Особистість Сергія Мавроді та ідеї, висловлені ним, до цих пір викликають чималий інтерес.

Сприяла такої популярності піраміда МММ, колишня на піку популярності в 90-х роках.

Зміст:

 • Піраміда МММ як фінансове явище
 • Наслідки піраміди МММ
 • до змісту ↑

  Піраміда МММ як фінансове явище

  Компанія, названа «МММ» за ініціалами її засновників, з’явилася в 1988 році. З самого початку фактичним її керівником був Сергій Мавроді, інші засновники фірми – брат Сергія В’ячеслав Мавроді і Ольга Мельникова значилися переважно для реєстрації компанії.

  На самому початку діяльності МММ практично не була помічена за незаконними діями і була цілком легальною. Тоді, у 1989 році офіційно це був кооператив, ввозивший в цілях реалізації імпортну оргтехніку. Але згодом фірма почала досить часто міняти рід своєї діяльності і займалася як торгами на біржі і рекламою, так і організацією конкурсів краси та іншими видами бізнесу.

  У результаті такої активності вже на початку 1990 років у СРСР було відкрито 32 офісу МММ, а також велика кількість дочірніх фірм і власний банк.

  У 1992 році основним напрямком була визначена діяльність у сфері фінансових послуг. У результаті В 1993 році компанія випустила власні акції з номіналом 1000 рублів, всього таких акцій було випущено 991000. Ці акції випустили у вільний продаж, яка проходила досить активно. Але внаслідок емісії, яка торкнулася акцій МММ, керівникам довелося знову змінити курс. В якості вирішення з’явилися так звані квитки МММ, прикрашені портретами Мавроді і обіцяють їх покупцям величезний рівень доходу. З продажу цих квитків почалося дію піраміди МММ, прибутковість якої цілком залежала від кількості вкладників та обсягів покупок акцій.

  На початку 90-х років діяльності піраміди МММ були притаманні такі якості:

  • збільшення кількості вкладників до 10-15 мільйонів протягом року;
  • зростання вартості так званих ваучерів в 147 разів всього за півроку;
  • збільшення прибутку самого Мавроді до 60-70 мільйонів рублів щодня.

  Завдяки добре проведеній рекламній кампанії пункти продажу ваучерів МММ були розташовані в будь-якому місті буквально повсюдно, тому купити акції можна було в будь-який момент.

  до змісту ↑

  Наслідки піраміди МММ

  Занадто активна діяльність піраміди не могла тривати надто довго. Вже в 1994 році, незважаючи на оголошення про збільшення ставок по акціях, компанія пережила кризу: самого Мавроді звинуватили в приховуванні податків. Але при цьому, завдяки грамотної інформаційної політики підприємцю вдалося організувати численні мітинги на свою підтримку, оскільки «напад» на компанію трактували як тиск і наступ держави.

  Тільки в 1997 році МММ оголосили банкрутом, при цьому, оскільки діяльність компанії не мала під собою законних підстав, всі вкладники втратили вкладені кошти, не маючи надії надалі захистити свої права.

  Оскільки на той момент колишній депутат Мавроді після втрати мандата став вразливий для відкриття кримінальної справи, він утік за кордон, де згодом спробував організувати подібну аферу. Щоправда, цього разу його наміри були швидко розкриті.

  Багато громадян, що колись брали участь у піраміді МММ, цікавляться, чи можуть вони отримати гроші за збереглися квитки. Їм варто знати, що за законом цінними паперами подібні ваучери не є, тому за них не належить здійснювати будь-які виплати. Правда, зараз ваучери МММ можуть мати колекційне значення, тому їх можна продати фахівцям, які займаються цією тематикою.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  23 червня 21:10
  eToro – спілкуємося, вчимося, торгуємо і заробляємо на досвіді інших
  Прогрес породжує нові форми взаємодії. Добрався він і до фінансової ніші. Тепер на фондових ринках торгують через платформи, що володіють ознаками брокера та соціальної мережі. Однією з перших на озброєння соціальний трейдинг взяла компанія eToro. Чому eToro: тільки факти Заснована в 2007 р. Працює в 140 країнах. Аудиторія фінансової майданчики – більше 6 мільйонів користувачів. У розвиток сервісу інвестували такі гіганти, як Commerzbank, Spark Capital і наш…

  5 червня, 13:10
  Вклади в МФО: особливості та ризики розміщення коштів під високі відсотки
  Можливості отримати прибуток без будь-яких ризиків немає. Чим вище прибуток, тим більше людина ризикує все втратити в ряді непередбачених ситуацій. Є багато методів…

  23 травня 19:58
  Куди вкласти гроші під відсотки? Актуальні методи
  В кризу важко зберегти гроші в цілості, і тим більше заробити на вкладах. Перед тим як вкласти гроші під відсотки, потрібно уважно вивчити доступні…
  12 травня 22:14
  Що таке ПІФ? Розбираємо основи
  Громадянам, які замислюються про інвестування своїх коштів, слід знати, що таке ПІФ. Наявність такої інформації дозволить найбільш об’єктивно оцінити…
  9 травня 12:46
  Що таке ваучер? 90-ті роки і наш час
  Поняття ваучера багатьох подумки повертає в 90-е роки, коли в країні з’явилися такі приватизаційні папери. Що таке ваучер сьогодні, і як його потрібно…
  4 травня 14:21
  Покупка поштових марок: розглянемо цей варіант інвестицій
  Покупка поштових марок – вигідна це інвестиція? Досвід зарубіжних інвесторів говорить про можливості пристойного доходу від вкладень у поштові марки. Схожий приклад:…