну відповідь на це хвилююче питання ви отримаєте далі.

  до змісту ↑

  Що потрібно робити для того, щоб повернути карту назад?

  Прямо зараз візьміть у руки свою банківську карту. На її зворотній стороні, де знаходиться електромагнітна стрічка, зверху або знизу повинен бути вказаний телефон оператора, за яким можна телефонувати в разі якихось проблем або питань. Як правило, дзвінок в межах країни, де ви отримали карту, безкоштовний. По тому ж телефону слід звернутися, якщо банкомат не повернув картку.

  Тут варто відзначити, що у вас можуть запитати номер самої картки зазначений на лицьовій стороні) і термін її дії (коли була видана). Також вам можуть задати запитання, якщо ви відповідали на нього при отриманні картки. Потім слід вказати оператору точну адресу перебування банкомату, який з’їв карту, і слідувати подальшим інструкціям.

  При цьому часто на самих банкоматах вказується номер телефону, за яким ви також можете зателефонувати і описати свою ситуацію для отримання допомоги.

  По тому ж номеру телефону (банку-емітента) можна також і заблокувати картку. Це слід робити у таких випадках:

  • якщо ви переконані, що несправний банкомат;
  • коли на картковому рахунку зберігається велика сума коштів;
  • якщо банкомат не віддає картку за кордоном (у будь-якому випадку, карту можна заблокувати тимчасово до того моменту, поки ви не отримає її назад на руки);
  • на випадок перестраховки (на ваш розсуд).

  Тут варто відзначити, що якщо банкомат “з’їв” картку, то вона, як правило, переміщається в спеціальний відсік, звідки буде витягнута при першій же інкасації. Після такої процедури ваша картка буде повернута до вас в термін від 1 години до 2-3 тижнів (якщо ви користувалися банкоматом не вашого банку). В цьому випадку вам доведеться прийти у відділення банку зі своїм паспортом і написати відповідну заяву про повернення картки або видачу її дубліката.

  Неприємний момент полягає в тому, що якщо вам терміново знадобляться гроші, то ви зможете зняти їх тільки в самій касі банку (або одному з його відділень), де ви відкривали картковий рахунок.

  до змісту ↑

  Важливі рекомендації

  Щоб у разі непередбачених обставин співробітники банку змогли надати своєчасну допомогу, вам завжди потрібно знати або мати при собі інформацію про номер картки, свої паспортні дані та номер телефону підтримки клієнтів вашого банку.

  Якщо у вас вже траплялося, що банкомат “з’їв” картку, то замовте собі додаткову банківську картку. У багатьох випадках її оформлення обійдеться абсолютно безкоштовно. Наприклад, якщо ви користуєтеся карткою платіжної системи MasterCard, то оформіть на своє ім’я нову картку системи Visa. Такий нехитрий хід дозволить вам завжди знімати гроші навіть у тому випадку, якщо з вашої основною карткою сталися які-небудь неприємності.

  Намагайтеся знімати готівку тільки в банкоматах свого банку. Справа в тому, що деякі банківські організації не мають між собою відповідного договору про співпрацю, і в такому випадку вам залишиться лише заблокувати картку і чекати видачі нової.

  Не забувайте, що при знятті готівки з отриманої суми, як правило, знімаються 0,5–1% за користування послугами банкомата. Але цієї неприємної комісії завжди можна уникнути, якщо в тих же магазинах і супермаркетах оплачувати покупки банківською картою. До того ж багато банків використовують спеціальні бонусні програми, які при оплаті карткою дозволяють вам економити гроші.

  до змісту ↑

  Висновок

  Тепер вам відомо, що слід робити, якщо банкомат “з’їв” картку і не збирається її віддавати. Як бачите, для повернення вашої картки або ж її відновлення не знадобиться якихось особливо складних дій. Постарайтеся врахувати вищеописані рекомендації, і тоді така неприємність, як невидача карти, перестане бути для вас серйозною проблемою.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  24 червня 09:13
  Цікаві факти про електронні гроші. Чому так цікава цифрова валюта
  Розвиток електронних технологій просувається все більшими темпами. Так, більше десяти років тому цей прогрес торкнувся і фінансової сфери. А вже сьогодні важко уявити собі існування і навіть роботу інтернету без електронних грошей та відповідних платіжних систем. Не варто вже говорити про тих людей, які працюють віддалено, і отримують зарплату виключно у цифровій валюті. Варто відзначити, що історія таких фінансів володіє масою цікавих відомостей. А щоб дізнатися про найбільш…

  18 червня 13:58
  Принцип Парето. Як фокусуючись лише на 20% всіх дій, досягати 80% результату?
  Якщо ви ще нічого не чули про принцип Парето, то вам обов’язково варто відповісти на запитання – чи хотілося б вам домогтися максимальної ефективності в…

  8 червня 20:53
  Методика SMART. Правильна постановка і 100% досягнення вашої мети
  Ви чули що-небудь про методики досягнення цілей SMART? Але спочатку скажіть, чи згодні ви з твердженням, що кожен чоловік повинен мати у своєму житті певні…
  3 червня 10:20
  7 дієвих рекомендацій щодо суттєвого збільшення ваших доходів
  Навряд чи хто-небудь буде сперечатися з тим твердженням, що фінанси відіграють важливу роль в житті кожної людини. Звичайно, існують і набагато більш значимі цінності,…
  11 травня, 09:56
  Активи і Пасиви — те, що приносить нам гроші, і те, що їх забирає
  У багатьох людей поняття про фінансові активи і пасиви часто пов’язано з якимись складними бухгалтерськими обліками, баланс, сальдо та іншими малозрозумілими…
  28 квітня 18:39
  Топ–10 країн з найвищим рівнем життя у світі. В якій державі жити найкраще?
  Чи знаєте ви, що всього в світі існує 252 країни, кожна з яких відрізняється своїми унікальними умовами проживання? Причому серед них є такі держави, де…