У статті розглянемо, з яких причин банки часто відмовляють у відкритті розрахункових рахунків на іп і тов. Розберемося, чи може банк не відкрити вам рахунок без пояснень і куди в цьому випадку потрібно скаржитися.

Основні причини відмови у відкритті рахунку юр. Особи та іп

Кожен банк керується вимогами фз «про протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом». Тому внутрішня служба безпеки ретельно перевіряє всіх потенційних клієнтів. Мета таких перевірок-боротьба з нелегальними фінансовими схемами і тероризмом. З 2014 року банки мають право відмовляти в обслуговуванні «сумнівним» організаціям.

Перерахуємо основні причини, за якими в банку можуть не відкривати розрахунковий рахунок для юр. Особи або іп:

блокування рахунку

Якщо ваш діючий банківський рахунок заблокували на вимогу ифнс, за рішенням суду або з ініціативи служби фінмоніторингу, відкрити новий рахунок ви не зможете.

сумніви щодо керівника або засновника підприємства

1 номінальний директор, який має такий же статус ще в декількох не пов’язаних між собою організаціях, не викличе довіри у банку. А також ймовірність відмови буде високою, якщо у такого директора є судимість або погана кредитна історія. Не забувайте, що призначити на керівну посаду можна тільки дієздатного і повнолітнього громадянина.

адреса масової реєстрації

Вам можуть відмовити, якщо в установчих документах вказана адреса, за якою крім вашої організації числиться безліч інших компаній. Список таких адрес є на порталі податкової служби.

зв’язок з фірмами-одноденками

У комерційних банків є власний “чорний” список організацій, які займаються переведенням в готівку або використовують інші незаконні фінансові схеми. Якщо серед ваших контрагентів є компанії з цього переліку, то ймовірність відмови буде високою.

стабільність фінансового становища

Великі банки, наприклад, ощадбанк або альфа-банк, можуть відмовити у відкритті розрахункового рахунку, якщо у іп або юридичної особи є проблеми з ифнс. Наприклад, ви не здали звітність або не сплатили податки. Якщо ваші доходи не відповідають розміру податкових платежів, ви можете потрапити під підозру. Наявність боргів за кредитами також стане підставою для відмови.

проблеми з документами

Наприклад, відсутня податкова декларація, яка потрібна для відкриття рахунку, у паспорта закінчився термін дії, в заяві допущена помилка або вказана недостовірна інформація.

рекомендуємо прочитати: звітність іп: що і коли повинен здавати іп.

Як дізнатися, чому банк відмовився відкривати рахунок

Банк має право відмовити вам в обслуговуванні без пояснення причин. У тому випадку, якщо ви надали неповний комплект документів або допустили помилку в анкеті, операціоніст, найімовірніше, повідомить про це. Банки самі зацікавлені в залученні надійних і фінансово стабільних клієнтів.

Інше питання, якщо у вас немає проблем з податковою або іншими кредитними організаціями, і ви законно ведете бізнес-якщо в банку відмовляють у відкритті розрахункового рахунку без підстав і не повідомляють причину, ви можете подати письмову заяву і вимагати пояснення відмови.

Що зробити, щоб банк відкрив розрахунковий рахунок

Ви можете звернутися в головний офіс банку і спробувати з’ясувати причину. Крайній захід-це звернення до вищих інстанцій. Ви маєте право скаржитися в центробанк або в арбітражний суд, якщо впевнені, що рішення банку не обгрунтовано.

  • якщо у вас є заарештований рахунок, то намагатися зареєструвати новий безглуздо. Для початку з вас повинні зняти обмеження.
  • якщо ваша фірма числиться за місцем масової реєстрації, ви можете змінити юридичну адресу. В іншому випадку спробуйте надати підтверджуючі документи. наприклад, свідоцтво про право власності на приміщення або договір оренди.
  • перевірте, чи немає серед ваших постачальників або замовників фірм-одноденок. Є спеціальні онлайн-сервіси, наприклад « “світлофор» або “індикатор”, які сканують компанії у відкритих джерелах і повідомляють про наявність негативних факторів.
  • підготуйте письмову рекомендацію від контрагента, який вже є клієнтом даного банку. Відгук від надійної компанії підвищить ваші шанси на реєстрацію рахунку.
  • 6 подавайте заявки в кілька банків. Якщо у великому федеральному банку ви отримали відмову, зверніться в інший, наприклад, той, який орієнтований на малий бізнес.

  • звертайтеся в банк особисто, а не через представника. В цьому випадку менеджер зможе побачити першу особу компанії, а ви зможете чесно відповісти на всі питання.
  • вказуйте в заяві тільки достовірну інформацію. Будь-які неправдиві відомості виявляться в ході перевірки службою безпеки.