Є кредитні організації, які заявляють, що активно працюють із пенсіонерами. У вимогах до позичальників вони взагалі не встановлюють максимальної планки віку або ця планка знаходиться на рівні 75-80 років. За фактом отримати кредит до 75 років і в більш старшому віці складно.

Тепер розберемося в тому, на що можуть розраховувати громадяни, які вийшли на пенсію.

Зміст:

 • Як банки відносяться до пенсіонерів
 • Працюючі і непрацюючі пенсіонери
 • Який банк надає кредит до 75 років
 • Про вік позичальника і строк кредиту
 • Які програми пенсіонерам недоступні
 • Які програми доступні пенсіонерам
 • Підбір кращих пропозицій по кредитах для пенсіонерів
 • до змісту ↑

  Як банки відносяться до пенсіонерів

  Пенсіонери мають деякі переваги, за які банки їх цінують. А саме:

  • у них є постійний і надійний джерело доходу — пенсія, і у деяких громадян вона може бути непоганою;
  • вони відносяться до категорії найбільш відповідальних позичальників. За статистикою громадяни пенсійного віку рідше інших здійснюють прострочення.

  Але є і негативні для кредитних організацій моменти. Точніше один момент — вік, вікові захворювання. Завжди є ризик, що позичальник помре, тоді банк зіткнеться з труднощами, пов’язаними з поверненням кредиту. Хто буде його повертати? Що буде, якщо у позичальника не виявиться спадкоємців або вони відмовляться від спадщини?

  У такій ситуації допомогла б страховка на випадок відходу позичальника з життя, але тут є проблема — страхові компанії також не бажають ризикувати і у своїй більшості відмовляються видавати поліси пенсіонерам, встановлюючи вікові вимоги до клієнтів.

  Так що, отримати кредит в банку до 75 років і вище складно, але виключати можливості видачі позикових коштів не можна.

  до змісту ↑

  Працюючі і непрацюючі пенсіонери

  На можливість отримання кредиту та на параметри безпосередньо впливає те, чи працює пенсіонер. Якщо людина отримує пенсію, та ще й працює, то його шанси отримати кредит набагато вище. Деякі банки розробляють вигідні спеціальні програми для пенсіонерів, але при цьому вказують, що позичальник повинен бути працевлаштованим.

  Але це не означає, що непрацюючий пенсіонер може забути про кредит. Він також може звернутися в банк і отримати схвалення, але знайти лояльну кредитну організацію буде складніше. Та й самі кредитні програми будуть характеризуватись невеликими лімітами.

  до змісту ↑

  Який банк надає кредит до 75 років

  Є банки, готові працювати з пенсіонерами, є ті, які не працюють. Наприклад, можна звернутися в Совкомбанк, в УБРир, банк Східний Експрес. Але слід розуміти, що програми видачі позички непрацюючим пенсіонерам спрощені, суми будуть невеликими, а ставки підвищені.

  Якщо розглядати працюючих пенсіонерів, то у них є шанси отримати вигідний кредит з більш високим лімітом. Наприклад, видає кредити пенсіонерам до 75 років Ощадбанк. Цей банк буде особливо зручний, якщо громадянин отримує пенсію на його рахунок.

  Можна знайти і інші підходящі для пенсіонерів банки. Зараз всі кредитні організації ведуть свої сайти, де розміщують інформацію про пропоновані кредитах і вимоги до позичальників. Так що, по офісах ходити не потрібно, інформацію можна знайти в мережі.

  до змісту ↑

  Про вік позичальника і строк кредиту

  Зверніть увагу, що при вказівці максимального віку позичальника банк вказує вік на дату погашення кредиту. Наприклад, якщо вам сьогодні 73,5 року, а банк працює з громадянами до 75 років, то максимальний термін видачі позички — 1,5 року. І не важливо, що за умовами програми договір можна укласти на термін до 5 років.

  Щоб отримати кредит на короткий термін, клієнт повинен володіти достатньою платоспроможністю. Якщо короткий термін, розмір щомісячного платежу буде великим. А на виплату по кредитах у позичальника умовно не повинно йде більш 40% від одержуваного доходу. Саме з-за цього кредитування пенсіонерів на великі суми часто неможливо.

