Як і на початку дев’яностих, сьогодні можна спостерігати за активними коливаннями курсів валют.

У населення скоротилося довіра до рубля, тому що його цінність залежить від вартості нафти, яка з часом тільки зменшується.

Є дві категорії людей. Перша – це ті, хто заробляє гроші на фондових біржах, ризикує і намагається «зробити» мільйони за короткий час. Друга категорія – вкладники, які хочуть зберегти свої кошти і хоч трохи захиститись від інфляції.

Зміст:

 • Особливості мультивалютних вкладів
 • Відмінні риси мультивалютного вкладу
 • до змісту ↑

  Особливості мультивалютних вкладів

  Найбільшою популярністю користуються вклади в одній валюті (рублі, долари). Альтернативним інструментом примноження власних накопичень та їх збереження є мультивалютні вклади. Вони надаються в декількох валютах. Наприклад, в доларах, євро, рублях, фунтах стерлінгів, швейцарських кронах, ієнах.

  Простими словами, мультивалютний вклад – це розподіл грошей за декількома банківськими рахунками в різній валюті. При цьому всі рахунки пов’язані між собою. Вкладник може переказувати кошти між рахунками, використовуючи той курс конвертації, який встановлений в банку. Це більш вигідно, ніж міняти гроші звичайним способом.

  Управління мультивалютних внеском можна здійснювати через інтернет-банкінг. Для цього треба добре розбиратися в світовій економіці та відстежувати зміни курсів валют, щоб вчасно передбачити зростання або падіння однієї з них. Переводячи гроші між рахунками, можна істотно збільшити прибутковість вкладу. Однак існує ризик втратити частину коштів, якщо ви виберете неправильну стратегію.

  до змісту ↑

  Відмінні риси мультивалютного вкладу

 • Мінімальна сума, що потрібно для відкриття мультивалютного вкладу, перевищує той мінімум, що встановлений за звичайними депозитами. Необхідну суму потрібно внести на кожен з валютних рахунків.
 • За переказ коштів між рахунками банки стягують комісійні. Якщо занадто часто проводити обмін валют, можна втратити велику частину свого доходу на комісіях. Міняти гроші краще в тих ситуаціях, коли спостерігаються суттєві зміни курсів валют.
 • Зняття грошей з одного рахунку веде до його закриття. Багато банків встановлюють великі штрафи за подібні дії.
 • Якщо на рахунку грошей залишається менше, ніж передбачено мінімальними обмеженнями банку, то такий рахунок переходить у категорію рахунків «До запитання». Відсотки знижуються до 0,01-0,03. Якщо не контролювати цю ситуацію, можна позбутися великої частини доходу з депозиту.
 • Обслуговування мультивалютного вкладу коштує дорожче, ніж обслуговування класичного депозиту. На моніторинг рахунків йде багато часу, тому комісія банку за обслуговування буде вище.
 • Для отримання вигоди з мультивалютного вкладу необхідно грамотно управляти своїми засобами, мати досить вільного часу і бажання відстежувати зміни на валютному ринку. Такий внесок принесе відчутний прибуток в тому випадку, якщо вкладник зуміє виробити правильну фінансову стратегію.

  Автор: Оксана Волгіна

  Це вам буде цікаво

  8 березня 14:22
  Вклад померлого: як спадкоємцям одержати кошти з депозитного рахунку?
  Якщо вкладник банку йде з життя, все майно, що належить йому, розподіляється згідно з вказівками Цивільного кодексу. До майна, що підлягає спадкуванню, відносяться і вклади в банку, а також кошти з банківських рахунків. Вклад померлого успадковується за встановленим порядком. Правила спадкування вкладів Після смерті вкладника його родичі можуть заявити про власному праві на дані засоби в перші півроку після відкриття спадщини. При визнанні людини…

  1 березня, 19:36
  Приватний інвестор: основні аспекти інвестиційної діяльності
  Всупереч поширеній думці інвестування фінансових коштів – справа нескладна і доступне кожному. Приватний інвестор повинен не тільки вміти економити…

  25 лютого 15:49
  Як правильно зробити вибір вкладу для найбільшої прибутковості?
  Умови банківських вкладів бувають різними. В залежності від того, який варіант вибере клієнт, може значно відрізнятися підсумковий дохід, який банку принесе…
  19 лютого 11:20
  Торгові стратегії трьох легендарних інвесторів: розкриваємо секрети успіху
  На сьогоднішній день торговельні стратегії вже не створюються, так як всі біржові ринки вивчені вздовж і впоперек. Тим цікавіше звернутися до досвіду легендарних особистостей,…
  13 лютого 21:21
  ТОП–5 головних міфів про інвестування. Що заважає нам грамотно розпоряджатися грошима?
  Чи знаєте ви, що завдяки інвестуванню абсолютно кожен може стати повністю фінансово незалежною людиною? Не дивно, що грамотне розпорядження своїми…
  4 лютого 10:56
  Купівля антикваріату: ще один метод інвестування
  Один із традиційних способів інвестування — вкладення коштів у цінні старовинні речі. Купівля антикваріату з метою інвестицій вимагає певних знань і…