Чи знаєте ви, що понад 90% всіх людей, незважаючи на всі свої зусилля, так ніколи і не стають багатими і успішними лише з-за того, що не розуміють елементарних основ фінансової грамотності? А одним з найбільш важливих правил цієї науки є постійне інвестування відкладених коштів. Саме такий підхід може дозволити кожній людині з часом отримати заповітну фінансову незалежність. Але якщо необхідність інвестування усвідомлюють багато людей, далеко не кожен знає, якими якостями повинен володіти грамотний інвестор. Адже від наявності цих рис характеру багато в чому й буде залежати ваш успіх у примноженні фінансів. А щоб дізнатися про це більш детально, читайте текст далі.

Зміст:

 • Розумне розпорядження фінансами
 • Аналітичні здібності
 • Терпіння і витримка
 • Холоднокровність
 • Якості інвестора – далекоглядність
 • Прагнення до знань
 • Впевненість у своїх силах
 • до змісту ↑

  Розумне розпорядження фінансами

  Насамперед, розумний інвестор зобов’язаний спочатку правильно і економно розпоряджатися своїми коштами. Тобто вести облік доходів і витрат, обдумувати раціональність кожного придбання, складати списки покупок. Саме таке ставлення до грошей дозволить вам регулярно створювати необхідні накопичення, які згодом можна буде використовувати в якості початкового інвестиційного капіталу. Але це ще далеко не всі якості інвестора, про які вам слід знати.

  до змісту ↑

  Аналітичні здібності

  Звичайно, перед тим як вкласти кудись гроші, розумний інвестор зобов’язаний ретельно вивчити об’єкт інвестування. Приміром, навіть якщо це простий банківський депозит, то спочатку слід порівняти умови вкладу з аналогічними пропозиціями від інших банків. Можливо, ви знайдете більш вигідні умови для розміщення ваших коштів. Також варто враховувати вік і репутацію банківської організації – завжди виплати здійснюються всім клієнтам в обумовлені терміни? Обов’язково потрібно визначити ступінь ризику, період окупності вкладень, а також розробити власний інвестиційної план. І тільки в тому випадку, якщо ризик дійсно виправданий, здійснити необхідні вкладення.

  до змісту ↑

  Терпіння і витримка

  Грамотний інвестор обов’язково повинен володіти такими якостями, як терпіння і витримка. Як ви розумієте, в інвестуванні не варто очікувати миттєвих результатів. Ні, звичайно, існує маса високо ризикових інвестиційних проектів, які обіцяють в місяць десятки відсотків прибутковості. Але такі інструменти мають бути лише частиною вашого інвестиційного портфеля, а не єдиним способом примноження коштів. Тобто необхідно володіти терпінням і чекати того моменту, коли ваші інвестиції принесуть перші плоди, а не виводити всі кошти з обороту при будь-якій необхідності.

  до змісту ↑

  Холоднокровність

  Будь-які емоції сильно заважають раціональному мисленню. Так, якщо ви вдало купили і вигідно продали акції, то не варто відразу ж піддаватися ейфорії і приймати поспішні рішення. Можливо, що один раз вам просто пощастило, або ж повністю виправдалися ваші інвестиційні прогнози. Але в ухваленні рішення про вкладення коштів ви повинні керуватися лише вашою стратегією інвестування і результатами аналізу інвестиційного інструменту, але ні в якому разі не емоціями.

  до змісту ↑

  Якості інвестора – далекоглядність

  Грамотний інвестор розуміє, що вкладати кошти необхідно не впродовж лише декількох місяців або років, а протягом всього свого життя, оскільки такий підхід є основним правилом фінансової грамотності. Тобто не слід думати, що ви вкладете в певний проект всі ваші накопичення на два роки, а потім із задоволенням витратите весь інвестиційний капітал. Вкладати кошти необхідно постійно, ладу фінансові плани на найближчі 5, 10 років і більше. Звичайно, отримані дивіденди можна витрачати в своє задоволення, але так, щоб ваш інвестиційний капітал не переставав рости з року в рік.

  до змісту ↑

  Прагнення до знань

  Вкласти кошти в банківський депозит може кожен, але вигідно купити і продати акції, нерухомість або ж просто інвестувати гроші в більш прибутковий проект під силу далеко не всім людям. Щоб з часом ваш пасивний дохід ставав все більше, необхідно регулярно навчатися новим знанням, використовуючи все нові інструменти інвестування. А без постійного прогресу в навчанні інвестицій, все це буде просто неможливо.

  до змісту ↑

  Впевненість у своїх силах

  Це справді дуже важлива якість інвестора, який дозволяє людині не опускати руки у важких ситуаціях, а рухатися далі, адже тільки такий підхід може привести до успіху. Коли ви чітко усвідомлюєте, що постійне відкладання коштів і подальше їх вкладення з часом обов’язково приведуть вас до заповітної фінансової незалежності, то ви стаєте більш впевненими, яка надає вам сил і дозволяє легше переносити всілякі труднощі.

  Такими виявилися найбільш важливі якості інвестора, якими повинна володіти кожна людина, яка бажає домогтися успіху в сфері інвестицій. Постарайтеся виховати в собі ці риси характеру, і тоді свобода від фінансів стане для вас лише питанням часу. Успіхів!
  Не забудьте скачати безкоштовно електронну книгу успішних інвесторів Миколи Мрочковского і Андрія Меркулова – «Куди вигідно інвестувати гроші в 2018 році?».

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  27 квітня 16:16
  Основні види інвестицій та їх характеристики — важлива підказка для інвестора
  Кожен фінансово грамотна людина чітко усвідомлює необхідність інвестицій, а саме постійного примноження своїх заощаджень. Та й усім, звичайно, хочеться, щоб гроші працювали на нас, замість того, щоб практично все життя працювати на них. Як ви розумієте, перспектива отримання пасивного доходу, дуже приваблива. Але, на жаль, для більшості людей інвестування обмежується одними лише банківськими депозитами, яким-небудь випадковим інвестиційним фондом або ж інтернет-проектом….

  4 квітня 11:51
  Мультивалютні вклади
  Як і на початку дев’яностих, сьогодні можна спостерігати за активними коливаннями курсів валют. У населення скоротилося довіра до рубля, тому що його цінність залежить від…

  8 березня 14:22
  Вклад померлого: як спадкоємцям одержати кошти з депозитного рахунку?
  Якщо вкладник банку йде з життя, все майно, що належить йому, розподіляється згідно з вказівками Цивільного кодексу. До майна, що підлягає…
  1 березня, 19:36
  Приватний інвестор: основні аспекти інвестиційної діяльності
  Всупереч поширеній думці інвестування фінансових коштів – справа нескладна і доступне кожному. Приватний інвестор повинен не тільки вміти економити…
  25 лютого 15:49
  Як правильно зробити вибір вкладу для найбільшої прибутковості?
  Умови банківських вкладів бувають різними. В залежності від того, який варіант вибере клієнт, може значно відрізнятися підсумковий дохід, який банку принесе…
  19 лютого 11:20
  Торгові стратегії трьох легендарних інвесторів: розкриваємо секрети успіху
  На сьогоднішній день торговельні стратегії вже не створюються, так як всі біржові ринки вивчені вздовж і впоперек. Тим цікавіше звернутися до досвіду легендарних особистостей,…