  до змісту ↑

  Які програми пенсіонерам недоступні

  Є кредитні продукти, які пенсіонерам не доступні або доступні тільки при значному рівні доходу. Наприклад:

  • іпотечні кредити. Найчастіше банки відразу вказують, що на момент закриття іпотеки громадянину не повинно виповнитися 60/65 років (залежно від статі);
  • великі автокредити. Часто також встановлює вікове обмеження до досягнення пенсійного віку;
  • інші великі позики, наприклад, кредити під заставу нерухомості. Хоча саме заставний кредит ще може схвалити якийсь банк. Все ж угода захищена заставою, тому безпечна для банку.

  до змісту ↑

  Які програми доступні пенсіонерам

  Без проблем громадяни пенсійного віку можуть претендувати на наступні продукти:

  • POS-кредит або товарні кредити в магазинах. Найчастіше банки, що пропонують такі послуги, видають кредити пенсіонерам до 75. При цьому в якості джерела доходу може бути вказана тільки пенсія;
  • кредитна карта. Також багато банків не встановлюють серйозних вікових критеріїв. Але чим вище вік заявника, тим менший ліміт йому буде схвалений. Оптимально розраховувати на не більш 20000-30000 рублів.
  • прості кредити готівкою лімітом не більше 50000-80000 рублів.

  Крім банків пенсіонери можуть розглянути і пропозиції мікрофінансових організацій. Саме вони лояльніше всього ставляться до позичальників такої категорії, але суми видачі невеликі — не більше 10000-20000 рублів. Термін видачі короткий — максимально місяць.

  Автор: Ірина Русанова

  до змісту ↑

  Підбір кращих пропозицій по кредитах для пенсіонерів

  За допомогою цього сервісу ви можете безкоштовно підібрати кращі пропозиції за кредитами, мікропозик або кредитними картками. Все просто, в онлайн режимі, тільки дотримуйтесь інструкцій.

  Натискаючи кнопку «Оформити», ви приймаєте угоду і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

  Це вам буде цікаво

  14 червня 09:12
  Як вигідно взяти кредит готівкою? 12 актуальних порад для позичальників
  Ринок фінансових послуг рясніє різноманітністю кредитних пропозицій. Серед усього різноманіття важливо вміти підбирати найбільш підходящі умови позики. Кому надається вигідний кредит Найбільш привілейовані умови кредитування актуальні для співробітників банку. Крім того, вигідно взяти кредит готівкою можуть корпоративні клієнти. До таких належать працівники компаній-партнерів банку, а також особи, обсуживающиеся по зарплатному проекту. Всі…

  27 травня 15:49
  Відсотки за позикою від МФО: яка ставка буде оптимальною, що говорить закон про граничною ставкою
  При оформленні будь-якого кредитного продукту громадянин зобов’язується повернути отриману на руки суму разом з нарахованими відсотками. І банки, і мікрофінансові організації,…

  19 травня 14:02
  Коли і як банк забирає машину за кредитні борги? Можна зберегти авто
  Російські банки надають заставні та беззаставні кредити. В якості забезпечення розглядають не тільки нерухомість, припустимі і транспортні засоби….
  18 травня 13:14
  Як отримати мікрозайм за хвилину? Звертаємося до МФО
  Навіщо витрачати дорогоцінний час на збір паперів, довідок і очікування рішення, щоб взяти необхідну суму в борг? В МФО можна цілком реально отримати мікрозайм за…
  16 травня 09:26
  Де можна отримати кредит готівкою під квартиру? Розглядаємо банк, МФО та приватного кредитора
  Термінова необхідність у готівкових грошах може виникнути раптово. Скориставшись пропозицією про отримання швидких грошей, доведеться сплатити чималий відсоток за…
  11 травня 11:52
  Що можуть забрати пристави? Порядок вилучення майна за борги
  Судові пристави – представники закону, вони втручаються в тих випадках, коли громадяни ігнорують власні зобов’язання по виплаті кредитів. Але яким би не був…