Покупка поштових марок – вигідна це інвестиція? Досвід зарубіжних інвесторів говорить про можливості пристойного доходу від вкладень у поштові марки.

Схожий приклад: нумізматика – вже загальновизнаний вид професійного інвестування.

Викарбувані дрібним тиражем металеві гроші з часом лише ростуть в ціні.

Зміст:

 • Поштова марка, як фінансова цінність
 • Поштові марки та інвестиції в них — вигідний бізнес
 • Покупка поштових марок: з чого почати професійне інвестування
 • Приклад роботи колекційного дому
 • до змісту ↑

  Поштова марка, як фінансова цінність

  Колекціонування, як правило, далеко від класичних способів інвестування. Окремі рідкості являють собою серйозну фінансову цінність (картини, ретро-автомобілі, стару зброю), але діяльність колекціонера рідко пов’язана з отриманням прибутку. Так і з поштовими марками: філателістам рідко важлива можливість подальшого продажу марок, всі їх увага спрямована на систематизацію та каталогізацію поштових знаків.

  Інвесторів цікавить покупна вартість марок та графік приросту ціни в залежності від минулого часу. Колекціонеру ближче зовсім інші показники начебто «90-ті роки японського поштового відомства» або «історія космосу». Ціноутворення – вторинний індикатор для відданого філателіста.

  У той же час, досвідчені філателісти добре знають, наскільки дорогими можуть бути окремі серії поштових марок, і як серйозно з часом підвищується ціна на деякі раритети (і навіть поширені примірники). Тираж, початкова вартість і кількість збережених марок – не головні фактори ціноутворення, тут діють більш складні закони злету і падіння вартості.

  Інвестори, зацікавлені у вкладенні коштів у филателию, орієнтуються на найбільш шановані поштові каталоги, наприклад, Amos Advantage. Ціноутворення в світі марок нагадує котирування класичних фінансових бірж, тільки зміна вартості відбувається не так швидко. Авторитетні каталоги орієнтуються на аукціонні ціни, а це вже пряма аналогія з біржовими котируваннями і спекуляціями на вартості.

  Невелика номінальна вартість марки компенсується многомилионным співтовариством забезпечених колекціонерів по всій планеті, особливо в багатих країнах Європи та США.

  Окремої згадки заслуговує Китай: за останнє десятиліття покупка поштових марок у цій країні набула розмаху чи не національного виду спорту. Найвідоміші аукціонні будинки регулярно публікують індекси марок, призначені для китайського ринку. Показник «China 200» (мова йде про топ-200 популярних китайських марок) перевищує за темпами зростання і золото, і класичні цінні папери Китаю. Темп зростання прибутковості вражає — 600% за 12 років.

  до змісту ↑

  Поштові марки та інвестиції в них — вигідний бізнес

  Хоча філателісти не погодяться з цим підходом, але інвесторам рекомендується звернути увагу на такі марки:

 • Ліквідні.Ті, які користуються стійким попитом на ринку. Професіонали здатні спрогнозувати з високою точністю, на які види ліквідних марок буде зростати ціна в майбутньому. Орієнтиром повинні служити каталоги та індекси авторитетних видань.
 • Німецькі, британські, американські та китайські марки. Перераховані ті країни, де активність колекціонерів значно вище загальносвітової. Марки країн СНД і Радянського Союзу – высокорискованное вкладення, так як попит на них спрогнозувати складно.
 • Марки, прокаталогизированные найбільшими аукціонними будинками та аукціонами. Конкретні филателистские будинку: StanleyGibbons (Великобританія), MysticStampCompany (Нью-Йорк, США), AmosAdvantage (Огайо, США).
 • Інвесторам не слід застосовувати такі правила колекціонерів, як:

  • наявність/відсутність штампу гасіння;
  • збереження марки;
  • купівля популярних (у клубному середовищі) примірників;
  • фізичне володіння маркою (можливість «помацати руками» свою власність) – краще і дешевше використовувати спеціалізовані сховища.

  до змісту ↑

  Покупка поштових марок: з чого почати професійне інвестування

  По-перше, можна розглянути вкладення в інвестиційні портфелі поштових марок замість того, щоб самостійно збирати такий портфель, особливо без наявності глибоких пізнань в філателії.

  Колекційні будинку з високою репутацією пропонують такі портфелі починаючи з вартості 10-20 тисяч британських фунтів. У вартість входить опція фізичного зберігання придбаних примірників.

  По-друге, слід звернути увагу на певні країни, де аукціонні будинки захищені і застраховані державою, на жаль, у Росії цей ринок не розвинений. З іншого боку, мінімальний рівень конкуренції – одне з умов успішного інвестування. У згадуваних вище країнах відмінно розвинене законодавство: чим менше прогалин в правах і обов’язках інвестиційного контрагента, тим менше ризик.

  По-третє, можливість швидкого зміни інвестиційного портфеля (розширення, зменшення, продаж).

  до змісту ↑

  Приклад роботи колекційного дому

  Компанія «MysticStamp» із Нью-Йорка – один з найбільш авторитетних гравців на ринку інвестицій в поштові марки. Переваги:

  • робота з филателистическими цінностями США та інших розвинених поштових країн;
  • відсутність прихильності до рідкісних екземплярів;
  • професійні консультанти, орієнтовані на інтереси не тільки колекціонерів, але й інвесторів;
  • можливість фізичного розміщення портфеля в надійному сховищі.

  MysticStamp Company займається скупкою існуючих филателистских колекцій. При наявності такої колекції і бажання продати її рекомендуємо заповнити заяву на сайті компанії.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  1 травня 09:46
  Вклади Тінькофф банку: характеристика і процес дистанційного відкриття рахунку
  Примножити свої заощадження хоче кожен. Одним з найбільш надійних інструментів інвестування стали вклади Тінькофф банку. Громадянину спочатку відомий розмір одержуваного доходу. Розмістивши кошти на депозитному рахунку, вкладник нічим не ризикує. Навіть у випадку банкрутства установи він отримає компенсацію від держави, так як Тінькофф – учасник системи страхування вкладних рахунків. Основні параметри депозиту Тінькофф пропонує відкрити вклад в одній з трьох найпоширеніших…

  28 квітня 08:42
  Що таке облігація? Вигідний інструмент інвестування
  Поняття облігації абсолютно несправедливо у багатьох громадян асоціюється з якимись несучасними фінансовими процедурами. Але насправді операції з облігаціями…

  14 квітня 23:09
  Особливості знеособленого металевого рахунку: плюси і мінуси, особливості інвестування
  В банківських установах можна відкривати рахунок не тільки у валюті або рублях. Набирає популярність нова послуга – знеособлений металевий…
  30 березня 11:45
  Дивідендні акції: особливості стабільного джерела доходу
  Особливо цінуються серед досвідчених інвесторів дивідендні акції. Вони дають можливість отримати гідний заробіток і, до того ж, досягти приросту котирувань. Однак…
  8 березня 17:06
  Куди вкласти 100000 рублів? Найоптимальніші варіанти для інвестора
  Іноді наявність фінансів не стільки радує, скільки викликає тривогу. У період економічних потрясінь хочеться максимально убезпечити наявні кошти. Якщо велику…
  12 грудня 14:55
  Переваги довірчого управління на Форексі
  Одним з об’єктів вкладення коштів і служить інструментом заробітку валютний ринок Форекс. Він користується великою популярністю у інвесторів. Багато початкуючих…